Препарати для підвищення тиску для підтримання показників АТ у нормі
Важливим маркером здоров'я є артеріальний тиск (АТ). Саме цей показник відображує стан функціональності систем та органів. При цифрах 90/60 мм рт. ст. або нижче людині ставлять діагноз гіпотонію (зниження артеріального тиску). Хвороба приносить багато дискомфорту. Щоб підтримувати показники в нормі та вести працездатне життя, необхідно за потреби приймати препарати для підвищення тиску.
Показники знижуються через порушення тонусу судин. Через їхнє хаотичне звуження/розширення кров просто не надходить до органів у необхідному обсязі. Щоб не допустити кисневого голодування серця, головного мозку, необхідно своєчасно приймати препарати, які підвищують тиск.
Форми гіпотонії та симптоматика: коли час приймати препарати для підвищення тиску?
Гіпотонія буває у гострій та хронічній формі. Від цього залежить, які препарати для підвищення тиску приймати.
Хронічна гіпотонія може спостерігатися у тренованих спортсменів. Їм препарати для підвищення тиску не потрібні, зазвичай, організм вже адаптувався. Також нерідко буває спадкова схильність до зниженого артеріального тиску, який не виходить за межі норми. У цьому випадку препарати для підвищення тиску не приймають, якщо у людини гарне самопочуття.
Гостра гіпотонія відрізняється такими ознаками:
- дратівливість;
- непритомність;
- погіршення уваги;
- блідість шкіри;
- тахікардія та ін.
У цьому випадку варто прийняти препарат для екстреного підвищення тиску.
Вкрай низьким АТ найчастіше супроводжуються гострий інфаркт міокарда, анафілактичні реакції, тромбоемболія легеневої артерії, аритмії, крововтрата, внутрішньосерцеві блокади та ін. У цих випадках потрібна невідкладна медична допомога. Лікарі стабілізують стан та обов'язково випишуть препарати для підвищення тиску.
Види гіпотонії
Виділяють первинну хронічну гіпотонію та вторинну. Залежно від поставленого діагнозу відрізняються і препарати підвищення тиску, які виписують пацієнту.
Якщо первинна гіпотонія вважається самостійним захворюванням, яке виникає у відповідь на стрес, то вторинна з'являється на тлі інших недуг (анемія, ендокринні проблеми, цукровий діабет, виразка шлунка та ін.). Тому перед тим, як будуть призначені препарати для підвищення тиску, необхідно пройти ретельне обстеження.
Крім того, гіпотонія може розвинутись через голодування, нестачу вітамінів, а також при адаптації до різкої зміни кліматичних/погодних умов. У будь-якому разі за показниками АТ важливо стежити. Приймайте медикаменти лише за призначенням лікаря, інакше можна перевищити допустиме дозування і тоді знадобляться ліки від підвищеного тиску.
Типи ліків для підвищення тиску
З метою нормалізації стану призначаються такі препарати для підвищення тиску:
- адаптогени;
- аналептики;
- психомоторні стимулятори;
- ноотропи;
- адреноміметики (ці препарати для підвищення тиску використовують при вкрай різкому падінні АТ);
- фітозбори;
- мінерали, вітаміни;
- холінолітики.
Вони можуть мати різну форму випуску. Препарати підвищення серцевого тиску самостійно підбирати не рекомендується.
Тонізуючі препарати та профілактичні заходи
Для профілактики гіпотонії дотримуйтесь здорового способу життя. Якщо прописані препарати для підвищення тиску, то приймайте їх, дотримуючись правил прийому та дозування, які вказав лікар. Також для зміцнення здоров'я та профілактики зниження АТ важливо:
- Мати здоровий повноцінний сон.
- Збалансовано харчуватися.
- Не забувати про фізичну активність.
Якщо випадки гіпотонії трапляються, необхідно своєчасно звернутися до лікаря. Він підкаже, які препарати для підвищення тиску слід приймати саме у вашому випадку.
Замовте препарати для підвищення артеріального тиску онлайн
Пропонуємо придбати вітчизняні або імпортні препарати з кофеїном для підвищення тиску або без нього в аптеці «Доброго дня». У нас ви зможете легко вибрати потрібні медикаменти з каталогу на сайті. Усі ліки сертифіковані, повною мірою відповідають міжнародним вимогам. Забрати замовлення можна у найближчій до вас аптеці нашої мережі.