Гасек-20 20 мг гастрокапсули №14

КОД: 116319
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

   Гасек-20 20 мг гастрокапсули №14

   0,00 грн.

   Доступность:знятий з продажу

   Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
  • Доставка
   • Доставка Кур'єром
   • Самовивіз
   • Доставка Новою поштою
   При сумі замовлення від 300 грн. доставка здійснюється безкоштовно кур'єром
   Міста безкоштовної доставки
   • Київ
   • Одеса
   • Харків
   • Дніпро
   • Львів
   • Івано-Франківськ
   • Вінниця
   • Запоріжжя
   • Кременчук
   • Кривий Ріг
   • Тернопіль
   Оплата
   Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro
   Нам довіряють
   • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
   • 100% товарів сертифіковані
   • Термінова доставка по Україні за 24 години
   • Працюємо без вихідних


  • add.ua-Mepha (Швейцарія)-Гасек-20 20 мг гастрокапсули №14-03

  Наявність:Відсутній на складі

  Ціна дійсна при замовленні на сайті
  • Виробник: Mepha (Швейцарія)
  • Форма товару: Капсули
  • Температура зберігання: не вище +25°С
  • Реєстраційне посвідчення: UA/3706/01/01
  Інструкція

  ІНСТРУКЦІЯ

  для медичного застосування лікарського засобу


  ГАСЕК®-20

  (GASEC®-20)

  ГАСЕК®-40

  (GASEC®-40)


  Склад:

  діюча речовина: омепразол;

  1 капсула містить 20 мг або 40 мг омепразолу в складі гастрорезистентних пелет;

  допоміжні речовини: цукор сферичний гіпромелоза натрію гідрофосфат гептагідрат кремнію діоксид колоїдний безводний титану діоксид (Е 171) метакрилатний сополімер (тип С) триетилцитрат тальк желатин індиготин (Е 132) заліза оксид жовтий
  (Е 172) заліза оксид червоний (Е 172) заліза оксид чорний (Е 172) (тільки у Гасек
  ®-40).


  Лікарська форма. Капсули тверді.

  Основні фізико-хімічні властивості: Гасек®-20: тверді желатинові капсули з червоною кришечкою та світло-зеленим корпусом з написом «Gasec 20 mepha» що містять білого або майже білого кольору пелети;

  Гасек®-40: тверді желатинові капсули з оливковою кришечкою та оранжевим корпусом з написом «Gasec 40 mepha» що містять білого або майже білого кольору пелети.


  Фармакотерапевтична група.

  Засоби для лікування пептичної виразки і гастроезофагеальної рефлюксної хвороби. Інгібітори протонної помпи. Код АТХ A02B C01.


  Фармакологічні властивості.

  Фармакодинаміка.

  Омепразол - специфічний інгібітор протонної помпи парієтальних клітин. Пероральний прийом омепразолу 1 раз на добу спричиняє оборотне пригнічення секреції кислоти у шлунку. Омепразол суміш рацематів двох активних енантіомерів знижує виділення кислоти за допомогою механізму дії на мішені − протонні помпи пристінкових клітин. Омепразол є слабкою основою що зосереджується і перетворюється на активну форму у сильнокислому середовищі внутрішньоклітинних утворень парієтальних клітин де він інгібує фермент Н++-АТФазу – протонну помпу.

  Цей вплив на кінцевий етап утворення кислоти є дозозалежним і забезпечує високоефективне пригнічення як базальної так і стимульованої секреції кислоти незалежно від природи подразника. Всі відзначені фармакодинамічні ефекти ґрунтуються на впливі омепразолу на секрецію кислоти.

  Пероральний прийом 1 раз на добу омепразолу спричиняє швидке та ефективне пригнічення  секреції кислоти як протягом дня так і вночі. Максимальний ефект досягається протягом 4 днів лікування.

  У хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки відбувається пригнічення секреції кислоти у шлунку в середньому на 80 % протягом 24 годин. Через 24 години після прийому омепразолу зниження піку виділення кислоти після стимуляції пентагастрином становить близько 70 %.

  У хворих на пептичну виразку дванадцятипалої кишки пероральний прийом 20 мг омепразолу призводить до підвищення внутрішньошлункового рН до ³ 3 протягом  17-24 годин.

  У результаті дії омепразолу відбувається зниження секреції кислоти та внутрішньошлункової кислотності як наслідок дозозалежним чином знижується та нормалізується період дії кислоти в стравоході у хворих на шлунково-стравохідний рефлюкс.

  Інгібування секреції кислоти тісно пов’язане з AUC омепразолу а не з його концентрацією у плазмі крові в певний проміжок часу.

  Під час лікування омепразолом тахіфілаксія не спостерігалась.

  70-95 % хворих на пептичну виразку в тому числі виразку дванадцятипалої кишки та виразку шлунка інфіковані Helicobacter pylori. У цих пацієнтів Helicobacter pylori спричиняє виникнення гастритів та/або виразки. Останні дані вказують на причинно-наслідковий зв'язок між наявністю Helicobacter pylori і шлунковими раковими новоутвореннями.

  Ерадикація Helicobacter pylori в комбінації омепразолу з антибіотиками сприяє швидкому зникненню симптомів високому проценту виліковування пошкоджень слизової оболонки і довготривалій ремісії пептичних виразок. Це також знижує вірогідність виникнення таких ускладнень як шлунково-кишкові кровотечі. Не потрібне довготривале лікування засобами що зменшують секрецію.

  Під час довготривалого лікування повідомлялося про частково підвищену частоту утворення шлункових залозистих кіст. Ці зміни є наслідком явно вираженого інгібування секреції соляної кислоти і носять доброякісний та оборотний характер. 

  У неконтрольованих дослідженнях у дітей (у віці 1-16 років) з тяжким рефлюкс-езофагітом при прийомі омепразолу у дозах 0 7-1 4 мг/кг покращувався стан пацієнтів з езофагітом у 90 % випадків поряд зі значним зменшенням симптомів рефлюксу. В односторонньому сліпому дослідженні діти віком 0-24 місяці з клінічним діагнозом гастроезофагеальної рефлюксної хвороби отримували 0 5; 1 чи 1 5 мг омепразолу/кг. Частота виникнення блювання/епізодів регургітації зменшилася на 50 % після 8-тижневої терапії препаратом незалежно від дози.

  Фармакокінетика.

  Стійкість омепразолу до впливу кислоти при оральному прийомі у капсулах Гасек®-20 та   Гасек®-40 забезпечується будовою мікрогранул з кислоторезистентним покриттям. Зазвичай омепразол поглинається в тонкому кишечнику протягом 3-6 годин. Системна біодоступність одноразової пероральної дози становить близько 40 % і зростає до 60 % після повторного щоденного прийому. Одночасний прийом їжі не впливає на біодоступність.

  У здорових людей об’єм розподілу становить близько 0 3 л/кг. Зв’язування омепразолу з білками плазми становить близько 97 %.

  Омепразол метаболізується головним чином у печінці за допомогою ферментної системи цитохрому Р450 (CYP). Основна частина обміну здійснюється поліморфними специфічними ізоформами CYP2C19 (S-мефенітоїнгідроксилази). Вони відповідають за утворення гідроксимепразолу − основного метаболіту у плазмі крові. Метаболізм іншої частини відбувається за рахунок іншої специфічної ізоформи CYP3А4 що відповідає за утворення омепразолу-сульфону.

  Завдяки тому що омепразол конкурентно інгібує CYP2C19 існує ризик метаболічної взаємодії між омепразолом та іншими речовинами що метаболізуються за допомогою CYP2C19. Однак через низьку спорідненість до CYP3А4 омепразол не інгібує метаболізм інших субстратів CYP3А4. Крім того в омепразолу відсутній інгібіторний ефект щодо основних ферментів CYP.

  Приблизно у 3 % представників білої європеоїдної раси та 15-20 % уродженців Азії знижена активність функціонального ізоферменту CYP2C19 їх називають «повільними метаболізаторами». У таких людей метаболізм омепразолу імовірно відбувається переважно за рахунок CYP3А4. Після повторного разового прийому 20 мг омепразолу на добу середня площа під фармакокінетичною кривою (AUC) була у 5-10 разів вища у «повільних метаболізаторів» ніж у суб’єктів дослідження що мають функціональний фермент CYP2C19. Середні максимальні концентрації у плазмі крові були також вищі у 3-5 разів. Ці результати не впливають на визначення режиму дозування омепразолу. 

  Період напіввиведення омепразолу з плазми зазвичай становить менше 1 години і не змінюється протягом тривалого лікування. Омепразол повністю виводиться з плазми крові у проміжках між прийомами без тенденції до акумуляції під час одноразового добового прийому.

  80 % прийнятої перорально дози екскретується в метаболізованій формі із сечею інша частина – з жовчю та фекаліями. Жоден із метаболітів не впливає на секрецію кислоти.

  Фармакокінетика в окремих груп пацієнтів

  Порушення функції печінки. У хворих з порушеннями функції печінки AUC зростає. Проте при режимі дозування 1 раз на добу це не спричиняє акумуляції омепразолу.

  Порушення функції нирок. Системна біодоступність у хворих з порушеннями функції нирок не змінюється.

  Пацієнти літнього віку. Швидкість метаболізму омепразолу дещо зменшується у людей літнього віку (75-79 років).

  Діти. Виходячи із доступних даних у межах рекомендованих доз фармакокінетика у дітей (віком від 12 місяців) порівнянна з такою у дорослих. У дітей віком до 6 місяців кліренс омепразолу характеризується низьким рівнем внаслідок низької функціональної здатності до метаболізму омепразолу.


  Клінічні характеристики.

  Показання.

  Застосування дорослим

  -            Лікування виразок дванадцятипалої кишки

  -            Профілактика рецидиву виразок дванадцятипалої кишки

  -            Лікування доброякісних виразок шлунка

  -            Профілактика рецидиву доброякісних виразок шлунка

  -            Ерадикація Helicobacter pylori (H. pylori) у комбінації з відповідними антибіотиками при пептичній виразці

  -            Лікування виразок шлунка і дванадцятипалої кишки асоційованих з прийомом НПЗП

  -            Профілактика виразок шлунка і дванадцятипалої кишки асоційованих з прийомом НПЗП у пацієнтів які належать до групи ризику

  -            Лікування рефлюкс-езофагіту

  -            Довготривала підтримувальна терапія пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ)

  -            Лікування симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

  -            Лікування синдрому Золлінгера-Еллісона.

  Застосування дітям

  Діти віком від 1 року та масою тіла >10 кг

  -          Лікування рефлюкс-езофагіту

  -          Симптоматичне лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі.

  Діти віком від 4 років

  -            У комбінації з антибіотиками лікування виразки дванадцятипалої кишки спричиненої
  H. pylori.


  Протипоказання.

  Підвищена чутливість до омепразолу заміщених бензімідазолів або до інших компонентів препарату.

  Омепразол як і інші інгібітори протонної помпи (ІПП) не слід застосовувати одночасно з нелфінавіром (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).


  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

  Вплив омепразолу на фармакокінетику інших лікарських засобів.

  Лікарські засоби всмоктування яких залежить від рН шлунка.

  Пригнічення шлункової кислотності під час лікування омепразолом може знижувати або підвищувати абсорбцію лікарських засобів всмоктування яких залежить від рН шлунка.

  Концентрації нелфінавіру та атазанавіру у плазмі крові знижуються при одночасному застосуванні цих препаратів з омепразолом.

  Одночасне застосування омепразолу і нелфінавіру протипоказане (див. розділ «Протипоказання»).

  Одночасне застосування омепразолу (40 мг 1 раз на добу) знижувало середню експозицію нелфінавіру приблизно на 40 % а середня експозиція фармакологічно активного метаболіту М8 знижувалася приблизно на 75-90 %. Взаємодія може також включати інгібування CYP2C19.

  Не рекомендується одночасне застосування омепразолу та атазанавіру. У результаті одночасного прийому омепразолу (40 мг 1 раз на добу) з комплексом атазанавір 300 мг/ритонавір 100 мг у здорових добровольців на 75 % зменшилася експозиція атазанавіру. Збільшення дози атазанавіру не компенсує вплив омепразолу на експозицію атазанавіру. У результаті одночасного прийому омепразолу (20 мг 1 раз на добу) з комплексом атазанавір 300 мг/ритонавір 100 мг у здорових добровольців на 30 % зменшилася експозиція атазанавіру.

  Одночасне застосування омепразолу та дигоксину у здорових добровольців спричинило 10 % підвищення біодоступності дигоксину. У рідкісних випадках повідомлялося про токсичність дигоксину. Слід з обережністю одночасно застосовувати дигоксин та високі дози омепразолу у пацієнтів літнього віку. У таких випадках показаний посилений контроль з боку лікаря за їх станом.

  Щодо одночасного застосування клопідогрелю та омепразолу наявні суперечливі дані щодо зниження концентрації активного метаболіту клопідогрелю та клінічних аспектів цієї фармакокінетичної/фармакодинамічної взаємодії стосовно  основних серцево-судинних патологій.

  Середнє пригнічення агрегації тромбоцитів знижувалося коли клопідогрель і омепразол застосовували разом. У ході проведення іншого дослідження було показано що прийом клопідогрелю та омепразолу в різний час не перешкоджав їх взаємодії що імовірно спричинено інгібуючим ефектом омепразолу на CYP2C19. Суперечливі дані щодо клінічних  проявів цієї ФК/ФД взаємодії з точки зору основних серцево-судинних захворювань були зареєстровані в ході проведення обсерваційних і клінічних досліджень.

  Як запобіжний захід слід уникати одночасного застосування омепразолу і клопідогрелю.

  Інші діючі речовини

  Абсорбція посаконазолу ерлотинібу кетоконазолу та ітраконазолу значно зменшується і таким чином клінічна ефективність може погіршуватися. Слід уникати одночасного прийому препарату з посаконазолом та ерлотинібом.

  Ампіцилін:прийомомепразолу спричиняє значне та тривале пригнічення секреції кислоти у шлунку. При одночасному призначенні ампіциліну та омепразолу може погіршуватися абсорбція антибіотика що призводить до зниження його біодоступності.

  Залізо:прийом омепразолу призводить до значного та тривалого пригнічення секреції кислоти у шлунку що може призводити до зниження абсорбції заліза у шлунково-кишковому тракті.

  Карбамазепін: повідомлялося що після однократного прийому дози карбамазепіну омепразол збільшував період напіввиведення збільшував площу під кривою «концентрація/час» (AUC) та зменшував кліренс карбамазепіну.

  Ціанокобаламін:омепразол може зменшувати абсорбцію вітаміну В12 при його пероральному прийомі.

  Циклоспорин:вплив омепразолу на концентрації циклоспорину повністю не встановлений. У контрольованих дослідженнях не було виявлено значущих змін або знижень концентрації циклоспорину у плазмі крові. Були зареєстровані випадки підвищення та зниження рівнів циклоспорину. У зв’язку з цим при одночасному лікуванні пацієнта циклоспорином та омепразолом необхідно контролювати рівень циклоспорину у плазмі крові.

  Дисульфірам:одночасне застосування з омепразолом може призвести до підвищення концентрацій дисульфіраму в сироватці крові з такими проявами токсичності дисульфіраму як сплутаність свідомості дезорієнтація та зміни психічного статусу.

  Повідомлялося про підвищення рівня метотрексату у деяких пацієнтів при одночасному прийомі з інгібіторами протонної помпи. У разі необхідності застосування метотрексату у високих дозах слід розглянути питання про тимчасову відміну омепразолу.

  Метронідазол амоксицилін:взаємодія з метронідазолом та амоксициліном не встановлена. Ці антибактеріальні препарати використовуються у комбінації з омепразолом для ерадикації Helicobacter pylori.

  Взаємодія з безрецептурними препаратами (парацетамол НПЗП антациди) не має клінічного значення.

  Грейпфрутовий сік:одночасне вживання грейпфрутового соку та омепразолу 20 мг зменшує утворення сульфону омепразолу опосередковане цитохромом P450 3A4 але не інгібує утворення 5-гідроксіомепразолу опосередковане цитохромом P450 2C19. Клінічне значення цієї взаємодії не встановлено.

  Сік журавлини: при одночасному вживанні з омепразолом спричиняє значуще зниження pH шлункового соку. Регулярне вживання соку журавлини під час лікування інгібіторами протонної помпи може зменшувати їх ефективність. Періодичне вживання соку журавлини імовірно не матиме клінічного впливу на кислотність шлункового соку але рекомендується дотримуватися обережності. Наразі невідомо чи мають такий самий вплив на кислотність шлункового соку харчові добавки з екстрактами з журавлини але рекомендується дотримуватися обережності.

  Абсорбціяомепразолу може сповільнюватися при прийомі їжі тому препарат слід призначати натще.

  Вплив інших лікарських засобів на фармакокінетику омепразолу.

  Діючі речовини які метаболізуються з участю CYP2C19

  Омепразол є помірним інгібітором CYP2C19 – основного ферменту який бере участь у метаболізмі омепразолу. Таким чином при його одночасному застосуванні з діючими речовинами які також метаболізуються CYP2C19 метаболізм цих речовин може погіршуватися а системна експозиція − підвищуватися. Прикладами таких препаратів є R-варфарин та інші антагоністи вітаміну К цилостазол діазепам і фенітоїн.

  Рекомендується контролювати рівень фенітоїну а також пероральних антикоагулянтів і в разі необхідності знижувати дозування. Упродовж перших двох тижнів після початку лікування омепразолом рекомендований моніторинг плазмової концентрації фенітоїну та якщо дозу фенітоїну коригують після закінчення лікування омепразолом необхідний моніторинг та подальше коригування дози.

  У здорових добровольців введення омепразолу у дозі 40 мг підвищувало Сmax та AUC цилостазолу на 18 % та 26 % відповідно а одного з його активних метаболітів – на 29 % та 69 % відповідно.

  Тиклопідин:тиклопідин пригнічує метаболізм омепразолу в осіб які були визначені як швидкі метаболізатори цитохрому P450 2C19 (CYP2C19).

  Невідомі механізми взаємодії

  У результаті одночасного прийому омепразолу з саквінавіром/ритонавіром концентрації саквінавіру у плазмі крові збільшилися приблизно до 70 % що асоціюється з доброю переносимістю у ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

  Повідомлялося про підвищення концентрації такролімусу в сироватці крові при одночасному прийомі з омепразолом. Необхідно постійно контролювати концентрації такролімусу та кліренс креатиніну при одночасному прийомі з омепразолом та у разі необхідності коригувати дозу такролімусу.

  Інгібітори CYP2C19 та/або CYP3A4

  Оскільки метаболізм омепразолу відбувається з участю CYP2C19 і CYP3A4 діючі речовини з відомою здатністю інгібувати CYP2C19 або CYP3A4 (наприклад кларитроміцин і вориконазол) можуть спричиняти підвищення сироваткових рівнів омепразолу зменшуючи швидкість його метаболізму. Супутнє лікування омепразолом та вориконазолом подвоює концентрацію омепразолу в сироватці крові зменшуючи швидкість виведення омепразолу. Оскільки високі дози омепразолу переносяться добре коригування дози омепразолу загалом не потрібне. Проте слід проводити коригування доз у пацієнтів з тяжкими порушеннями функції печінки та при тривалому лікуванні.

  Омепразол частково метаболізується також CYP3A4 але не пригнічує цей фермент. Таким чином омепразол не впливає на метаболізм препаратів що метаболізуються CYP3A4 таких як циклоспорин лідокаїн хінідин естрадіол еритроміцин та будесонід.

  Індуктори CYP2C19 та/або CYP3A4

  Препарати що індукують CYP2С19 та CYP3А4 (наприклад рифампіцин звіробій звичайний) можуть призвести до зменшення концентрації омепразолу в сироватці крові прискорюючи швидкість його виведення.

  Збільшення концентрації омепразолу при одночасному застосуванні з кларитроміцином вважається корисною взаємодією під час ерадикації Helicobacter pylori.Про взаємодії з метронідазолом або амоксициліном досі не повідомлялося. Ці антимікробні сполуки застосовуються разом з омепразолом для ерадикації Helicobacter pylori.


  Особливості застосування.

  Якщо наявні такі тривожні симптоми як значна ненавмисна втрата маси тіла безперервне блювання дисфагія блювання кров’ю або мелена якщо є підозра на наявність виразки необхідно виключити наявність злоякісного утворення оскільки прийом препарату може маскувати його симптоми та затримувати визначення правильного діагнозу.

  Одночасне застосування атазанавіру з інгібіторами протонної помпи не рекомендується. Якщо комбінації атазанавіру з інгібітором протонної помпи не можна уникнути рекомендується ретельний клінічний моніторинг (наприклад вірусне навантаження) у поєднанні зі збільшенням дози атазанавіру до 400 мг на 100 мг ритонавіру; доза омепразолу не повинна перевищувати 20 мг.

  Знижена секреція кислоти у шлунку що може бути результатом дії інгібіторів протонної помпи або інших кислото-інгібуючих агентів призводить до підвищення кількості бактерій присутніх у шлунково-кишковому тракті що в свою чергу призводить до незначного збільшення ризику розвитку кишкових інфекцій спричинених такими бактеріями як Salmonella і Campylobacter.

  Омепразол є інгібітором CYP2С19. На початку чи у кінці лікування омепразолом необхідно приймати до уваги потенціальну можливість взаємодії із засобами що метаболізуються CYP2С19 наприклад з клопідогрелем. Клінічна значущість цієї взаємодії залишається незрозумілою. Як запобіжний захід необхідно уникати одночасного застосування омепразолу і клопідогрелю.

  Під час лікування антисекреторними препаратами концентрація гастрину у плазмі крові збільшується у результаті зниження секреції соляної кислоти. Внаслідок зниження секреції соляної кислоти збільшується рівень хромограніну А (CgA). Збільшення концентрації CgA може впливати на результати досліджень для виявлення нейроендокринних пухлин. Для запобігання такого впливу необхідно припинити прийом інгібітора протонної помпи за 5 днів до проведення визначення рівня CgA.

  Омепразол як і інші кислото-інгібуючі речовини можуть знижувати поглинання вітаміну В12 (ціанокобаламіну) через гіпо- або ахлоргідрію. Це необхідно враховувати при лікуванні пацієнтів із дефіцитом вітаміну В12 або з ризиком зниження поглинання вітаміну В12 під час довготривалої терапії. В окремих випадках може бути доцільним проведення контролю рівня вітаміну В12 у плазмі крові.

  Застосування інгібіторів протонної помпи особливо у високих дозах та упродовж тривалого часу  (>1 року) може незначно підвищувати ризик переломів стегна зап'ястя та хребта в основному у пацієнтів літнього віку або у разі інших виявлених факторів ризику. Спостережні дослідження припускають що інгібітори протонної помпи можуть підвищувати ризик переломів загалом на
  10-40 %. У деяких випадках це пов’язано з наявністю у пацієнта інших факторів ризику. Пацієнтів з ризиком остеопорозу слід забезпечувати належним лікуванням та адекватним вживанням вітаміну D і кальцію.

  Застосування інгібіторів протонної помпи може бути пов’язано з підвищенням ризику виникнення асоційованої діареї сприченоної C. difficile.

  У хворих які приймають інгібітори протонної помпи включаючи омепразол упродовж щонайменше 3 місяців може виникнути суттєва гіпомагніємія (у більшості випадків гіпомагніємії хворі застосовували препарат близько 1 року). Гіпомагніємію можна запідозрити за такими серйозними проявами як втомлюваність судоми делірій запаморочення шлуночкова аритмія. Однак слід мати на увазі що у деяких випадках прояви можуть бути замасковані що перешкоджає вчасному розпізнаванню такого ускладнення. У більшості хворих прояви гіпомагніємії зникають та стан нормалізується після застосування препаратів магнію та відміни інгібіторів протонної помпи.

  У пацієнтів які потребують тривалого застосування інгібіторів протонної помпи та пацієнтів які супутньо застосовують дигоксин або інші лікарські засоби що можуть спричинити гіпомагніємію (наприклад діуретики) слід перевіряти рівень магнію до початку лікування та періодично - під час лікування.

  Для лікування хронічних захворювань у дітей не варто застосовувати препарат довше ніж рекомендовано.

  Якщо у пацієнта встановлена непереносимість деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем перш ніж приймати цей лікарський засіб.

  Хворі з такими рідкісними спадковими захворюваннями як непереносимість фруктози мальабсорбція глюкози-галактози або недостатність сахарази-ізомальтази не повинні приймати цей засіб.

  Під час довготривалої терапії а особливо у випадках коли термін лікування перевищує 1 рік пацієнти повинні знаходитися під регулярним медичним контролем.

  Пацієнтам слід обов’язково звернутися до лікаря якщо вони мали хірургічне втручання на шлунково-кишковому тракті або проходять лікування  протягом 4 тижнів або більше у зв’язку з симптомами порушення травлення або печії; якщо вони мають гепатит або тяжкі порушення функцій печінки; віком від 55 років; якщо симптоми є новими або змінилися останнім часом.


  Застосування у період вагітності або годування груддю.

  Результати трьох епідеміологічних досліджень (більше 1000 вагітних жінок пологи яких пройшли успішно) не виявили негативної дії омепразолу на вагітність та/або на здоров’я плода/новонародженої дитини. Препарат можна застосовувати у період вагітності тільки тоді коли на думку лікаря очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плода. Невелика кількість омепразолу проникає у грудне молоко та дезактивується кислотою у шлунку немовляти тому його вплив на організм немовляти при застосуванні у терапевтичних дозах є малоймовірним. Таким чином рішення щодо доцільності застосування омепразолу у період годування груддю слід приймати з урахуванням співвідношення ризик/користь.


  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

  Малоймовірно що препарат впливає на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами. Можуть спостерігатися такі небажані реакції на застосування препарату як запаморочення і порушення зору. Якщо такі розлади спостерігаються пацієнтам не слід керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.


  Спосіб застосування та дози.

  Перед початком лікування необхідно виключити наявність злоякісного утворення оскільки призначення омепразолу може замаскувати симптоми та ускладнити встановлення діагнозу. Дозування для дорослих.

  Лікування виразок дванадцятипалої кишки

  У разі відсутності H. pylori рекомендована доза для пацієнтів з виразкою дванадцятипалої кишки становить 1 капсулу Гасек®-20 тобто 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів виразка дванадцятипалої кишки загоюється протягом 2 тижнів. У пацієнтів які не повністю вилікувалися після початкового курсу загоєння зазвичай настає протягом додаткового двотижневого періоду лікування. У пацієнтів з поганою відповіддю захворювання на терапію рекомендована доза становить 40 мг омепразолу на добу і загоєння виразки зазвичай досягається протягом 4 тижнів.

  Профілактика рецидиву виразок дванадцятипалої кишки

  Для профілактики рецидиву виразки дванадцятипалої кишки у пацієнтів з негативним результатом тесту на H. pylori або при неможливості ерадикації H. pylori рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. Для деяких пацієнтів може бути достатнім добова доза 10 мг*. Якщо лікування неефективне дозу можна збільшити до 40 мг.

  Лікування доброякісних виразок шлунка

  У разі відсутності H. pylori рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів виразка шлунка загоюється протягом 4 тижнів. У пацієнтів які не повністю вилікувалися після початкового курсу загоєння зазвичай настає протягом додаткового
  4-тижневого періоду лікування. У пацієнтів з поганою відповіддю захворювання на терапію рекомендована доза становить 40 мг омепразолу на добу і загоєння зазвичай досягається протягом 8 тижнів.

  Профілактика рецидиву доброякісних виразок шлунка

  Рекомендована доза для профілактики рецидиву у пацієнтів з поганою відповіддю виразки шлунка на терапію становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. При необхідності дозу можна збільшити до 40 мг 1 раз на добу.

  Для лікування виразок шлунка та дванадцятипалої кишки пов’язаних із застосуванням нестероїдних протизапальних лікарських засобів рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів загоєння настає протягом 4 тижнів. Пацієнтам у яких не відбувається повного загоєння після початкового курсу рекомендовано подальше лікування протягом 4 тижнів.

  Ерадикація H. pylori при пептичній виразці.

  Для ерадикації H. рylori при виборі антибактеріальних лікарських засобів слід враховувати індивідуальну переносимість препарату та дотримуватися відповідностей національним регіональним і місцевим особливостям та настановам щодо лікування.

  - Омепразолу 20 мг + кларитроміцину 500 мг + амоксициліну 1000 мг 2 рази на добу протягом
  1 тижня або

  - Омепразолу 20 мг + кларитроміцину 250 мг (при необхідності 500 мг) + метронідазолу 400 мг (при необхідності 500 мг або тинідазолу 500 мг) 2 рази на добу протягом 1 тижня або

  - Омепразолу 40 мг 1 раз на добу + амоксициліну 500 мг + метронідазолу 400 мг (при необхідності 500 мг або тинідазолу 500 мг) 3 рази на добу протягом 1 тижня.

  При кожній схемі якщо пацієнт усе ще H.pylori-позитивний терапію можна повторити.

  Лікування виразок шлунка і дванадцятипалої кишки асоційованих з прийомом НПЗП

  Для лікування виразок шлунка та дванадцятипалої кишки пов’язаних із застосуванням нестероїдних протизапальних лікарських засобів рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів виразка загоюється впродовж 4 тижнів. У пацієнтів які не повністю вилікувалися після початкового курсу загоєння зазвичай настає протягом додаткового 4-тижневого періоду лікування.

  Профілактика виразок шлунка і дванадцятипалої кишки асоційованих з прийомом НПЗП у пацієнтів які належать до групи ризику

  Для профілактики виразок шлунка і дванадцятипалої кишки асоційованих з прийомом НПЗП у пацієнтів які належать до групи ризику (вік понад 60 років виразка шлунка і дванадцятипалої кишки в анамнезі кровотеча з верхніх відділів шлунково-кишкового тракту в анамнезі) рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу.

  Лікування рефлюкс-езофагіту

  Рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. У більшості пацієнтів одужання настає протягом 4 тижнів. Пацієнтам у яких не настає повне одужання після початкового курсу рекомендовано подальше лікування протягом 4 тижнів. Для пацієнтів із тяжким езофагітом рекомендується 40 мг омепразолу на добу при цьому одужання зазвичай досягається протягом
  8 тижнів.

  Довготривала підтримувальна терапія пацієнтів з ГЕРХ

  Для довготривалого лікування пацієнтів з гастроезофагеальною рефлюксною хворобою рекомендована доза становить 10 мг* омепразолу 1 раз на добу. При необхідності дозу можна підвищити до 20-40 мг омепразолу 1 раз на добу.

  Лікування симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби

  При лікуванні симптомів гастроезофагеальної рефлюксної хвороби рекомендована доза становить 20 мг омепразолу 1 раз на добу. Пацієнту може бути достатньою доза 10 мг* дозу слід коригувати в індивідуальному порядку. Якщо не досягається бажаний результат після 4 тижнів лікування омепразолом у дозі 20 мг на добу пацієнта слід додатково обстежити.

  Лікування синдрому Золлінгера-Еллісона.

  Для пацієнтів з синдромом Золлінгера-Еллісона підбір дози слід проводити індивідуально. Лікування триває до зникнення клінічних проявів хвороби. Рекомендована початкова доза становить 60 мг омепразолу 1 раз на добу. Спостереження за більш ніж 90 % пацієнтами з тяжкими захворюваннями та недостатньою реакцією на інші види лікування виявило ефективність підтримуючої терапії у дозах 20-120 мг на добу. Добову дозу вище 80 мг слід розподілити та застосовувати за 2 прийоми.

  Дозування для дітей.

  Діти віком від 1 року та масою тіла ≥10 кг.

  Лікування рефлюкс-езофагіту.

  Симптоматичне лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі.


  Рекомендації з дозування:

  Вік

  Маса тіла

  Дозування

  ≥ 1 року

  10-20 кг

  10 мг* 1 раз на добу.

  При необхідності дозу можна підвищити до 20 мг 1 раз на добу.

  Діти з масою тіла > 20 кг

  20 мг 1 раз на добу.

  При необхідності дозу можна підвищити до 40 мг 1 раз на добу.

  Лікування рефлюкс-езофагіту: тривалість лікування становить 4-8 тижнів.

  Симптоматичне лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі: тривалість лікування – 2-4 тижні. Якщо не досягається бажаний результат після
  2-4 тижнів пацієнта слід додатково обстежити.

  Діти та підлітки віком від 4 років.

  Лікування виразки дванадцятипалої кишки спричиненої H. рylori.

  Вибір відповідної комбінаційної терапії повинен проходити відповідно до офіційних національних регіональних та місцевих особливостей бактеріальної резистентності. Також слід враховувати тривалість лікування (від 7 до 14 днів) та відповідне застосування антибактеріальних препаратів. Лікування слід проводити під наглядом лікаря.


  Рекомендації з дозування:

  Маса тіла

  Дозування

  15-30 кг

  Омепразол 10 мг* + амоксицилін 25 мг/кг маси тіла + кларитроміцин 7 5 мг/кг маси тіла. Препарати приймати разом 2 рази на добу протягом 1 тижня

  31-40 кг

  Омепразол 20 мг + амоксицилін 750 мг + кларитроміцин 7 5 мг/кг маси тіла. Препарати приймати разом 2 рази на добу протягом     
  1 тижня.

  > 40 кг

  Омепразол 20 мг + амоксицилін 1000 мг + кларитроміцин 500 мг. Препарати приймати разом 2 рази на добу протягом 1 тижня.

  * - У разі необхідності застосування дози 10 мг застосовувати препарат у відповідному дозуванні.

  Особливі групи пацієнтів.

  Порушення функцій нирок. Для пацієнтів із порушеннями функцій нирок не потрібно коригування дози (див. розділ «Фармакокінетика»).

  Порушення функцій печінки. Для пацієнтів із порушеннями функцій печінки достатньою є добова доза 10-20 мг (див. розділ «Фармакокінетика»).

  Пацієнти літнього віку (>65 років). Для пацієнтів літнього віку не потрібно коригування дози (див. розділ «Фармакокінетика»).

  Спосіб застосування

  Рекомендується приймати капсули вранці бажано до їди не пошкоджуючи капсулу (капсули не слід розжовувати чи розламувати) і запиваючи невеликою кількістю води.

  Пацієнти з труднощами ковтання та діти які можуть пити або ковтати напівтверду їжу Капсули можливо відкрити та безпосередньо ковтнути вміст запиваючи половиною склянки води або змішати з слабо-кислим напоєм наприклад фруктовим соком або яблучним пюре чи негазованою водою. Таку суміш необхідно випити негайно після приготування або протягом
  30 хвилин. Перед прийомом суміш слід збовтати та запити половиною склянки води.


  Діти.

  Препарат застосовувати дітям віком від 1 року та масою тіла понад 10 кг за призначенням лікаря для лікування рефлюкс-езофагіту симптоматичного лікування печії та кислотної регургітації при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі та дітям віком від 4 років для лікування виразки дванадцятипалої кишки зумовленої наявністю H. рyloriпід контролем лікаря.


  Передозування.

  Були описані поодинокі випадки передозування. З літературних джерел відомо про разову дозу 560 мг омепразолу також наявні дані про досягнення разової пероральної дози до 2400 мг омепразолу тобто у 120 разів вище ніж звичайна рекомендована доза.

  Передозування відбувається при істотному перевищенні рекомендованої разової дози та супроводжується наступними симптомами: нудота блювання запаморочення абдомінальний біль   головний біль діарея. Поодинокі випадки передозування супроводжувалися апатією депресією і сплутаністю свідомості. Але всі вказані симптоми мають скороминучий характер.

  Швидкість виведення препарату з організму залишається незмінною при підвищенні дози тому потреби в спеціальному лікуванні при передозуванні немає.

  Специфічного антидоту немає. Значна частина омепразолу зв’язується з білками плазми тому гемодіаліз неефективний. Рекомендоване симптоматичне лікування.


  Побічні реакції.

  Найчастішими побічними реакціями є головний біль абдомінальний біль запор діарея метеоризм та нудота/блювання.

  Використовуються наступні критерії оцінки частоти розвитку побічних реакцій: дуже часто: (>1/10); часто (>1/100 і <1/10); нечасто (>1/1000 і <1/100); рідко (>1/10000 і  <1/1 000); дуже рідко (<1/10000).

  З боку крові та лімфи

  Рідко: тромбоцитопенія лейкопенія.

  Дуже рідко: агранулоцитоз панцитопенія.

  З боку імунної системи

  Рідко: реакції гіперчутливості такі як гарячка ангіоневротичний набряк та анафілактична реакція/анафілактичний шок.

  Метаболічні та аліментарні порушення

  Рідко: гіпонатріємія.

  Дуже рідко: гіпомагніємія що може спричинити гіпокаліємію; тяжка гіпомагніємія що може призвести до гіпокальціємії.


  З боку психіки

  Нечасто: безсоння.

  Рідко: стани неспокою сплутаність свідомості депресія.

  Дуже рідко: агресія галюцинації.

  З боку нервової системи

  Часто: головний біль.

  Нечасто: запаморочення парестезії сонливість.

  Рідко: спотворення смакових відчуттів.

  З боку органів зору

  Рідко: нечіткість зору.

  З боку органів слуху

  Нечасто: вертиго дзвін у вухах.

  З боку респіраторної системи та органів дихання

  Рідко: бронхоспазм.

  З боку шлунково-кишкового тракту

  Часто: абдомінальний біль запор діарея метеоризм нудота/блювання.

  Рідко: сухість у роті стоматит кандидоз шлунково-кишкового тракту мікроскопічний коліт.

  З боку гепатобіліарної системи

  Нечасто: підвищення активності печінкових ферментів.

  Рідко: гепатит що супроводжується або не супроводжується жовтяницею.

  Дуже рідко: печінкова недостатність енцефалопатія у хворих з відомими тяжкими порушеннями функції печінки.

  З боку шкіри

  Нечасто: дерматит свербіж висипання на шкірі кропив’янка.

  Рідко: алопеція фоточутливість.

  Дуже рідко: мультиформна еритема синдром Стівенса-Джонсона токсичний епідермальний некроліз.

  З боку кістково-м’язової системи

  Нечасто: переломи стегна зап'ястя хребта.

  Рідко: артралгія міалгія.

  Дуже рідко: м’язова слабкість.

  З боку нирок та сечовидільної системи

  Рідко: інтерстиціальний нефрит.

  З боку репродуктивної системи

  Дуже рідко: гінекомастія.

  Загальні порушення

  Нечасто: дискомфорт нездужання периферичні набряки.

  Рідко: посилення потовиділення підвищення температури тіла.

  Діти

  Безпечність омепразолу визначали для 310 дітей віком від 0 до 16 років. Існують обмежені дані про довгострокові вивчення безпеки застосування препарату у 46 дітей які отримували підтримуючу терапію омепразолом у процесі лікування тяжкого ерозійного езофагіту протягом 749 днів. Профіль побічних реакцій є схожим з профілем у дорослих при короткочасному та довготривалому лікуванні. Немає жодних довготривалих даних про ефекти лікування омепразолом на статеве дозрівання та ріст.


  Термін придатності.3 роки.


  Умови зберігання.

  Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.  Упаковка.

  Гасек®-20: по 14 капсул у флаконі (з поглиначем вологи в кришечці); по 1 флакону в коробці.

  Гасек®-40: по 14 капсул у флаконі (з поглиначем вологи в кришечці); по 1 флакону в коробці.


  Категорія відпуску. За рецептом.


  Виробник. Ацино Фарма АГ.


  Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

  Дорнахерштрассе 114 4147 Еш Швейцарія.

  Додаткова інформація

  Додаткова інформація Гасек-20 20 мг гастрокапсули №14

  Форма товаруКапсули
  ВиробникMepha (Швейцарія)
  Реєстраційне посвідченняUA/3706/01/01
  Умови відпускуза рецептом
  Температура зберiганняне вище +25°С
  Головний медикаментГасек
  код моріону18269
  Відгуки

  Відгуки Гасек-20 20 мг гастрокапсули №14

  Як мені оцінити цей продукт? *
  Загальна оцінка :
  Як замовити

  ЯК ЗРОБИТИ ЗАМОВЛЕННЯ?

  • 1. Що б знайти препарат досить ввести в рядку пошуку перші 3-4 літери назви товару.
  • 2. Виберіть кількість упаковок і натисніть на кнопку «Додати в корзину».
  • 3. Після наповнення кошика потрібними товарами, натисніть на кнопку «Оформити замовлення».
  • 4. Для завершення замовлення необхідно заповнити невелику форму.
  • 5. Після заповнення обов'язкових пунктів, натисніть кнопку «Оформити замовлення».
  • 6. Чекайте Sms - повідомлення з номером електронного чека або дзвінка від оператора.

   
  Продукція (косметичні та гігієнічних кошти, БАДи, товари для дітей) нашої інтернет-аптеки доставляється покупцеві з аптек мережі «Аптека Доброго Дня», де вона зберігається відповідно до вимог Держслужби України.
   

  - Коли можна забирати замовлення? (Самовивезення з аптеки)
   

  Після отримання смс - підтвердження з номером замовлення, Ви можете приходити в аптеку, на яку був оформлений замовлення.
  Якщо ж Ви прийшли в аптеку і замовлення не був готовий або не був зібраний - прохання повідомити нам про це по телефону

   0 (800) 500-129, (044) 538-07-37.

   САМОВИВІЗ

   Якщо Ви бажаєте забрати своє замовлення з аптеки самостійно, для зручності Ви можете попередньо забронювати його по телефону, або через сайт.

   Після підтвердження замовлення оператором - відразу можна їхати в аптеку.

   Зателефонувавши за номером гарячої лінії 0 (800) 500-129 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні).

   Ви також отримаєте інформацію про те, в який найближчій аптеці необхідний Вам товар є в наявності.

   

  Ціна на всі товари актуальна при замовленні на сайті.

   

  Купити товари представлені на сайті можна в аптеках мережі "Аптека Доброго Дня" в містах України: Київ, Харків, Дніпро, Одеса, Рівне, Біла Церква, Вінниця, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Краматорськ, Кременчук, Кривий Ріг, Кропивницький, Львів, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Полтава, Суми, Тернопіль, Херсон, Житомир, Хмельницький, Черкаси, Чернівці, Чернігів.

   

  Завантажити повну інструкцію
  УВАГА! ЦІНИ ДІЙСНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ НА САЙТІ!
  Переглянуті ліки
  1. Метилурацил з мірамістином мазь 30 г

   Дарница ЗАО (Украина, Киев)
  2. Берліприл 20 мг таблетки №30

   Berlin-Chemie (Menarini Group) (Німеччина)
  3. Солу-медрол 1000 мг порошок №1

   Pfizer Inc. (США)
  4. Суміш молочна Humana 2 (з 6 місяців) 300 г

   Хумана ГмбХ, Херфорд
  5. Аброл 30 мг/5 мл сироп 100 мл

   Kusum Healthcare (Індія)
  Акции
  Новинки
  Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

  Продовжити покупки
  Оформити замовлення