Для поліпшення роботи сайту ми використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати сайт, ви погоджуєтеся з цим.
Ендоксан 50 мг таблетки №50
1 657,60 ₴
Baxter Oncology (Німеччина)
Арт.
54240
У список
Ендоксан 50 мг таблетки №50
Baxter Oncology (Німеччина)
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Ваше місто - Київ?
Ваше місто
Обрати
Товар відсутній в аптеках обраного міста
Самовивіз
Безкоштовно
Кур'єром
Доставка до 48 годин
Від 2000 грн безкоштовно
Рецептурний препарат. Можливий тільки самовивіз з аптеки
Нова Пошта
Доставка 2-3 дні
Від 80 грн
Укрпошта відділення
Доставка 2-3 дні
Від 44 грн
На сайті
При отриманні
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Характеристики товара
Виробник | Baxter Oncology (Німеччина) |
---|---|
Дозування | 50 мг |
Головний медикамент | Циклофосфамід |
Форма товару | Таблетки |
Спосіб застосування | Оральний |
Взаємодія з алкоголем | Немає даних |
Ознака | Імпортний |
Штрих-код | 5413760216799 |
Взаємодія з їжею | Не має значення |
Бренд | Ендоксан |
Умови відпуску | за рецептом |
Призначення | Для зміцнення імунітету |
Температура зберiгання | не вище 25°C |
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Перевірено: Громадська Яна
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 17.09.2024
Провірено
Інструкція
Ендоксан (Endoxan) інструкція по застосуванню
Склад
діюча речовина: циклофосфамід;
- 1 таблетка, покрита цукровою оболонкою, містить: циклофосфамід моногідрат 53,50 мг еквівалентно безводному циклофосфаміду 50 мг;
допоміжні речовини:
ядро: крохмаль кукурудзяний; лактоза, моногідрат; кальцію гідрофосфат, дигідрат; тальк; магнію стеарат; желатин; гліцерин (85%);
цукрова оболонка: сахароза, тальк, діоксид титану (E 171), кальцію карбонат, поліетиленгліколі 35000, кремнію діоксид колоїдний безводний, повідон 25, карбоксиметилцелюлоза натрію, полісорбати 20, віск монтан гліколевої.
Лікарська форма
Таблетки, вкриті цукровою оболонкою.
Основні фізико-хімічні властивості: білі, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті цукровою оболонкою, з білим ядром.
Фармакотерапевтична група
Антинеопластичні засоби. Алкілуючі сполуки. Аналоги азотистого іприту. Циклофосфамід.
Код ATX L01A A01.
Фармакологічні властивості
Фармакодинаміка
Циклофосфамід – цитостатик із групи оксазафосфоринів, хімічно споріднений з азотистим іпритом. Циклофосфамід неактивний in vitro і активується in vivo головним чином мікросомальними ензимами в печінці до 4-гідроксициклофосфаміду, що знаходиться в рівновазі зі своїм таутомером. альдофосфамідом. Ці таутомери зазнають частково спонтанної, частково ферментної конверсії до неактивних активних метаболітів (особливо фосфораміду іприт та акролеїн).
Цитотоксична дія циклофосфаміду базується на взаємодії між його алкілуючими метаболітами та ДНК. Це алкілування призводить до розриву зв'язків ланцюгів ДНК та перехресного з'єднання ДНК-протеїнів. У клітинному циклі затримується перебіг G2-фази. Цитотоксична дія препарату неспецифічна щодо фази клітинного циклу, але специфічна щодо всього циклу. Акролеїн не має антинеопластичної активності, проте відповідає за ротоксичну побічну дію. Крім того, допускається імуносупресивна дія циклофосфаміду. Не можна виключати перехресну резистентність, особливо зі структурно спорідненими цитостатиками, такими як іфосфамід та інші алкілуючі речовини.
Фармакокінетика
Рівні циклофосфаміду в крові після внутрішньовенного введення та прийому внутрішньо біоеквівалентні.
Всмоктування
Циклофосфамід майже повністю абсорбується у шлунково-кишковому тракті. У людей через 24 години після одноразового введення міченого циклофосфаміду спостерігалося значне зниження плазмових концентрацій циклофосфаміду та його метаболітів, але рівні, які можна визначити, зберігалися у плазмі до 72 годин.
Біотрансформація
В умовах in vitro циклофосфамід є неактивним. Біотрансформація відбувається лише у організмі. У пацієнтів із зниженою функцією печінки біотрансформація циклофосфамід уповільнена. При патологічно зміненій активності холінестерази це призводить до збільшення часу напіввиведення із сироватки крові.
Циклофосфамід можна визначити у спинномозковій рідині та грудному молоці. Циклофосфамід та його метаболіти проникають через плацентарний бар'єр.
Висновок
Середній час напіввиведення циклофосфамід із сироватки крові становить 7 годин для дорослих та приблизно 4 години для дітей.
Циклофосфамід самостійно майже не зв'язується з білками, хоча його метаболіти пов'язані з білками плазми приблизно на 50%.
Циклофосфамід та його метаболіти виводяться в основному нирками. При недостатності нирок слід коригувати дозу. Загальною рекомендацією є зниження дози на 50% при рівні гломерулярного фільтрування нижче 10 мл/хв.
Рекомендується зменшити дозу на 25% при рівні білірубіну в сироватці крові 3,1-5 мг/100 мл.
Взаємозв'язок фармакокінетики/фармакодинаміки
Після внутрішньовенного введення високих доз у рамках алогенної трансплантації кісткового мозку концентрація в нативній плазмі крові Циклофосфамід слідує лінійній кінетиці 1-го порядку. Інтраіндивідуальна ескалація дози у 8 разів не змінює фармакокінетичних параметрів нативного. циклофосфаміду. Менше 15% застосованої дози виділяється із сечею у незміненому вигляді. Однак, у порівнянні зі звичайною терапією циклофосфамідом, це призводить до збільшення неактивних метаболітів, що вказує на насичення активних ферментних систем, а не ланок метаболізму, що призводять до їх інактивації. Протягом багатоденної терапії циклофосфамідом у високих дозах зменшується площа під кривою «концентрація-час» у плазмі крові материнської субстанції, швидше за все, внаслідок аутоіндукції метаболічної активності мікросом.
Клінічні властивості
Показання
Ендоксан застосовують у рамках режиму комбінованої хіміотерапії з іншими антинеопластичними лікарськими засобами для лікування таких типів пухлин:
- ад'ювантна терапія щодо раку молочної залози після резекції пухлини або мастектомії;
- паліативна терапія щодо метастатичного раку молочної залози;
- аутоімунні захворювання з небезпечним для життя прогресуванням, а саме важкі прогресуючі форми вовчакового нефриту та гранулематозу Вегенера.
Лікування вовчакового нефриту та гранулематозу Вегенера препаратом Ендоксан слід проводити виключно під наглядом лікарів, які мають досвід лікування цих захворювань та застосування препарату Ендоксан.
Протипоказання Ендоксану
Ендоксан не можна призначати пацієнтам з:
- відомою гіперчутливістю до циклофосфаміду, його метаболітів або до будь-якої допоміжної речовини;
- тяжкими порушеннями функції кісткового мозку (мієлосупресія, особливо пацієнтам, які раніше отримували лікування цитотоксичними речовинами та/або радіотерапію);
- запаленням сечового міхура (циститом);
- порушеннями відтоку сечі;
- активними інфекціями.
Взаємодія з іншими лікарськими засобами та іншими видами взаємодій
Заплановане одночасне або послідовне введення інших субстанцій або препаратів, які можуть підвищувати ймовірність або тяжкість розвитку тяжких токсичних ефектів (шляхом фармакодинамічної або фармакокінетичної взаємодії), потребує уважного індивідуального підходу та оцінки очікуваної користі та ризиків. За пацієнтами, які отримують таку комбіновану терапію, слід ретельно спостерігати виявлення ознак токсичності, щоби вчасно провести необхідне втручання. Пацієнтів, які лікуються циклофосфамідом та сполуками, що знижують його активацію, необхідно спостерігати щодо виявлення потенційного зниження терапевтичної ефективності та необхідності корекції дози. Загалом за пацієнтами слід спостерігати посилення/зменшення терапевтичної ефективності та/або підвищення частоти та тяжкості побічних ефектів речовини, що вступає у взаємодію. Може знадобитися корекція дози.
Взаємодії, що негативно впливають на фармакокінетику циклофосфаміду та його метаболітів
Зменшення активації циклофосфаміду може впливати на ефективність лікування циклофосфамідом. Кошти, що затримують активацію циклофосфаміду і, таким чином, зменшують ефективність циклофосфаміду, включають:
- апрепітант;
- бупропіон;
- бусульфан: на додаток до зменшеної активації циклофосфаміду повідомлялося про зменшення кліренсу циклофосфаміду та продовження періоду його напівжиття у пацієнтів, які отримують високі дози циклофосфаміду менш ніж через 24 години після високих доз бусульфану;
- ципрофлоксацин: на додаток до зменшеної активації циклофосфаміду при застосуванні ципрофлоксацину перед лікуванням циклофосфамідом (застосовувати в межах кондиціональної терапії перед трансплантацією кісткового мозку) повідомлялося про рецидив основного захворювання;
- хлорамфенікол;
- флуконазол;
- ітраконазол;
- прасугрел;
- сульфонаміди;
- тіотепа: повідомлялося про виражене пригнічення біоактивації циклофосфаміду тіотепою у високодозових режимах хіміотерапії, якщо тіотепу вводити за 1 годину до циклофосфаміду.
Збільшення концентрації цитотоксичних метаболітів, що призводить до зростання частоти та тяжкості побічних ефектів, може виникати при застосуванні
- алопуринолом;
- хлоралгідрат;
- циметидином;
- дисульфірам;
- гліцеральдегід;
- індукторами мікросомальних печінкових та екстрапечінкових ферментів людини (наприклад, ферментів цитохрому Р450), оскільки вони можуть підвищувати концентрацію цитотоксичних метаболітів. Слід враховувати потенційну індукцію мікросомальних печінкових та екстрапечінкових ферментів при попередньому або одночасному застосуванні з речовинами, відомими здатністю індукувати підвищену активність цих ферментів, такими як рифампін, фенобарбітал, карбамазепін, фенітоїн, звіробій та кортикостероїди;
- інгібіторами протеази: одночасне застосування інгібіторів протеази може підвищувати концентрацію цитотоксичних метаболітів. Зазначено, що лікувальні режими на основі інгібіторів протеази асоціюються з більш високою частотою інфекцій та нейтропенії у пацієнтів, які отримують циклофосфамід, доксорубіцин та етопозид (CDE), ніж при комбінації з препаратами групи ненуклеозидних інгібіторів зворотної транскриптази.
Ондансетрон: є повідомлення про фармакокінетичну взаємодію між ондансетроном та високими дозами циклофосфаміду, що призводить до зниження AUC циклофосфаміду.
Фармакодинамічні взаємодії та взаємодії з невідомим механізмом, що негативно впливають на застосування циклофосфаміду
Комбіноване або послідовне застосування циклофосфаміду та інших речовин з аналогічними токсичними ефектами може спричинити комбіновані (посилені) токсичні ефекти.
Підвищена гемотоксичність та/або імуносупресія можуть виникнути внаслідок комбінованого впливу циклофосфаміду та, наприклад:
- інгібіторів АПФ: інгібітори АПФ можуть спричинити лейкопенію;
- наталізумабу;
- паклітакселу: повідомлялося про підвищену гемотоксичність при введенні циклофосфаміду після інфузій поклітакселу;
- тіазидних діуретиків;
- зидовудін.
Підвищена кардіотоксичність може розвинутися внаслідок комбінованого впливу циклофосфаміду та, наприклад:
- антрациклінів;
- цитарабін;
- пентостатину;
- променевої терапії у сфері серця;
- трастузумабу.
Підвищена токсична дія на органи дихання може спостерігатися в результаті комбінованого впливу циклофосфаміду і, наприклад:
- аміодарону;
- Г-КСФ, ГМ-КСФ (гранулоцитарний колонієстимулюючий фактор, гранулоцитарно-моноцитарний колонієстимулюючий фактор): за повідомленнями, існує підвищений ризик токсичного впливу на органи дихання у пацієнтів, які отримують цитотоксичну хіміотерапію, що включає циклофосфамід та ГКСФ.
Підвищена нефротоксичність може розвинутися внаслідок комбінованого впливу циклофосфаміду та, наприклад:
- амфотерицину;
- індометацин: гостра водна інтоксикація розвивалася при одночасному застосуванні з індометацином.
Підвищення інших токсичних проявів:
- Азатіоприн: підвищення ризику гепатотоксичності (некроз печінки);
- бусульфан: відомо про збільшення випадків венооклюзійного захворювання печінки та мукозиту;
- інгібітори протеази: збільшення випадків мукозиту;
- Алопуринол та гідрохлортіазид: може посилюватися мієлосупресивний ефект.
Інші види взаємодії
Алкоголь
При вживанні алкоголю одночасно з низькими пероральними дозами циклофосфаміду у тварин із пухлинами спостерігалася зменшена протипухлинна активність.
У деяких пацієнтів алкоголь може посилювати спричинені циклофосфамідом нудоту та блювання.
Етанерцепт
У пацієнтів з гранулематозом Вегенерація додавання етанерцепту до стандартного лікування, у тому числі циклофосфаміду, була пов'язана з більш високою частотою нешкірних солідних злоякісних новоутворень.
Метронідазол
Відомо про випадки гострої енцефалопатії у пацієнтів, які отримували циклофосфамід та метронідазол. Причинно-наслідковий зв'язок залишається незрозумілим. У дослідженні тварин комбінація циклофосфаміда з метронідазолом пов'язувалася з підвищенням токсичних проявів циклофосфаміда.
Тамоксифен
Одночасне застосування тамоксифену та хіміотерапії може підвищувати ризик тромбоемболічних ускладнень.
Взаємодії, що впливають на фармакокінетику та/або дію інших препаратів
Дігоксин, бета-ацетилдигоксин. Повідомлялося, що цитотоксична терапія порушувала кишкове всмоктування дигоксину та бета-ацетилдигоксину у формі таблеток, що призводило до зниження терапевтичної ефективності цих препаратів.
Бупропіон
Метаболізм циклофосфаміду цитохромом CYP2B6 може перешкоджати метаболізму бупропіону. Активація бупропіону може знизитися, що призводить до зниження ефективності.
Кумарини
Повідомлялося як про збільшення (підвищений ризик кровотечі), так і про зменшення (зменшена антикоагулянтна активність) ефекту варфарину у пацієнтів, які отримували варфарин та циклофосфамід разом.
Циклоспорин
У пацієнтів, які отримували комбінацію циклофосфаміду та циклоспорину, відзначали нижчі сироваткові концентрації циклоспорину, ніж у пацієнтів, які отримували лише циклоспорин. Ця взаємодія може призвести до збільшення частоти реакції "трансплантат проти господаря".
Деполяризуючі міорелаксанти
Лікування циклофосфамідом викликає виражене та стійке пригнічення активності холінестерази. Це може продовжувати нейром'язову блокаду, спричинену сукцинілхоліном. Тривале апное може виникнути при одночасному застосуванні з деполяризуючими. міорелаксантами (наприклад, сукцинілхоліном). Якщо пацієнта лікували циклофосфамідом протягом 10 днів до загальної анестезії, анестезіолог повинен знати про це.
Вакцина
Через імуносупресивний ефект циклофосфаміду очікується зниження реакції у пацієнта на будь-яку вакцинацію. Застосування живих вакцин може призвести до індукованої вакциною інфекції.
Сульфонілсечовина
При одночасному застосуванні може посилюватись глюкозознижувальний ефект сульфонілсечовини.
Верапаміл
Повідомлялося, що цитотоксичне лікування впливає на кишкову абсорбцію перорального верапамілу, що може порушувати терапевтичну ефективність верапамілу.
Особливості застосування препарату
Фактори ризику розвитку токсичної дії циклофосфаміду та їх наслідки, описані нижче та в інших розділах, можуть представляти протипоказання до застосування, якщо тільки циклофосфамід не застосовувати для лікування небезпечних для життя станів. У таких ситуаціях необхідно проводити індивідуальну оцінку ризику та очікуваних переваг.
Як і всі протипухлинні засоби, Ендоксан слід з обережністю застосовувати слабким і літнім пацієнтам, а також пацієнтам, які попередньо пройшли курс радіотерапії. За пацієнтами з ослабленою імунною системою, цукровим діабетом, хронічними хворобами печінки або нирок і наявними захворюваннями серця слід уважно спостерігати. У хворих на цукровий діабет протягом терапії циклофосфамідом також слід проводити ретельний моніторинг метаболізму глюкози.
Необхідно бути обережними при лікуванні пацієнтів з гострою порфірією у зв'язку з порфірогенною дією циклофосфаміду.
Застереження
Мієлосупресія (пригнічення функцій кісткового мозку), імуносупресія, інфекції
Лікування циклофосфамідом може спричинити мієлосупресію та значне пригнічення імунних реакцій.
Індукована циклофосфамідом мієлосупресія може спричинити лейкопенію, нейтропенію, тромбоцитопенію (яка пов'язана з більш високим ризиком епізодів кровотечі) та анемію.
Тяжка імуносупресія призводила до серйозних, іноді летальних інфекцій.
Також повідомлялося про випадки сепсису та септичного шоку. Серед інфекцій, про які повідомлялося на тлі лікування циклофосфамідом, були пневмонії, а також інші бактеріальні, грибкові, вірусні, протозойні та паразитарні інфекції.
Можлива реактивація латентних інфекцій
Повідомлялося про відновлення різних бактеріальних, грибкових, вірусних, протозойних та паразитарних інфекцій.
Інфекції слід лікувати належним чином.
У певних випадках нейтропенії на розсуд лікаря, провідного хворого, можна призначати антимікробну профілактику.
У разі нейтропенічної лихоманки необхідно призначати антибіотики та/або антимікотики.
Циклофосфамід слід застосовувати з обережністю, якщо взагалі застосовувати, пацієнтам з тяжким порушенням функції кісткового мозку та пацієнтам з тяжкою імуносупресією.
Без необхідності циклофосфамід не слід приймати пацієнтам з кількістю лейкоцитів нижче 2500 клітин/міклітрів (клітини/мм 3) та/або числом тромбоцитів нижче 50000 клітин/міклітрів (клітини/мм 3).
Лікування циклофосфамідом не можна призначати або його слід перервати, або знизити дозу пацієнтам, які мають або мають серйозну інфекцію.
В цілому на тлі підвищення дози циклофосфаміду може ще швидше зменшуватися кількість клітин у периферичній крові та тромбоцитів, а також зростати час, необхідний для їх відновлення.
Найнижчі показники лейкоцити та тромбоцити зазвичай досягають на 1-му та 2-му тижнях лікування. Кістковий мозок відновлюється відносно швидко і показники кількості клітин у периферичній крові нормалізуються, як правило, приблизно через 20 днів.
Тяжке пригнічення функції кісткового мозку слід очікувати, зокрема, у пацієнтів, які перед цим лікувалися та/або зараз отримують супутню хіміо- та/або радіотерапію.
Ретельний контроль гематологічних показників потрібний всім пацієнтів під час лікування.
Рівень лейкоцитів обов'язково визначати перед кожним введенням препарату та регулярно під час лікування (з інтервалами від 5 до 7 днів на початку лікування та кожні 2 дні, якщо кількість опускається нижче 3000 клітин/мкл (клітин/мм 3). При тривалому лікуванні загалом достатньо проводити моніторинг із інтервалом приблизно 14 днів.
Кількість тромбоцитів та показник гемоглобіну необхідно визначати перед кожним введенням препарату та через відповідні інтервали після введення.
Токсична дія на сечовивідний тракт та нирки
Під час лікування циклофосфамідом спостерігався розвиток геморагічного циститу, пієліту, уретриту та гематурії. Можуть розвиватися виразки/некроз, фіброз/контрактури та рак сечового міхура.
Уротоксическіе побічні явища вимагають переривання лікування.
У зв'язку з фіброзом, кровотечею або вторинними злоякісними утвореннями може знадобитися цистектомія.
Повідомлялося про випадки уротоксическіх явищ із летальним кінцем.
Уротоксичність може виникати як під час короткочасного, так і тривалого застосування циклофосфаміду. Відомо про випадки геморагічного циститу після разових доз циклофосфаміду.
Попередня та супутня променева терапія або лікування бусульфаном можуть збільшувати ризик геморагічного циститу, індукованого циклофосфамідом.
Цистит, як правило, спочатку абактеріальний. Далі можлива вторинна бактеріальна колонізація.
Перед початком лікування слід виключити або вилікувати непрохідність сечовивідного тракту.
Сечовий осад потрібно регулярно перевіряти на наявність еритроцитів та інші ознаки уро-/нефротоксичності.
Адекватне лікування препаратами, що містять місцеву та/або вживання великої кількості рідини для форсованого діурезу, можуть помітно зменшити частоту та тяжкість токсичних дій на сечовий міхур. Важливо контролювати, щоб пацієнти спорожняли сечовий міхур через рівні інтервали часу.
Гематурія зазвичай проходить протягом кількох днів після припинення лікування циклофосфамідом, але може бути стійкою. Якщо на фоні лікування розвивається цистит із мікро- або макрогематурією, лікування слід призупинити до нормалізації стану.
Циклофосфамід також пов'язували з нефротоксичністю, включаючи некроз нирок.
У зв'язку з лікуванням циклофосфамідом повідомляли про розвиток гіпонатріємії, пов'язаної з підвищенням загального вмісту води в організмі, гострою водною інтоксикацією та синдромом, що нагадує СНАДГ (синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону). Повідомлялося про летальні наслідки.
Кардіотоксичність, застосування пацієнтам із захворюваннями серця
На фоні лікування циклофосфамідом повідомляли про розвиток міокардиту та міоперикардиту, що іноді супроводжувалися значним перикардіальним випотом і тампонадою серця і призводили до тяжкої, іноді летальної застійної серцевої недостатності.
Гістопатологічне дослідження вказує головним чином на геморагічний міокардит. Гемоперикард розвивався вдруге на тлі геморагічного міокардиту та некрозу міокарда.
Відомо про випадки гострої кардіотоксичності після разової дози циклофосфаміду менше ніж 20 мг/кг.
Після застосування схем лікування, що включали циклофосфамід, повідомлялося про розвиток надшлуночкової аритмії (у тому числі фібриляції та тріпотіння передсердь), а також шлуночкової аритмії (у тому числі важке подовження інтервалу QT, пов'язане з шлуночковою тахіаритмією) у них з іншими пацієнтами. .
Ризик кардіотоксичності, викликаної циклофосфамідом, може підвищуватися, наприклад, після високих доз циклофосфаміду, у пацієнтів похилого віку та у пацієнтів, які попередньо отримували радіотерапію в області серця та/або попереднє або одночасне лікування іншими кардіотоксичними препаратами (див. розділ засобами та іншими видами взаємодій) ). Особливої уваги потребують пацієнти з факторами ризику кардіотоксичності та пацієнти з існуючими захворюваннями серця.
Токсична дія на органи дихання
Повідомлялося про розвиток під час та після лікування циклофосфамідом. пневмоніту та пневмофіброзу. Також повідомлялося про випадки венооклюзійного захворювання легень та інших форм легеневої токсичності. Відомі випадки легеневої токсичності, що призвели до дихальної недостатності.
Хоча частота виникнення легеневої токсичності, що асоціюється з циклофосфамідом, низька, прогноз для уражених пацієнтів поганий.
Пізніший початок пневмоніту (більш ніж через 6 місяців після початку лікування циклофосфамідом) асоціюється з особливо високим рівнем летальності.
Пневмоніт може розвинутись навіть через роки після лікування циклофосфамідом.
Гостра легенева токсичність спостерігалася після введення разової дози циклофосфаміду.
Вторинні злоякісні новоутворення
Як і взагалі при цитотоксичному лікуванні лікування циклофосфамідом супроводжується ризиком появи вторинних пухлин та їх провісників як пізніх ускладнень.
Зростає ризик розвитку раку сечовивідного тракту, а також ризик мієлодиспластичних порушень, що частково прогресують у гострі лейкози. Після застосування циклофосфаміду та комбінованих режимів лікування з циклофосфамідом також повідомляли про виникнення інших злоякісних новоутворень, включаючи лімфоми, рак щитовидної залози та сарком.
У деяких випадках вторинні пухлини розвивалися через кілька років після припинення лікування циклофосфамідом. Про появу злоякісних пухлин повідомляли також після експозиції in utero.
Ризик раку сечового міхура можна помітно знизити шляхом попередження геморагічного циститу.
Венооклюзійне захворювання печінки
У пацієнтів, які отримували циклофосфамід, повідомлялося про виникнення венооклюзійного захворювання печінки (VOLD).
Циторедуктивні режими лікування в рамках підготовки до трансплантації кісткового мозку, що передбачають застосування циклофосфаміду в комбінації з опроміненням всього тіла, бусульфаном або іншими препаратами, визнані одним з основних факторів ризику розвитку VOLD (див. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій). Після циторедуктивного лікування клінічний синдром зазвичай розвивається через 1-2 тижні після трансплантації та характеризується різким збільшенням маси тіла, болючим збільшенням розмірів печінки, асцитом та гіпербілірубінемією / жовтяницею.
Однак також відомо про випадки поступового розвитку VOLD у пацієнтів, які отримували тривалу імуносупресивну терапію низькими дозами циклофосфаміду.
Як ускладнення VOLD може розвиватися гепаторенальний синдром та поліорганна недостатність. Повідомлялося про летальні випадки VOLD, асоційованого з циклофосфамідом.
Фактори ризику, які можуть спричинити розвиток VOLD у пацієнта, який отримує високодозування циторедуктивної терапії, що включає існуючі порушення печінкової функції, попередню радіотерапію черевної порожнини та низький індекс загального стану здоров'я.
Генотоксичність
Циклофосфамід – генотоксичний та мутагенний препарат, що виявляє цей ефект як у соматичних, так і в чоловічих та жіночих статевих клітинах. Враховуючи це, під час лікування циклофосфамідом жінкам не можна вагітніти і чоловікам не можна починати дітей.
Чоловікам забороняється розпочинати дітей протягом 6 місяців після закінчення лікування.
Дані, отримані на тваринах, вказують на те, що експозиція овоцитів під час фолікулярного розвитку може призводити до зменшення частоти імплантації та розвитку життєздатних вагітностей, а також до підвищеного ризику вад розвитку. Цей ефект слід враховувати у випадках запланованого запліднення або вагітності після відміни циклофосфаміду. Точна тривалість розвитку фолікулів у людини невідома, але може досягати понад 12 місяців.
Жінки та чоловіки, які ведуть статеве життя, повинні застосовувати ефективні методи контрацепції у ці періоди (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).
Вплив на фертильність
Циклофосфамід перешкоджає оогенезу та сперматогенезу. В осіб обох статей може викликати стерильність.
Продемонстровано, що розвиток стерильності залежить від дози циклофосфаміду, тривалості терапії та статусу функції гонад на момент лікування.
У деяких пацієнтів стерильність, індукована циклофосфамідом, може бути незворотною.
Жінки
Аменорея, тимчасова або постійна, пов'язана зі зниженою секрецією естрогенів та підвищеною секрецією гонадотропіну, розвивається у значної частини жінок, які отримують циклофосфамід.
Зокрема, у старших жінок аменорея може бути постійною.
Про розвиток олігоменореї також повідомляли у зв'язку із лікуванням циклофосфамідом.
У дівчаток, які проходять лікування циклофосфамідом у передпубертатний період, загалом нормально розвиваються вторинні статеві ознаки та регулярні менструації.
Дівчатка, які проходили лікування циклофосфамідом у передпубертатний період, у майбутньому вагітніють.
Дівчата, у яких на фоні лікування циклофосфамідом функція яєчників збереглася після завершення лікування, входять до групи підвищеного ризику розвитку передчасної менопаузи (припинення менструацій раніше 40 років).
Чоловіки
У чоловіків, які отримували лікування циклофосфамідом, може розвиватися олігоспермія або азооспермія, які зазвичай пов'язані з підвищеною секрецією гонадотропіну на тлі нормальної секреції тестостерону.
Сексуальна потенція та лібідо, як правило, не страждають у цих пацієнтів.
У хлопчиків, які проходять лікування циклофосфамідом у передпубертатний період, вторинні статеві ознаки можуть розвиватися нормально, але може виникнути олігоспермія або азооспермія.
Може розвиватися певний ступінь атрофії яєчок.
Азооспермія, індукована циклофосфамідом, у деяких пацієнтів буває оборотною, хоча відновлення може не наступати протягом декількох років після завершення лікування циклофосфамідом.
Чоловіки, які стають тимчасово стерильними через циклофосфамід, згодом починають дітей.
Чоловікам, які лікуються Ендоксаном, рекомендується перед початком лікування вдатися до кріоконсервації сперми.
Анафілактичні реакції, перехресна чутливість з іншими алкілуючими сполуками
У зв'язку із застосуванням циклофосфаміду повідомляли про випадки анафілактичних реакцій, у тому числі з летальним кінцем.
Повідомлялося про випадки перехресної чутливості з іншими алкілуючі сполуки.
Порушення загоєння ран
Циклофосфамід може негативно впливати на нормальне загоєння ран.
Запобіжні заходи
Алопеція
Повідомлялося про розвиток алопеції, що частіше розвивається на фоні застосування підвищених доз.
Алопеція може прогресувати до облисіння.
Волосся після лікування препаратом відростає знову і може відростати навіть під час продовження лікування, хоча часто змінюється його структура або колір.
Нудота та блювання
Введення циклофосфаміду може викликати нудоту та блювання.
Необхідно враховувати сучасні рекомендації щодо застосування протиблювотних засобів для профілактики та полегшення нудоти та блювання.
Вживання алкоголю може посилювати прояви нудоти та блювання, спричинені циклофосфамідом.
Стоматит
Застосування циклофосфаміду може спричинити стоматит (мукозит ротової порожнини).
Необхідно враховувати сучасні рекомендації щодо заходів профілактики та полегшення стоматиту.
Застосування пацієнтам після адреналектомії.
Пацієнти з недостатністю надниркових залоз можуть вимагати збільшення дози кортикостероїдних препаратів, що застосовуються для полегшення токсичного впливу цитостатиків, включаючи циклофосфамід.
Інші запобіжні заходи
Для пацієнтів з порушенням функції печінки або нирок необхідно зменшити дозу циклофосфаміду (див. «Спосіб застосування та дози»).
Застосування циклофосфаміду в рамках підготовки до трансплантації кісткового мозку слід здійснювати виключно в гематолого- онкологічних центрах, в яких є спеціалісти з відповідним досвідом та оснащення для проведення алогенної трансплантації кісткового мозку.
Не можна приймати Ендоксан пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, дефіцитом сахарази-ізомальтази, непереносимістю галактози, дефіцитом лактази або мальабсорбцією глюкози-галактози.
Застосування у період вагітності або годування груддю
Вагітність
Лікування циклофосфамідом може пошкоджувати генетичний матеріал у жінок. У зв'язку з цим циклофосфамід не слід застосовувати в період вагітності.
Якщо лікування показано протягом першого триместру вагітності для захисту життя пацієнтки, обов'язковою є медична консультація щодо потенційної загрози для плода та переривання вагітності.
Після першого триместру вагітності, якщо терапію не можна відкласти і пацієнтка бажає зберегти вагітність, хіміотерапію можна призначити після попередження пацієнтки про незначний, але можливий ризик тератогенного ефекту.
Жінкам не слід вагітніти під час лікування та ще 6 місяців після закінчення лікування Ендоксану. У період вагітності при лікуванні потрібна генетична консультація.
Годування груддю
Циклофосфамід проникає у грудне молоко, тому жінкам під час лікування слід припинити годування груддю.
Фертильність
Підлоговозрілим пацієнтам чоловічої та жіночої статі під час лікування та щонайменше 6 місяців після його закінчення слід застосовувати засоби контрацепції.
Щодо мутагенного впливу та можливих наслідків для фертильності див. розділ «Особливості застосування».
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами.
Через можливість розвитку побічних ефектів, наприклад нудоти, блювання, які можуть спричинити циркуляторну недостатність, лікар повинен індивідуально вирішувати питання можливості пацієнта керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Особливо це стосується ситуацій, коли пацієнти живуть алкоголь.
Спосіб застосування та дози Ендоксан
Дозування слід підбирати індивідуально для кожного пацієнта.
Нижченаведені рекомендації щодо дозування стосуються і дітей, і дорослих.
Дозування
Ад'ювантна терапія щодо раку молочної залози, паліативна терапія з приводу метастатичного раку молочної залози
Типовий протокол CMF: 100 мг/м 2 площі поверхні тіла (ППТ) циклофосфаміду внутрішньо в дні 1-14 циклу терапії в комбінації з метотрексатом та 5-фторурацилом; цикл повторювати кожні 4 тижні.
Важкі прогресуючі форми вовчакового нефриту та гранулематозу Вегенера
Для щоденного застосування – 1-2 мг/кг маси тіла (МТ) (2 мг/кг при гранульоматозі Вегенера).
Для пероральної пульс-терапії дотримуватись таких же рекомендацій щодо дозування, що й для відповідного внутрішньовенного застосування препарату (спочатку 500-1000 мг/м 2 ППТ).
У стабільних пацієнтів пероральну пульс-терапію із застосуванням високих доз препарату в більшості випадків можна проводити в амбулаторних умовах. Однак високі дози можна застосовувати хворим удома виключно в присутності компетентної особи (у тому числі, якщо доза приймається протягом тривалого часу) або коли лікар або поінформований представник доступні у будь-який час за необхідності.
Пацієнти з порушенням функції печінки
Тяжка печінкова недостатність може асоціюватися зі зниженою активацією циклофосфаміду. Це може впливати на лікування циклофосфамідом, що слід враховувати при виборі дози та інтерпретації відповіді на обрану дозу. При порушенні функції печінки рекомендується зниження дози приблизно на 25% при рівні білірубіну сироватки від 3,1 до 5 мг/100 мл.
Пацієнти з порушенням функції нирок
У пацієнтів з порушенням функції нирок, особливо у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю, знижена ниркова екскреція може призводити до підвищення в плазмі рівнів циклофосфаміду та його метаболітів. Це може спричинити підвищення токсичності, що слід враховувати при визначенні дозування у таких пацієнтів. При порушенні функції нирок рекомендується зниження дози приблизно на 50% при швидкості гломерулярної фільтрації нижче 10 мл/хв.
Циклофосфамід та його метаболіти виводяться при діалізі, хоча можлива різниця у кліренсі залежно від діалізної системи. У пацієнтів на діалізі слід враховувати необхідність відповідних інтервалів між введенням циклофосфаміду та виконанням діалізу (див. розділ «Особливості застосування»).
Рекомендації щодо зниження дози для пацієнтів з мієлосупресією
Кількість лейкоцитів (мкл) |
Кількість тромбоцитів (мкл) |
Доза |
>4000 |
>100000 |
100% запланованої дози |
4000 – 2500 |
10000 – 50000 |
50% запланованої дози |
<2500 |
<50000 |
Корекція до нормалізації показників або ухвалення специфічного рішення |
Пацієнти похилого віку
Пацієнтам похилого віку Ендоксан слід застосовувати з особливою обережністю з огляду на більш високу частоту зниження функції печінки, нирок, серця та інших органів, а також наявність одночасних захворювань та застосування інших лікарських засобів. Пацієнтам похилого віку необхідний посилений моніторинг токсичності та корекція доз.
Спосіб застосування
Застосування лікарського засобу Ендоксан повинен здійснюватися лише лікарями з досвідом у галузі онкології/ревматології або під їх наглядом.
Дози, тривалість терапії та інтервали між курсами залежать від відповідних терапевтичних показань, схеми комбінованої терапії, загального стану здоров'я пацієнта, функцій органів, а також лабораторних показників (особливо аналізів крові).
У разі застосування лікарського засобу у комбінації з іншими цитотоксичними препаратами з подібними рівнями токсичності може знадобитися зменшити дозу або продовжити інтервали, протягом яких препарат не застосовується.
Можна розглянути питання про призначення засобів стимуляції гематопоезу (колонієстимулюючих факторів та стимуляторів еритропоезу) для зниження ризику виникнення мієлосупресивних ускладнень та/або поліпшення застосування необхідних доз.
Обструкцію сечовивідних шляхів, запалення сечового міхура, інфекції та порушення балансу електролітів необхідно виключити та/або вилікувати до початку терапії (див. розділ «Особливості застосування»).
Під час застосування лікарського засобу Ендоксан або негайно після цього пацієнтам необхідно споживати або отримати інфузії належної кількості рідини, щоб індукувати діурез і, таким чином, знизити ризик токсичної дії на сечовивідні шляхи. У зв'язку з цим препарат слід застосовувати вранці (див. розділ «Особливості застосування»).
Лікарю важливо переконатися, що пацієнт регулярно випорожнює свій сечовий міхур.
Протягом лікування пацієнтам не слід їсти грейпфрути або пити грейпфрутовий сік, оскільки це може знизити ефективність циклофосфаміду.
Під час лікування лікарським засобом Ендоксан слід регулярно проводити аналіз крові та сечового осаду (див. розділ «Особливості застосування»).
Важливо переконатися, що протиблювотні засоби застосовуються вчасно, а гігієна ротової порожнини підтримується на належному рівні.
Діти
Даних щодо застосування препарату Ендоксан дітям недостатньо.
Передозування
До серйозних наслідків передозування відносяться прояви дозозалежної токсичної дії, такі як мієлосупресія, уротоксичність, кардіотоксичність (включаючи серцеву недостатність), хворобу веноклюзійної печінки та стоматит (див. розділ «Особливості застосування»).
За пацієнтами, які отримали надмірну дозу, слід уважно спостерігати щодо розвитку токсичних ефектів, зокрема гематотоксичності.
Специфічний антидот циклофосфаміду невідомий.
Циклофосфамід та його метаболіти виводяться за допомогою діалізу. Тому для лікування передозування внаслідок спроби суїциду або ненавмисного передозування показаний швидкий гемодіаліз.
У разі передозування необхідно перервати застосування лікарського засобу Ендоксан і вжити заходів, що підтримують, у тому числі провести належне лікування будь-яких супутніх інфекцій, мієлосупресії або інших токсичних ефектів.
Профілактика цист та ту за допомогою препаратів, що містять місцеву, може запобігти ти або обмежити уротокс та ефект та передозування циклофосфамідом (див. розділ «Особливості застосування»). Місцеву слід застосувати негайно після передозування лікарського засобу Ендоксан.
Для запобігання геморагічного циститу внутрішньовенно препарати, що містять місцеву, можна застосувати протягом 24-48 годин.
Побічні реакції Ендоксану
Нижченаведені побічні реакції спостерігалися під час постмаркетингового спостереження. Реакції представлені за класами систем органів згідно з MedDRA та частотою: д вже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1000, < 1/100), рідко (≥ 1/10000, <1/1000), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (неможливо оцінити за наявними даними).
Інфекції та інвазії: часто – інфекції 1; нечасто - пневмонії 2, сепсис 1; дуже рідко – септичний шок.
Новоутворення, доброякісні, злоякісні та невизначеного характеру (включаючи кісти та поліпи): рідко – вторинні пухлини 4 (гострий лейкоз, мієлодиспластичний синдром, рак сечового міхура, рак сечовипускального каналу); дуже рідко – синдром лізису пухлини; частота невідома – лімфоми, прогресування основних злоякісних захворювань, саркоми, нирковоклітинна карцинома, перехідноклітинна карцинома ниркової балії, рак щитовидної залози, канцерогенні ефекти у потомства.
З боку крові та лімфатичної системи: дуже часто – мієлосупресія (лейкопенія, нейтропенія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз, анемія, панцитопенія, зниження рівня гемоглобіну); часто – фебрильна нейтропенія, нейтропенічна лихоманка; дуже рідко – синдром дисемінованої внутрішньосудинної коагуляції, гемолітичний уремічний синдром; частота невідома – гранулоцитопенія, лімфопенія.
З боку імунної системи: дуже часто – імуносупресія; нечасто – реакції гіперчутливості; дуже рідко – анафілактичний шок, анафілактичні/анафілактоїдні реакції 2.
З боку ендокринної системи: рідко – з індром неадекватної секреції антидіуретичного гормону; Частота невідома - в одну інтоксикацію.
З боку метаболізму та харчування: часто – анорексія; рідко – дегідратація; дуже рідко – гіпонатріємія, затримка рідини; частота невідома – зміни рівня глюкози у крові (підвищення чи зниження).
Психічні розлади: дуже рідко – сплутаність свідомості.
Порушення з боку нервової системи: рідко – периферична нейропатія, полінейропатія, невралгія; рідко – запаморочення; дуже рідко - судоми, енцефалопатія, парестезія, зміни сприйняття смаку; частота невідома - нейротоксичність (дисгевзія, гіпогевзія), печінкова енцефалопатія (синдром задньої оборотної лейкоенцефалопатії, мієлопатія, дизестезія, гіпестезія, тремор, паросмія).
З боку органів зору: рідко – розмитість зору; дуже рідко – порушення зору, к'юнктивіт, набряк ока; частота невідома – посилена сльозотеча.
З боку органів слуху та рівноваги: нечасто – глухота; частота невідома – шум у вухах.
З боку серця: нечасто – кардіоміопатія, міокардит, серцева недостатність (у тому числі окремі випадки з летальним результатом), тахікардія; рідко – аритмія (шлуночкова аритмія, у тому числі шлуночкова тахікардія та шлуночкова фібриляція, надшлуночкова аритмія); вкрай рідко – фібриляція передсердь, зупинка серця, інфаркт міокарда, перикардит; частота невідома – кардіогенний шок, перикардіальний випіт/тампонада серця, міокардіальна кровотеча, лівошлуночкова недостатність, брадикардія, серцеві аритмії, подовження інтервалу QT на електрокардіограмі, зниження фракції викиду.
З боку судин: рідко – відчуття жару, низький артеріальний тиск; вкрай рідко – тромбоемболія, артеріальна гіпертензія, гіпотензія; частота невідома – легенева емболія, тромбоз вен, васкуліт, периферична ішемія.
З боку органів дихання, грудної клітки та середостіння: рідко – пневмоніт 4; частота невідома - гострий респіраторний синдром, хронічний інтерстиціальний фіброз легень, набряк легенів, легенева гіпертензія, бронхоспазм, диспное, гіпоксія, кашель, невизначені розлади функції легень, закладеність носа, дискомфорт у носі, ротоглот легеніоз , плевральний випіт.
З боку системи травлення: часто – стоматит, діарея, блювання, запор, нудота; дуже рідко – геморагічний ентероколіт, гострий панкреатит, асцит, утворення виразок на слизовій оболонці, шлунково-кишкова кровотеча; частота невідома – абдомінальний біль, запалення привушної залози, коліт, ентерит, апендицит.
З боку гепатобіліарної системи: часто - Порушення функції печінки; рідко – венооклюзійна хвороба печінки 4, підвищення рівня білірубіну крові, підвищення рівня печінкових ферментів (аспартатамінотрансфераза, аланінамінотрансфераза, гамма-глутамілтрансфераза, лужна фосфатаза); дуже рідко - активація вірусного гепатиту, гепатомегалія, жовтяниця; частота невідома – гепатит (холестатичний гепатит, цитолітичний гепатит), холестаз, печінкова енцефалопатія, гепатотоксичність із печінковою недостатністю.
З боку шкіри та підшкірної клітковини: дуже часто – алопеція; рідко – екзантема, дерматит, зміна забарвлення долонь, нігтів та підошв стоп; дуже рідко – синдром Стівенса – Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, мультиформна еритема; частота невідома – радіаційні ушкодження шкіри, радіаційний опік, свербіж (у тому числі запальний свербіж), почервоніння шкіри (токсичний висип, синдром долонно-підошовної еритродизестезії, кропив'янка, утворення пухирів, почервоніння шкіри), набряк обличчя, гіпергідроз.
З боку скелетної мускулатури та сполучної тканини: частота невідома – рабдоміоліз, склеродермія, спазми м'язів, міалгія, артралгія.
З боку нирок та сечовивідних шляхів: дуже часто – цистит, мікрогематурія; часто – геморагічний цистит (зокрема окремі летальні випадки), макрогематурія; дуже рідко – субуретральна кровотеча, набряк стінки сечового міхура, інтерстиціальне запалення з фіброзом та склерозом сечового міхура, ниркова недостатність, підвищення рівня креатиніну в крові, некроз канальців; частота невідома – ураження ниркових канальців, токсична нефропатія, геморагічний уретрит, виразковий цистит, контрактура сечового міхура, нефрогенний нецукровий діабет, атипові епітеліальні клітини сечового міхура, підвищення рівня сечовини крові.
Вагітність післяпологовий період та перинатальний стан: частота невідома – передчасні пологи.
З боку репродуктивної системи та молочних залоз: часто – порушення сперматогенезу; нечасто – розлади овуляції; рідко – аменорея 5, азооспермія 5 олігоспермія 5; частота невідома - безпліддя, недостатність функції яєчників, дискомфорт при овуляції, олігоменорея, атрофія яєчок, зниження рівня естрогену в крові, підвищення гонадотропіну в крові.
Вроджені, сімейні та генетичні розлади: частота невідома – внутрішньоутробна загибель плода, деформація плода, уповільнене зростання плода, токсична дія на плід (включаючи мієлосупресію/гастроентерит).
Загальні розлади: дуже часто – лихоманка; часто – озноб, астенія, підвищена стомлюваність, дискомфорт, запалення слизової оболонки; рідко – біль у грудях; дуже рідко – біль голови, біль, поліорганна недостатність, флебіт; частота невідома – набряк, грипоподібне захворювання, загальна фізична нестабільність, затримка загоєння ран.
Лабораторні аналізи: дуже рідко – гіперурикемія через синдром лізису пухлин; частота невідома - підвищення рівня лактатдегідрогенази крові, підвищення рівня С-реактивного білка.
1 У тому числі реактивація інших латентних бактеріальних, грибкових, вірусних, протозойних і паразитарних інфекцій, включаючи вірусний гепатит, туберкульоз, вірус Джона Канінгема з прогресуючою мультифокальною лейкоенцефалопатією (в тому числі випадки з летальним наслідком), Pneumocyu, сепсис і септичний шок (включаючи випадки з летальним кінцем).
2 У ключ летальні випадки.
3 У ключ гострий мієлолейкоз та гострий промієлоцитарний лейкоз.
4 У разі терапії більшими дозами: дуже часто.
5 Персистивальне явище.
Повідомлення про підозрюваних побічні реакції
Повідомлення про підозрюваних побічні реакції після реєстрації лікарського засобу мають важливе значення. Вони дозволяють здійснювати моніторинг співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Працівникам охорони здоров'я слід повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему фармаконагляду.
Термін придатності
3 роки.
Не застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 25 °С.
Зберігати у недоступному для дітей місці.
Упаковка
По 10 таблеток, покритих цукровою оболонкою, у блістері. По 5 блістерів у картонній коробці.
Категорія відпуску з аптеки
За рецептом.
Відгуки користувачів
Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Дивіться інші товари у категорії:
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.