Важлива частина захисного механізму - інтерферони. Це група білків, що синтезуються клітинами імунної системи, які допомагають організму боротися з різними вірусами. Зазвичай організм виробляє їх самостійно, але під впливом певних факторів їх якість і кількість знижується, тоді доводиться вводити їх ззовні. Ці білки отримують з клітин людської крові або генно-інженерним шляхом. Щоб молекула зберігала свою структуру довше, білки пегілюють, що дозволяє вводити препарат рідше.
Як діють інтерферони
Вони не впливають на збудників прямо, як це роблять антибіотики і противірусні засоби, але подають сигнали про вторгнення чужорідних ДНК, активуючи наступні ланки імунітету - Т-лімфоцити, фагоцити, натуральні кілери. Завдяки мембраностабілизуючому ефекту вони допомагають клітинам не впускати хвороботворні віруси всередину клітини, а в разі потрапляння - створити умови, які не дозволяють паразитам виживати і розмножуватися. Ці медикаменти також володіють захистом проти зростання пухлин, перешкоджаючи розмноженню уражених клітин.
Коли застосовують інтерферони
Інтерферони, як і інші імуностимулюючі засоби, не варто приймати щодня, інакше організм перестає продукувати їх самостійно, до того ж можуть бути і більш серйозні порушення - наприклад, руйнування клітин крові. Однак під час епідемій або захворювань вони отримують тільки позитивні відгуки від лікарів і пацієнтів, адже ці ліки значно покращують захисну функцію організму. Їх призначають для профілактики і лікування таких захворювань:
- грип;
- парентеральні гепатити (В, С, D);
- герпес;
- розсіяний склероз;
- злоякісні пухлини;
- імунодефіцити різної природи.
Якими бувають інтерферони
Залежно від очікуваного ефекту і специфіки застосування інтерферони можуть випускатися в самих різних лікарських формах:
- розчин для ін'єкцій;
- краплі в ніс;
- очні краплі;
- супозиторії;
- мазь;
- гель;
- плівки;
- таблетки;
- аерозоль.
Ці препарати поділяють на три групи:
- альфа- і бета-інтерферони (людський інтерферон, віферон, авонекс). Сюди входять і інші типи, але їх головна особливість - те, що вони можуть зв'язуватися з альфа- і бета-рецепторами на поверхні клітин. Вони ефективні при лікуванні вірусних гепатитів, герпетичної інфекції, ГРВІ та інших інфекційних захворювань;
- гамма-інтерферон (інгарон). Крім профілактики і лікування найбільш поширених інфекційних хвороб, цей інтерферон дозволяє організму чинити опір мікобактерій, серед яких і збудники таких важких захворювань, як лепра та туберкульоз. Допомагає він і при лікуванні хламідіозу, пташиного грипу, онкології;
- лямбда-інтерферон. З трьох його підвидів отримують нові лікарські засоби цієї фармацевтичної групи, які допомагають боротися з мікобактеріями і вірусними гепатитами.
Можуть також зустрічатися комбінації різних видів (аміксин) та поєднання з іншими лікарськими речовинами (генферон, вагіферон).
Як купити інтерферони в Аптеці Доброго Дня
Якщо вам знадобилося замовити ці медикаменти, досить ввести назву призначеного препарату в рядку пошуку або вибрати у відповідному розділі. На сайті регулярно присутні акційні пропозиції. Ви можете зробити це незалежно від того, в якому місті України перебуваєте - Києві, Полтаві, Хмельницькому. Наш менеджер зв'яжеться з вами, щоб уточнити всі деталі замовлення в нашій онлайн-аптеці. Ми пропонуємо препарати недорого, так як відбираємо постачальників тільки з прийнятними цінами.