Вибираємо вітаміни для щитовидної залози: кому потрібні і як підібрати потрібний варіант
Щитовидна залоза розташована спереду ближче до основи шиї. Вона відповідає за здоров'я та самопочуття, тому що виробляє гормони, що регулюють усі процеси в організмі.
Вітаміни для щитовидної залози використовують для профілактики її захворювань та як допоміжні препарати при лікуванні. Перш ніж приймати будь-які засоби, які впливають на функціонування цього органу, потрібна консультація ендокринолога. Коли йдеться про щитовидку, надлишок вітамінів та мінералів для неї так само небезпечний, як і їх брак.
Показання до застосування
Вітаміни для щитовидної залози рекомендується приймати при наступних захворюваннях:
- гіпертиреоз,
- гіпотиреоз;
- аутоімунне захворювання щитовидної залози (АІТ);
- зоб;
- вузли у щитовидній залозі.
Крім того, приводом до призначення вітамінного комплексу може стати дефіцит в організмі йоду, селену, вітаміну A та D, який виявляється при здачі аналізу крові.
У разі сезонного авітамінозу вам просто порекомендують пропити вітамінно-мінеральний комплекс, але якщо дефіцит цих речовин супроводжується симптомами одного з ендокринологічних захворювань, лікар включить вітаміни у схему лікування.
Симптоми порушення роботи щитовидної залози:
- підвищена пітливість;
- припливи спека;
- зниження ваги при хорошому харчуванні
- підвищена знервованість, схильність до плаксивості, істеричності;
- тремор рук;
- тахікардія та задишка навіть при мінімальному навантаженні;
- дисплазія м'язової тканини;
- інтенсивне випадання волосся;
- часті розлади кишківника, запори;
- підвищений апетит при зниженні ваги;
- різке збільшення маси тіла;
- порушення менструального циклу;
- виражені симптоми ПМС;
- різке зниження лібідо.
Симптоми гіпертиреозу та гіпотиреозу можна виявити у будь-якої дорослої людини, яка зазнає тривалого стресу, оскільки гормон кортизол руйнівно впливає на щитовидну залозу, викликає порушення її функції та появу вузлів. Для підтримки нервової системи вітаміни для щитовидної залози бажано пити одночасно з м'якими седативними препаратами чи засобами з магнієм.
Склад та принцип дії
Вітаміни для щитовидної залози можна розділити на кілька груп:
- препарати йоду;
- препарати селену;
- БАДи на основі трав.
Іноді зустрічаються комбіновані вітаміни, які поєднують у собі препарати йоду чи селену з рослинною складовою.
Препарати йоду
Дефіцит йоду згубно впливає на роботу щитовидки. Оскільки організм може отримувати його тільки з їжі, дієтологи рекомендують додавати до раціону йодовану морську сіль, водорості, рибу та морепродукти.
Найзручнішим і найшвидшим способом заповнити дефіцит йоду є прийом вітамінів для щитовидної залози які містять йодид калію. Ця речовина захищає організм від радіації, оскільки пов'язує радіоактивні частинки та виводить їх із організму.
Найчастіше рекомендують приймати йодовмісні препарати, до складу яких входить L-тирозин або магній, разом із препаратами селену, тому що його нестача не дає організму засвоювати йод. Якщо аналіз крові показав дефіцит йоду, перевірте вміст селену, а чи не починайте відразу пити БАДи для щитовидної залози.
Препарати селену
Селен регулює обмінні процеси у щитовидці та відповідає за правильний розподіл гормонів. Його нестача сама по собі не є критичною для організму, але вона не дає засвоювати йод, що призводить до порушення роботи щитовидної залози.
Препарати селену комбінують із рослинними БАДами, щоб підтримати організм у період відновлення та забезпечити в ньому нормалізацію всіх обмінних процесів.
Оскільки селен відноситься до антиракових речовин, приймати його можна навіть тим, хто не має проблем із щитовидкою.
БАДи на рослинній основі
Вітаміни для щитовидної залози на рослинній основі є джерелом корисних речовин, які не лише нормалізують її функції, а й благотворно впливають на нерви, серцево-судинну систему та метаболізм. Їхня загальнозміцнююча дія обумовлена наявністю у складі антиоксидантів, флавоноїдів, сапонінів, нікотинової, аскорбінової та поліненасичених кислот.
Хороші вітаміни для щитовидної залози на трав'яній основі виготовляють із наступних рослин:
- Лапчатка біла;
- береза повисла;
- ламінарія;
- спіруліни;
- ліщина;
- картопляний гадючник;
- мар'їн корінь;
- трава дрока.
Найважливішою рослиною, без якої неможливо відрегулювати роботу щитовидної залози, є перстач білий. Її тиреотропна та антиоксидантна дія заснована на вмісті танінів, біофлавоноїдів та сапонінів, а також на найбагатшому мінеральному складі (селен, йод, магній, калій, кальцій, фосфор, цинк, залізо). Завдяки цим речовинам відновлюються обмінні процеси, знижується навантаження на нервову систему, нормалізується вироблення гормонів.
Береза повисла багата сапоніном, аскорбіновою та нікотиновою кислотами, дубильними речовинами, біофлавоноїдами та кератином. Цей склад позитивно впливає функціонування ендокринної системи.
Ламінарія та спіруліна є джерелами йоду та інших мінералів. Вони здатні замінити будь-який вітамінний комплекс, оскільки містять вітаміни групи В, поліненасичені жирні кислоти, вітаміни А, С, Е. Крім того, вони відмінно засвоюються організмом і, на відміну від синтетичних препаратів, швидко закривають недолік вітамінів для щитовидної залози.
Ліщина сприяє зменшенню вузлів (антипроліферативна дія), знімає запалення в тканинах, чинить протираковий вплив, заповнює дефіцит заліза та інших речовин. Унікальний склад листя ліщини, підкріплений фенол карбоновими кислотами, відновлює трофіку тканин щитовидки та благотворно впливає на її функцію.
Картопляний гадючник шестипелюстковий видаляє гіперплазію тканин, що робить його важливим компонентом вітамінів для щитовидної залози. У його складі є рідкісний глікозид гаультерію, який відновлює функцію секреції та оздоровлює щитовидну залозу.
Мар'їн корінь містить біофлавоноїди, фенологлікозиди, метилсаліцилати, ситостерин, бензойну кислоту, а також багатий вітамінно-мінеральний комплекс. Це дозволяє рослині благотворно впливати на обмінні процеси в організмі та відновлювати роботу органу у найкоротші терміни.
Трава дроку унікальна за своєю здатністю заповнювати дефіцит йоду, тому що в її складі є йодтирозин – біодоступна форма йоду, яку організм засвоює в максимальній кількості та дуже швидко. Цей компонент у вітаміни для щитовидної залози відповідає за очищення крові та зменшення запалення у тканинах, створюючи умови для самовідновлення організму.
Правила прийому вітамінів для щитовидної залози
По-перше, у всіх вітамінів для щитовидної залози є протипоказання до застосування:
- вагітність та лактація;
- алергія на будь-який із компонентів;
- синдром МакДаффі;
- гіпертиреоз (для калію йодиду);
- хвороба Дюрінга;
- зоб та вузли (для йодиду калію);
- брадикардія;
- тромбофлебіт;
- підвищений тиск;
- шизофренія.
По-друге, не можна на свій страх і ризик починати прийом для щитовидної залози вітамінів, оскільки їх надлишок надає токсичний вплив на щитовидку, печінку та нирки. Препарати призначає ендокринолог виходячи з клінічної картини та результатів аналізів.
По-третє, не можна перевищувати дозування вітамінів для щитовидної залози оскільки організм не в змозі засвоювати зайві речовини і активно виводитиме їх через нирки та печінку, що може спровокувати загострення хронічних захворювань цих органів.
Курс прийому препаратів становить у середньому 2-3 місяці, а результати лікування контролюються аналізами та клінічним спостереженням. Вести безперервний прийом вітамінів для щитовидної залози не можна, потрібно обов'язково робити перерви.
Купити вітаміни для щитовидної залози в аптеці «Доброго дня»
На сайті аптеки «Доброго Дня» ви можете швидко та легко купити вітаміни для щитовидної залози. Ми маємо великий асортимент оригінальних сертифікованих препаратів за доступними цінами. Вибирайте цікаві для вас лікарські засоби онлайн, а потім забирайте їх у найближчій аптеці АДД. За бажанням ви можете замовити їх доставку "Новою поштою" або "Укрпоштою".