Відповідає на запитання Попович Світлана Михайлівна, лікар-педіатр клініки " Viva".

Які захворювання найчастіше трапляються з дітьми у літній період?

Найбільш поширеними дитячими хворобами у літній період є кишкові інфекції. Звичайно, дитина повинна знати, що потрібно мити руки після прогулянки, після відвідування туалету, потрібно мити руки перед їжею, не можна їсти немиті овочі та фрукти. Будь ласка, батьки, акцентуйте на цьому увагу. Якщо говорити про інші хвороби, не можна забувати і про застудні – вірусні захворювання, алергічні процеси, травми.

Які засоби необхідні в першу чергу дитині, коли вона далеко від дому ?

Якщо ваша дитина далеко від будинку, це ще не означає, що вона знаходиться на безлюдному острові. У будь-якому разі, якщо дитина їде відпочивати до організованого колективу, як правило, там є медпункт, де йому завжди нададуть кваліфіковану допомогу.

Як дитині зберігати препарати?

Тут я хотіла б зупинитися і попросити батьків виявити розважливість: ще раз наголошую - дитина знаходиться в місці, де завжди є медичний персонал, вожатий, супроводжуючий – тобто старші люди, які можуть допомогти. Тому ніякі лікарські препарати дитині давати не рекомендується. На руках у дитини можуть бути ті препарати і медикаменти, які він приймає постійно. Наприклад, якщо дитина має хронічне захворювання, таке як бронхіальна астма. Але ця інформація, звичайно, значитиметься у медичній картці. І бажано про це ще раз нагадати вожатій чи старшій, перед тим, як відправити дитину. Приймати лікування та самостійне рішення про прийом будь-якого препарату дитина не повинна сама, щоб уникнути негативних наслідків.

Аптечка малюка може складатися із захисних засобів та засобів особистої гігієни. Це можуть бути засоби для захисту від комах та сонцезахисні засоби.

Як часто варто користуватися дитині сонцезахисними засобами на пляжі, як їх підібрати?

Сонцезахисні засоби є обов'язковими для дітей на морі. Фактор захисту повинен бути не нижче 15. Попередньо необхідно перевірити, чи немає алергії на цей засіб. Для цього слід невелику кількість засобу нанести на тильну поверхню передпліччя, 10-15 хвилин почекати і подивитися на реакцію. Слід розповісти дитині про те, що діяти цей крем або лосьйон починається через 15-20 хвилин після нанесення. Наносити потрібно на всі відкриті зони. Якщо дитина спітніла, вивалялася в піску, викупалася, витерлася - сонцезахисний засіб потрібно нанести наново. Час, протягом якого діє засіб, зазвичай вказано на упаковці. Якщо з якоїсь причини ця інформація відсутня, є спосіб розрахувати.

Рівень захисту Х 5= кількість хвилин, протягом яких діє сонцезахисний засіб.

Після закінчення цього часу крем, лосьйон або спрей слід нанести наново.

Як часто користуватись засобами від комарів. Які найкращі для дитини на відпочинку?

Засоби захисту від укусів комах можна умовно поділити на дві групи: засоби зовнішнього застосування (креми, спреї, серветки) та засоби загальної дії: фумігатори. Як правильно користуватися цими засобами: по-перше, батькам потрібно навчити дитину ними користуватися, розповісти, що користуватись потрібно не частіше, ніж двічі на добу.

Тип засобу захисту від комариних укусів – гелі, спреї, лосьйони – не має жодного значення.

Засоби, призначені для дітей, слід використовувати не частіше ніж 2-3 рази на добу.

Яких захворювань у дитячому таборі слід побоюватися?

Не варто хворіти на педикульоз. По приїзду додому, дитину слід ретельно оглянути і контролювати цей процес протягом тижня, оскільки педикульоз має особливість відстроченої дії. У будь-якому випадку, якщо вас щось бентежить, звертайтеся до лікаря.

Переглянути відео-версію конференції ви зможете тут .