Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Агерп 5% крем 2 г
99,10 ₴

Інструкція до препарату Агерп 5% крем 2 г

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 18.09.2023
Провірено
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


АГЕРП

(AHERP)

Склад лікарського засобу:

діюча речовина:

1 г крему містить 50 мг ацикловіру;

допоміжні речовини: парафін білий м'який спирт цетостеариловий пропіленгліколь олія  мінеральна арлацел 165 полоксамер натрію лаурилсульфат диметикон вода очищена.


Лікарська форма. Крем.


Крем білого або майже білого кольору однорідної консистенції.


Назва і місцезнаходження виробника.

Спільне українсько-іспанське підприємство «Сперко Україна»

Україна 21027 м. Вінниця вул. 600-річчя 25.

Тел. + 38(0432)52-30-36.

e-mail:


Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби. Код АТС D06B B03.


Агерп належить до противірусних засобів які є високоефективними відносно герпесвірусів особливо вірусів простого герпесу І та ІІ типів а також вірусу оперізуючого герпесу. Після потрапляння у клітину уражену вірусом герпесу ацикловір перетворюється в активний трифосфат ацикловіру. Його активність пов'язана із порушенням синтезу ДНК герпесвірусів у клітині людини внаслідок пригнічення функції вірусної ДНК-полімерази. Ацикловір не впливає на інші клітинні процеси які не пов'язані із синтезом вірусної ДНК. Фармакокінетика препарату не вивчалась але з огляду на літературні дані ацикловір у формі крему має дуже низький рівень системної абсорбції навіть при повторному застосуванні.


Показання для застосування. Інфекції губ та обличчя спричинені вірусом простого герпесу (Herpes labialis).


Протипоказання. Гіперчутливість до ацикловіру інших компонентів препарату чи валацикловіру.


Належні заходи безпеки при застосуванні. Слід уникати випадкового потрапляння крему в очі. При наявності відкритих уражень губ слід мати на увазі що вірус простого герпесу може передаватись іншим особам контактним шляхом.


Особливі застереження.

Крем Агерп слід застосовувати тільки при герпетичних ураженнях слизової оболонки губ та шкіри обличчя. Не рекомендується наносити лікарський засіб на слизові оболонки ротової порожнини очей та статевих органів. У разі особливо виражених проявів захворювання необхідно проконсультуватись із лікарем. Зазвичай при наявності герпетичних уражень у осіб із імунодефіцитними станами призначають системне лікування противірусними засобами тому у таких випадках не слід самостійно без консультації лікаря застосовувати Агерп.

Застосування у період вагітності або годування груддю. Агерп застосовують вагітним та жінкам які годують груддю якщо очікувана користь для пацієнтки перевищує можливий ризик для плода чи дитини.

                  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або  роботі з іншими механізмами. Дослідження не проводились.

Діти. Не рекомендується застосовувати Агерп дітям віком до 12 років через недостатню кількість спостережень.


Спосіб застосування та дози. Дітям віком від 12 років та дорослим крем Агерп наносять на уражені ділянки 5 разів на добу з інтервалом 4 години за винятком нічного часу. Важливо розпочати лікування якомога раніше після появи перших симптомів захворювання. Мінімальна тривалість лікування становить 4 доби. Якщо за цей час не відбулось загоєння лікування продовжують до 10 днів. Якщо за 10 днів не настало видужання необхідно звернутись до лікаря.


Передозування. Літературні дані свідчать про відсутність будь-якого токсичного впливу при випадковому місцевому чи пероральному прийомі всієї упаковки лікарського засобу.


Побічні ефекти. Препарат загалом переноситься добре але в деяких випадках може з'явитись тимчасовий гострий чи пекучий біль у місці застосування. Також рідко можуть спостерігатися незначне висушування та лущення шкіри еритема та свербіж. Дуже рідко можливий розвиток контактного дерматиту а в поодиноких випадках – ангіоневротичного набряку після місцевого застосування крему з ацикловіром.


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Не виявлено.


Термін придатності. 3 роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності зазначеного на упаковці.


Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 ˚С. Не заморожувати. Зберігати в недоступному для дітей місці.


Упаковка. По 2 г в алюмінієвій тубі; по 1 тубі в пеналі; по 1 пеналу в пачці з картону.


Категорія відпуску. Без рецепта.Завантажити повну інструкцію
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку