Сечогінні препарати
Сечогінні препарати надзвичайно важливі при лікуванні підвищеного тиску, для зменшення набряків, викликаних різними причинами, навіть для виведення токсичних речовин при гострих отруєннях. Виділяють такі групи препаратів-діуретиків:
- Тіазиди;
- «Петльові» діуретики;
- Калійзберігаючі;
- Осмодиуретики.
Тіазиди - потужні сечогінні ліки
Тіазиди - вони ж похідні бензотіадіазіна - діють в основному в петлі нефрона, не даючи повторно поглинати іони калію і натрію, ніж та сприяють посиленому виведенню рідини. Правда, їх здатність виносити калій може бути вельми небезпечна, тому лікування цими ліками-діуретиками можливе тільки під контролем лікаря. До цієї групи належать Гідросалуретил, гидрохлортиазид, гіпотіазид.
«Петльові» сечогінні - діуретики високої ефективністі
Ці препарати, як видно з назви, діють на петлю нефрона. Як і попередня група, вони пригнічують зворотне поглинання натрію і хлору, ніж, відповідно, істотно скорочують і реабсобцію води. Правда, вони також активно «виносять» і калій. До «петльових» діуретиків відносять фуросемід, лазикс, Трифас і інші.
Калійзберігаючі - сечогінні ліки м'якого дії
Це досить м'які препарати, менш ефективні, ніж «петльові». Але завдяки тому, що вони не виводять калій і діють не так стрімко, вони виявляються досить зручними і безпечними. До них відносяться верошпіроном, реніаль, еріданус і ще цілий список сечогінних препаратів.
Рослинні діуретики
Як завжди, ефективними і мають м'яку дію є рослинні сечогінні - це трави хвоща, мучниці, пол-пала і цілий «букет» комплексних фіточаїв, що стимулюють виведення надлишку рідини.