Сечогінні препарати, діуретики

Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. ...
Вид
Сторінка:
  1. 1
  2. 2
  3. ...

Сечогінні препарати

 Сечогінні препарати надзвичайно важливі при лікуванні підвищеного тиску, для зменшення набряків, викликаних різними причинами, навіть для виведення токсичних речовин при гострих отруєннях. Виділяють такі групи препаратів-діуретиків:

- Тіазиди;

- «Петльові» діуретики;

- Калійзберігаючі;

- Осмодиуретики.

 Тіазиди - потужні сечогінні ліки

Тіазиди - вони ж похідні бензотіадіазіна - діють в основному в петлі нефрона, не даючи повторно поглинати іони калію і натрію, ніж та сприяють посиленому виведенню рідини. Правда, їх здатність виносити калій може бути вельми небезпечна, тому лікування цими ліками-діуретиками можливе тільки під контролем лікаря. До цієї групи належать Гідросалуретил, гидрохлортиазид, гіпотіазид.

«Петльові» сечогінні - діуретики високої ефективністі

 Ці препарати, як видно з назви, діють на петлю нефрона. Як і попередня група, вони пригнічують зворотне поглинання натрію і хлору, ніж, відповідно, істотно скорочують і реабсобцію води. Правда, вони також активно «виносять» і калій. До «петльових» діуретиків відносять фуросемід, лазикс, Трифас і інші.

Калійзберігаючі - сечогінні ліки м'якого дії

 Це досить м'які препарати, менш ефективні, ніж «петльові». Але завдяки тому, що вони не виводять калій і діють не так стрімко, вони виявляються досить зручними і безпечними. До них відносяться верошпіроном, реніаль, еріданус і ще цілий список сечогінних препаратів.

 Рослинні діуретики

 Як завжди, ефективними і мають м'яку дію є рослинні сечогінні - це трави хвоща, мучниці, пол-пала і цілий «букет» комплексних фіточаїв, що стимулюють виведення надлишку рідини.

Читати далі...Назад...
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення