Стенокардія - це синдром, який свідчить про схильність до ішемічної хвороби серця або її наявності. Напади - відчуття тиску і болю в області серця - виникають через недостатню кількість кисню, що надходить в серце. Це відбувається через звуження коронарних артерій внаслідок атеросклерозу або спазму - зменшується приплив крові, а з ним і кількість еритроцитів, що переносять кисень. Впоратися з цими неприємностями допомагають спеціальні препарати.
Як діють препарати для лікування стенокардії
Ці лікарські засоби можна розділити на дві великі групи:
- профілактика стенокардії;
- купірування нападів.
Лікування стенокардії - процес тривалий, і багато хто кидає прийом таблеток і інших ліків на півдорозі, вважаючи за краще тільки усувати її прояви. Але на ділі ж саме завдяки регулярному прийому прописаних медикаментів можна зменшити кількість і інтенсивність нападів.
Ці ліки діляться на такі групи:
- Антиагреганти (тиклопідин, аспірин (ацетилсаліцилова кислота), клопідогрель). Вони регулюють активність тромбоцитів, знижуючи тим самим згортання крові і мінімізуючи ризик виникнення тромбів. З ними варто бути обережними: при занадто тривалому прийомі вони можуть викликати ускладнення, найчастіше - внутрішні кровотечі, так що потрібно прислухатися до порад лікаря.
- Антикоагулянти (варфарин, гепарин, апіксабан). Ці лікарські засоби також зменшують ризик виникнення тромбів, але вже іншим шляхом - вони сповільнюють синтез фібрину. Антикоагулянти не дають рости вже виникли тромбам і перешкоджають появі нових.
- Гіполіпідемічні (правастатин, симвастатин). Вони знижують рівень шкідливого холестерину та інших жирів у крові, перешкоджають виникненню і розвитку холестеринових бляшок у кровоносних судинах. Максимально ефективні в поєднанні з дієтою.
- Інгібітори АПФ (каптоприл, еналаприл). Ці засоби покращують кровообіг, знижують артеріальний тиск, зменшують ймовірність виникнення нападів.
- Бета-адреноблокатори (бісопролол, ніфедипін). Ця група медикаментів допомагає знизити артеріальний тиск і серцевий ритм при навантаженнях, що сприяє виникненню меншої кількості нападів.
- Блокатори кальцієвих каналів (амлодипін). Ці медикаменти уповільнюють кальцієвий обмін, чим знижують кров'яний тиск, а також уповільнюють і вирівнюють серцевий ритм, зменшуючи потребу серця в кисні.
Ліки, що купірують напади, завжди повинні бути з собою у людини, що страждає стенокардією. Важливо пам'ятати, що ці засоби не лікують хворобу, а лише знімають неприємні відчуття - біль, прискорене серцебиття і задишку за рахунок розслаблення серцевого м'яза і зниження її потреби в кисні. До них відносять нітрогліцерин і інші нітратні препарати. Іноді їх пропонують приймати перед фізичними навантаженнями, щоб знизити ймовірність виникнення нападу.
З чим поєднувати ці ліки
Для підтримки нормального стану серця варто приймати препарати рослинного походження, які нормалізують тиск і очищають судини, а також заспокійливі препарати, які підвищують стійкість до стресів і знижують ймовірність виникнення нападів.
Як замовити потрібні засоби в Аптеці Доброго Дня
Препарати для тривалого лікування потрібно підбирати, консультуючись з лікарем. А ось ті, що купірують, можна купувати в міру потреби. Наша аптека завжди готова надати вам можливість замовити необхідні медикаменти недорого - така ціна обумовлена прямими поставками лікарських засобів. Ви можете вибрати і замовити лікарські засоби з будь-якого міста України - Києва, Одеси, Харкова, Львова. На сайті регулярно діють акційні пропозиції і знижки. Досить зробити замовлення на сайті і обговорити його деталі з менеджером.