Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Фітоліт Форте капсули №60
125,70 ₴

Інструкція до препарату Фітоліт Форте капсули №60

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 04.12.2022
Провірено
Інструкція

Фітоліт Форте інструкція по застосуванню

Склад

1 капсула містить споришу звичайного екстракту сухого 150 мг, звіробою екстракту сухого 90 мг, хвоща польового екстракту сухого 75 мг, Авісан 75 мг

Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (МКЦ 101), кремнію діоксид колоїдний, стеарат кальцію.

Лікарська форма

Капсули. Тверді желатинові капсули зеленого кольору. Вміст капсули - суміш гранул і порошку від світло-коричневого до темно-коричневого із зеленим відтінком кольору. На капсулу допускається наносити товарний знак підприємства – ЗТ.

Фармакологічна група

Засоби, що сприяють розчиненню сечових конкрементів. Різні препарати, включаючи комбінації.

Код АТС G04B C.

Фітоліт форте має спазмолітичну, діуретичну, знеболювальну та протизапальну дію, антимікробні та антисептичні властивості, регулює мінеральний обмін. Зменшує частоту та інтенсивність ниркової коліки, нормалізує фізико-хімічні показники сечі, сприяє відновленню оптимальної уродінаміки та гомеостазу сечі, зменшує лейкоцитурію. Сприяє вимиванню піску та дрібних конкрементів, попереджає збільшення конкрементів чи появу нових. Фітоліт форте має позитивний вплив на стан сперматогенезу в умовах експериментального простатиту (підвищується концентрація сперматозоїдів, тривалість збереження рухливості сперматозоїдів та відсоток рухомих форм, зменшується кількість патологічно змінених сперматозоїдів, у позитивному напрямку змінюється кислотна та осмотична резистентність).

Показання

Лікування та профілактика сечокам'яної хвороби (наявність у нирках та сечоводах первинних та рецидивуючих каменів різної величини та локалізації); ускладнення, спричинені проходженням фрагментів каміння після ударно-хвильової літотрипсії; при нирковій колькі; профілактика утворення сечових конкрементів після їх оперативного видалення та/або самостійного виходу; у комплексній підтримувальній терапії хронічних запальних захворювань нижніх сечових шляхів (цистит, уретрит) та при хронічному простатиті.

Протипоказання Фітоліту

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гломерулонефрити. Вагітність та годування груддю. Вік до 12 років.

Особливі застереження

Фітоліт форте можна застосовувати у комбінації із протимікробними засобами. При виникненні наступних побічних ефектів препарат слід приймати після їди, але його не слід припиняти. Для полегшення виведення конкрементів рекомендується випивати велику кількість води (1,5 – 2 л) протягом 2 – 3 годин.

За наявності у хворих на сечокам'яну хворобу вираженої піурії показано призначення протимікробних засобів.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Препарат протипоказаний у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом чи іншими механізмами

Невідома.

Діти

Препарат протипоказаний дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози Фітоліт

При сечокам'яній хворобі дорослі та діти віком від 12 років приймають Фітоліт форте перед їжею по 1 капсулі 3 рази на добу. Тривалість курсу лікування становить 20 – 30 діб. Після перерви курс лікування можна повторити.

З метою профілактики рецидивів каменеутворення в нирках та сечоводах після ударно-хвильової літотрипсії Фітоліт форте призначають по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 5-15 діб, а після оперативного видалення каменів та/або їх самостійного відходження по 1 капсулі 3 рази протягом 1-2 місяців. При нирковій коліці у дорослих Фітоліт форте по 1 капсулі після усунення больового синдрому знеболюючими засобами.

При хронічних циститах, уретритах та простатитах Фітоліт форте застосовують по 1 капсулі 3 рази на добу протягом 21-28 діб. Курс можна повторювати за 2 тижні. Кількість курсів лікування встановлює лікар залежно стану хворого.

При необхідності призначення препарату в малих дозах, наприклад, у хворих на хронічний пієлонефрит, можна переходити на прийом таблеток Фітоліт.

Передозування

Токсичної дії препарату не відмічено. При одноразовому прийомі більше 10 капсул можливе посилення проявів описаної побічної дії. У разі передозування рекомендується промивання шлунка та прийом активованого вугілля.

Побічні ефекти Фітоліту

Фітоліт форте добре переноситься хворими та зазвичай не викликає побічних ефектів. Можливі слабкі диспепсичні явища у вигляді нудоти та відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, блювання, пронос.

У осіб з підвищеною чутливістю можливе виникнення алергічних реакцій (почервоніння, висипання, свербіж).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Невідома.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці за температури не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

Капсули №10хЗ, №10х6 у блістері в коробці.

Категорія відпуску

Без рецепта.

Завантажити повну інструкцію
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку