Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія з насіння гарбуза 20 мл
0,00 ₴

Інструкція до препарату Олія з насіння гарбуза 20 мл

Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 04.11.2023
Провірено
Інструкція

Олія з насіння гарбуза

Отримують

з насіння гарбуза звичайного - Cucurbita pepo L. (сімейство гарбузове - Cucurbitaceae).

Це однорічна трав'яниста рослина з лазячим стеблом довжиною до 10 м. У пазухах великих довгочерешкові листя розташовані вусики. Стебла і листя покриті жорсткими волосками. Квітки великі, дзвонові, оранжево-жовті, роздільностатеві. Плід - велика тиквіна з твердою шкіркою і численним насінням. До складу м'якоті плодів гарбуза входять цукру (8-10%), білки (15%), пектини (5-6%), органічні кислоти (0,1-0,2%), клітковина (11-14%), а також значна кількість каротину, мінеральних речовин (солі калію, заліза, міді, фтору, цинку та ін.), вітамінів С, В1, В2, В3, В5, В9, Е, РР. У насінні міститься 35-50% жирної олії, до 35% білкових речовин, аскорбінова і саліцилова кислоти, амінокислоти звичайні (гістидин, лізин, аргінін) і специфічні (кукурбитин).

Походження та поширення рослини

Батьківщина рослини - Мексика і тропічна Америка. Гарбуз широко культивується як овочева рослина.

Властивості і склад масла

Гарбузова олія має зеленуватий відлив, і, в залежності від сорту, має сильний характерний пікантний горіховий запах або яскраво виражений аромат смаженого гарбузового насіння. В складі олії містяться переважно гліцериди лінолевої (55,2%), олеїнової (25%), пальмітинової (13 , 5%), стеаринової (6,5%), ліноленової, ейкозапентоенової кислот. У неомиляемій фракції жирного масла (2,5-4,5%) містяться стерини (кампестерін, стигмастерин, стигмастерол, кукурбітол), фосфатиди, вітаміни групи В, вітамін Е, каротиноїди, фітин.

Дія і показання до застосування масла

Масло проявляє антиоксидантну, регенеруючу, ранозагоювальну, протизапальну, зволожуючу, тонізуючу для шкіри дію.

Завдяки наявності вітаміну Е, лінолевій і ейкозапентоеновій кислот гарбузова олія сприяє зменшенню лущенню шкіри. Воно покращує стан шкірного покриву, сприяє його очищенню, омолодженню, надає шкірі здоровий і свіжий вигляд. Масло гарбузового насіння сприяє захисту шкірного покриву від негативного впливу сонячних променів, запобігаючи появі сонячних опіків. Його використовують для прискорення регенерації тканин при мікротравмах, опіках і тріщинах. Воно також сприяє зміцненню волосся і нігтів, а також стимуляції їх росту.

З масла гарбузового насіння виробляють біологічно активні добавки які застосовують як гепатопротекторний, жовчогінний, противиразковий, антисептичний, антисклеротичний, репаративний засіб, а також при запаленні і збільшенні простати. Крім того, гарбузова олія в медицині застосовують при лікуванні очних хвороб.

Способи застосування

Масло гарбузового насіння застосовується в чистому вигляді, в складі сумішей з іншими оліями, як базове масло для створення аромакомпозицій з натуральними ефірними маслами, а також для збагачення готових косметичних засобів (кремів, масок, шампунів, бальзамів). Використовується для аплікацій, пов'язок, змазувань, приготування масажних і косметичних сумішей.

Масажна суміш: змішати 1 частину масла гарбузового насіння, 1 частина масла лісового горіха, 2 частини обліпихової і 2 частини реп'яхової олії.
Масажний мішечок для прийняття ванн і душа. У мішечок з марлі насипати 1-1,5 склянки вівсяних пластівців і додати 1 столову ложку масла гарбузового насіння, 10 крапель лавандового і 10 крапель мелісового ефірних масел. Мішечок використовувати замість мочалки. Після такого аромамасажу шкіра набуває еластичність і пружність.
Масло для сухої шкіри рук. Змішати 1 столову ложку масла гарбузового насіння з 1 чайною ложкою обліпихової олії і додати 10 крапель апельсинового ефірного масла. Суміш втирати в кисті рук вранці і ввечері, залишки масла знімати серветкою.
Масло для зміцнення нігтів. До 1 столовій ложці олії гарбузового насіння додати 4 краплі розмаринового, 3 краплі лимонного, 3 краплі грейпфрутового і 1 краплю кипарисового ефірного масла. Сумішшю масажувати руки і втирати в нігтьове ложе.
Відбілююча, освіжаюча маска для обличчя. Ретельно змішати 1 столову ложку масла гарбузового насіння, 1 столову ложку масла волоського горіха, 1 столову ложку лимонного соку з 1 склянкою відвареної квасолі, протертою крізь сито в гарячому вигляді. Маску нанести на обличчя на 30 хв, після чого змити теплою водою.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість.

Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку