Налаштування
Шрифт:
  • А
  • А
  • А
Колір:
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
  • Ц
Фото
  • ЧБ
  • Колір
  • Вимк.
Повна версія
Олія з насіння гарбуза 20 мл
0,00 ₴
Ароматика ТОВ (Україна, Київ)
Арт.
264364
У список

Олія з насіння гарбуза 20 мл

Ароматика ТОВ (Україна, Київ)
Немає в наявності
0,00 ₴
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Ароматика ТОВ (Україна, Київ)
Форма товару Олія
Бренд Ароматика
Об'єм 20 мл
Температура зберiгання спеціальних умов зберігання немає
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 22.10.2023
Провірено
Інструкція

Олія з насіння гарбуза

Отримують

з насіння гарбуза звичайного - Cucurbita pepo L. (сімейство гарбузове - Cucurbitaceae).

Це однорічна трав'яниста рослина з лазячим стеблом довжиною до 10 м. У пазухах великих довгочерешкові листя розташовані вусики. Стебла і листя покриті жорсткими волосками. Квітки великі, дзвонові, оранжево-жовті, роздільностатеві. Плід - велика тиквіна з твердою шкіркою і численним насінням. До складу м'якоті плодів гарбуза входять цукру (8-10%), білки (15%), пектини (5-6%), органічні кислоти (0,1-0,2%), клітковина (11-14%), а також значна кількість каротину, мінеральних речовин (солі калію, заліза, міді, фтору, цинку та ін.), вітамінів С, В1, В2, В3, В5, В9, Е, РР. У насінні міститься 35-50% жирної олії, до 35% білкових речовин, аскорбінова і саліцилова кислоти, амінокислоти звичайні (гістидин, лізин, аргінін) і специфічні (кукурбитин).

Походження та поширення рослини

Батьківщина рослини - Мексика і тропічна Америка. Гарбуз широко культивується як овочева рослина.

Властивості і склад масла

Гарбузова олія має зеленуватий відлив, і, в залежності від сорту, має сильний характерний пікантний горіховий запах або яскраво виражений аромат смаженого гарбузового насіння. В складі олії містяться переважно гліцериди лінолевої (55,2%), олеїнової (25%), пальмітинової (13 , 5%), стеаринової (6,5%), ліноленової, ейкозапентоенової кислот. У неомиляемій фракції жирного масла (2,5-4,5%) містяться стерини (кампестерін, стигмастерин, стигмастерол, кукурбітол), фосфатиди, вітаміни групи В, вітамін Е, каротиноїди, фітин.

Дія і показання до застосування масла

Масло проявляє антиоксидантну, регенеруючу, ранозагоювальну, протизапальну, зволожуючу, тонізуючу для шкіри дію.

Завдяки наявності вітаміну Е, лінолевій і ейкозапентоеновій кислот гарбузова олія сприяє зменшенню лущенню шкіри. Воно покращує стан шкірного покриву, сприяє його очищенню, омолодженню, надає шкірі здоровий і свіжий вигляд. Масло гарбузового насіння сприяє захисту шкірного покриву від негативного впливу сонячних променів, запобігаючи появі сонячних опіків. Його використовують для прискорення регенерації тканин при мікротравмах, опіках і тріщинах. Воно також сприяє зміцненню волосся і нігтів, а також стимуляції їх росту.

З масла гарбузового насіння виробляють біологічно активні добавки які застосовують як гепатопротекторний, жовчогінний, противиразковий, антисептичний, антисклеротичний, репаративний засіб, а також при запаленні і збільшенні простати. Крім того, гарбузова олія в медицині застосовують при лікуванні очних хвороб.

Способи застосування

Масло гарбузового насіння застосовується в чистому вигляді, в складі сумішей з іншими оліями, як базове масло для створення аромакомпозицій з натуральними ефірними маслами, а також для збагачення готових косметичних засобів (кремів, масок, шампунів, бальзамів). Використовується для аплікацій, пов'язок, змазувань, приготування масажних і косметичних сумішей.

Масажна суміш: змішати 1 частину масла гарбузового насіння, 1 частина масла лісового горіха, 2 частини обліпихової і 2 частини реп'яхової олії.
Масажний мішечок для прийняття ванн і душа. У мішечок з марлі насипати 1-1,5 склянки вівсяних пластівців і додати 1 столову ложку масла гарбузового насіння, 10 крапель лавандового і 10 крапель мелісового ефірних масел. Мішечок використовувати замість мочалки. Після такого аромамасажу шкіра набуває еластичність і пружність.
Масло для сухої шкіри рук. Змішати 1 столову ложку масла гарбузового насіння з 1 чайною ложкою обліпихової олії і додати 10 крапель апельсинового ефірного масла. Суміш втирати в кисті рук вранці і ввечері, залишки масла знімати серветкою.
Масло для зміцнення нігтів. До 1 столовій ложці олії гарбузового насіння додати 4 краплі розмаринового, 3 краплі лимонного, 3 краплі грейпфрутового і 1 краплю кипарисового ефірного масла. Сумішшю масажувати руки і втирати в нігтьове ложе.
Відбілююча, освіжаюча маска для обличчя. Ретельно змішати 1 столову ложку масла гарбузового насіння, 1 столову ложку масла волоського горіха, 1 столову ложку лимонного соку з 1 склянкою відвареної квасолі, протертою крізь сито в гарячому вигляді. Маску нанести на обличчя на 30 хв, після чого змити теплою водою.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість.

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку