Вітаміни для шкіри: види, форма випуску, особливості вибору
Вітаміни для шкіри – це біоактивні або харчові добавки, чия дія спрямована на підтримання здоров'я шкіри або вирішення якоїсь конкретної проблеми. Найчастіше їх випускають у вигляді вітамінних комплексів «для краси», «жіноча формула» чи «шкіра, нігті, волосся». Більшість жінок приймають їх тоді, коли волосся починає випадати або втрачає блиск, нігті шаруються, а колір обличчя псується. Насправді такі добавки оптимально застосовувати курсами, а після 30 років слід ввести в раціон на постійній основі.
Коли потрібні вітаміни для шкіри
Вітаміни – це органічні сполуки різного складу, необхідні здоров'ю організму. На жаль, у харчових продуктах вони містяться у недостатній кількості або ми фізично не здатні з'їсти стільки шпинату чи яблук, щоб задовольнити добову потребу організму у тому чи іншому вітаміні.
Якщо людина відчуває великі фізичні чи розумові навантаження, постійний стрес і веде неправильний спосіб життя, організму починає бракувати корисних речовин.
Спочатку страждає імунітет — ви починаєте легше «ловити» застудні захворювання, частіше і довше хворіти, швидше втомлюватися. Потім це відбивається на зовнішності: шкіра стає сірою та тьмяною, втрачає пружність, з'являються пігментні плями, проступають зморшки. Саме в цей момент більшість активно починає купувати вітаміни для шкіри та використовувати креми та маски у боротьбі за красу.
Звичайно, брак корисних речовин позначиться і на стані волосся і нігтів, можуть початися проблеми з яснами, суглобами, знизиться зір та інші «принади» авітамінозу. Зазвичай і настрій у разі нестачі вітамінів страждає.
Звичайно, добавки можна підібрати самостійно, але набагато ефективніше зробити огляд всього організму і купити препарати, дотримуючись рекомендацій терапевта та косметолога. Їх потрібно з акуратністю поєднувати з прийомом інших добавок, тому що майже будь-яка дієтична добавка або БАД містять вітаміни, плюс щось ви отримуєте з їжі, а значить є ризик перевищити допустиме дозування.
Якщо перевищення дози відбуватиметься кілька разів на місяць — це не страшно, а от систематичне передозування може мати наслідки як для здоров'я, так і для зовнішності. Вітаміни хоч і є лікарськими препаратами, але безконтрольний прийом їх теж вести не можна.
Типи та форми вітамінів для шкіри
Вітаміни для шкіри випускають у вигляді:
- таблеток;
- капсул;
- порошку;
- пастилок;
- крапель.
Існує і "косметична" форма випуску - капсули з кремом або сироваткою, де кожна капсула містить одну порцію косметичного засобу, яку слід наносити на шкіру обличчя, шиї та декольте.
Косметичні вітаміни для обличчя
Вітаміни для молодості шкіри найчастіше випускають у вигляді маслянистих сироваток або жирного крему, рідше – у вигляді масок для обличчя. Більшість корисних речовин – жиророзчинні і саме в такій формі довше зберігають свої властивості та засвоюються шкірою.
Перш ніж купити сироватку та крем, краще сходити до косметолога-дерматолога та перевірити стан шкіри. Те, що ми можемо приймати за вікові зміни шкіри чи авітаміноз, може виявитися симптомами захворювання чи проблемою з гормонами. Тому не дивуйтеся, якщо косметолог порекомендує відвідати ендокринолога, гінеколога та здати аналіз крові.
Призначаючи добавки, косметолог підбере ті засоби, які можна поєднувати, та мінімізує можливість отримати алергічну реакцію. Крім того, попередить вас, що у весняно-літній період не можна приймати вітамін А та використовувати косметику, збагачену ним. Ця речовина посилює чутливість до сонця, і ви можете отримати сонячну алергію, гіперпігментацію або простимулювати появу новоутворень.
Такі засоби небажано наносити на родимки, папіломи та будь-які новоутворення на шкірі, щоб не спровокувати їх зростання.
Зараз дуже популярний багатоступінчастий корейський догляд за шкірою, де близько 10 етапів догляду. Корейська косметика, особливо сироватки та емульсії, часто містять вітамін для пружності шкіри, тому краще купувати всю серію однієї марки, щоб вони між собою «подружилися».
Вітаміни для шкіри у вигляді капсул
У вигляді капсул випускають ті мікроелементи, які найкраще зберігаються та засвоюються у маслянистій формі. Найчастіше це вітамін А та Е для шкіри, гіалуронова кислота, поліненасичені жирні кислоти Омега-3,6 та 9, вітамін D3, фолієва кислота.
Сама капсула - це колагенова оболонка, яка розчиниться в шлунку і вітамін для шкіри обличчя легко потрапить в кров і засвоюється організмом. У вигляді капсул можна зустріти моновітаміни, наприклад, А або Е, але частіше це суміш добавок.
При прийомі таких препаратів важливо дотримуватися рекомендованого дозування та правил прийому, інакше є ймовірність алергії або передозування, що може призвести до наслідків. Наприклад, передозування АЕвіта може викликати сильне лущення шкіри або алергічний дерматит.
Вітаміни для шкіри у вигляді таблеток
Добавки у таблетованій формі дуже популярні, тому що найчастіше це вітамінно-мінеральні комплекси. Приймаючи їх, немає потреби пити цілу жменю препаратів.
Серія «шкіра, нігті, волосся» зазвичай випускається саме в таблетках, у їх складі можна зустріти вітаміни для шкіри А, Е, С, В, D та мінерали (кальцій, магній, залізо, йод, селен). Також може зустрічатися біотин, колаген та інші корисні речовини.
Вітаміни для шкіри у вигляді порошку
У більшості випадків у формі порошку випускають або протеїнові коктейлі, або питний колаген.
Колаген як добавка буває I, II і III типу. При цьому І та ІІІ тип слід приймати разом (це вони є вітамінами для шкіри), а ІІ тип приймають окремо (це для зв'язок, хрящів та суглобів). Курс прийому колагену – не менше ніж 3 місяці для видимого ефекту.
Гідролізований морський колаген краще, ніж тварина — організм краще його звиває, але він дорожчий. Крім того, щоб організм міг засвоїти колаген, до складу препарату повинен входити вітамін С, а в ідеальному варіанті і гіалуронова кислота. Також обов'язково має бути зазначений тип колагену і, якщо ця інформація в описі відсутня, краще не купувати такий препарат.
Вітаміни для шкіри у вигляді пастилок (жувальні вітаміни)
У вигляді пастилок або желейних фігурок частіше випускають дитячі препарати, але іноді можна зустріти таку форму вітамінів для шкіри. Випускають їх для тих, хто худне і хоче замінити смакоту чимось корисним.
Плюс у процесі схуднення шкіра схильна втрачати пружність та засмучувати господиню погіршенням зовнішнього вигляду. Тому така форма чудово підходить для підтримки шкірного покриву, а також просто як БАД у міжсезоння, коли ви закінчили один курс вітамінів та ще не почали наступний. Крім того, це може бути вітамінно-мінеральний комплекс, який підтримає весь організм та додасть вам енергії.
Вітаміни для шкіри у вигляді крапель
Вітаміни для шкіри у вигляді крапель або розчину не такі популярні, тому що це не найзручніша форма прийому, зате дуже ефективна. У такій формі випускають коензими та вітамін D, але зустрічаються і вітамінні суміші.
Це концентровані вітаміни для шкіри обличчя, тому важливо дотримуватися дозування і не змішувати їх прийом. Накапавши в одну склянку кілька препаратів, ви можете порушити їхню засвоюваність або забезпечити собі алергію.
Як вибрати вітаміни для шкіри
Якщо хочете покращити колір обличчя, то ваш вибір – це антиоксиданти та ті вітаміни для шкіри, які її годують. Тому можна вибрати вітамінно-мінеральний комплекс для жінок або так звані формули краси, які випускають відомі виробники вітамінів.
Якщо проблема з тонусом шкіри, а саме, він знижений, проступили зморшки і з'являються обвисання, а аналізи на гормони в нормі, то вам варто придбати питний колаген I та III типу з вітаміном С та гіалуроновою кислотою, коензими у питній формі та поліненасичені жирні кислоти Омега 3,6 та 9.
Якщо є специфічні проблеми зі шкірою, а саме, акне або постакне, гіперпігментація, розацеа чи купероз, дерматити чи запалення незрозумілого походження, то спочатку потрібно відвідати дерматолога, який призначить лікування. Наприклад, проблему акне вирішують ретиноїдами, тобто. препаратами на основі вітаміну А для шкіри, але їх можна застосовувати виключно за призначенням лікаря.
Для розацеа та куперозу є свої препарати, найчастіше антиоксидантні, на основі біофлавоноїдів, з фолієвою та гіалуроновою кислотами. Ці вітаміни для шкіри впливають на стан капілярів і зменшують подразнення та почервоніння дерми, але водночас вітамін С може посилювати розацеа, хоч він і антиоксидант, тому лікар підбере вам правильне дозування або взагалі заборонить його прийом.
У деяких випадках вам порекомендують косметичні засоби для вирішення проблеми, але найчастіше буде запропоновано комплексний підхід.
Важливо пам'ятати, що хоч вітаміни для шкіри не є лікарськими препаратами, їх категорично заборонено вживати безконтрольно і без консультації з лікарем. Якщо ви алергік, то вам буде призначено мінімальне дозування, яке збільшуватиметься під контролем лікаря до норми. Таким людям, тим більше, не можна експериментувати з підбором препаратів самостійно.
Замовляйте вітаміни для шкіри з доставкою по Україні
В аптеці «Доброго дня» ви можете замовити різноманітні вітаміни для шкіри, волосся та нігтів. В асортименті ви знайдете комплекси різних цінових категорій. На всі препарати діє гарантія якості та є документи, що підтверджують їхню оригінальність.
Доставка препаратів здійснюється по всій території України Новою поштою та Укрпоштою. У тих містах, де є аптеки мережі, можлива доставка кур'єром та самовивіз. Вартість доставки по Україні згідно з тарифами перевізника. Вартість доставки кур'єром уточнюйте, залежить від району міста.