Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Ізо-Мік 20 мг таблетки №50
0,00 ₴
Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
Код товару:
115312
У список

Ізо-Мік 20 мг таблетки №50

Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
Немає в наявності
0,00 ₴
 • ДорослимДорослим можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я дорослого населення і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДітямДітям не можнане можна
 • ВагітнимВагітним не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я вагітних жінок і, відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • Під час лактаціїПід час лактації не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я годуючих жінок, і відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • АлергікамАлергікам з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може чинити підвищений негативний вплив на здоров'я алергіків, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає над всілякими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • ДіабетикамДіабетикам можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я діабетиків і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
Форма товару Таблетки
шт. 1
Головний медикамент Ізо-мік
Кількість в упаковці 50
Бренд Ізо-мік
код моріону 84158
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення UA/3186/01/02
Температура зберiгання не вище +30°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 01.07.2022
Провірено
Інструкція

Ізо-Мік (Iso-Mik) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина: ізосорбіду динітрат;

1 таблетка містить:

 • ізосорбіду динітрату 20 мг;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний; кальцію стеарат; лактоза, моногідрат.

Лікарська форма

Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості.

Таблетки білого або білого з кремуватим відтінком кольору, з плоскою поверхнею, з фаскою.

Фармакотерапевтична група

Засоби, що впливають на серцево-судинну систему. Кардіологічні препарати. Вазодилататори, що застосовуються у кардіології. Органічні нітрати. Ізосорбіду динітрат. Код АТХ C01D А08.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Ізосорбіду динітрат – один з основних антиангінальних засобів з групи органічних нітратів, периферичний вазодилататор, що впливає переважно на венозні судини.

Подібно до всіх органічних нітратів, ізосорбіду динітрат діє як донор оксиду азоту (NO). NO призводить до розслаблення гладких м’язів судин (переважно вен та системних артерій) шляхом стимуляції гуанілатциклази і подальшого збільшення концентрації внутрішньоклітинного циклічного гуанілатмонофосфату (цГМФ). Внаслідок цього стимулюється цГМФ-залежна протеїнкіназа і змінюється фосфорилювання різних протеїнів у клітинах гладких м’язів. Це призводить до дефосфорилювання легких ланцюжків міозину і зниження контрактильності.

Дія ізосорбіду динітрату пов’язана зі зменшенням потреби міокарда в кисні за рахунок зменшення переднавантаження (розширення периферичних вен і зменшення притоку крові до правого передсердя) та постнавантаження (зменшення загального периферичного опору судин), а також із безпосередньою коронаророзширюючою дією. Ізосорбіду динітрат сприяє перерозподілу коронарного кровотоку до ділянок зі зниженим кровопостачанням. Підвищує толерантність до фізичних навантажень у пацієнтів з ішемічною хворобою серця, стенокардією.

Застосування ізосорбіду динітрату поліпшує коронарну перфузію без розвитку «синдрому обкрадання». Виявляє антигіпертензивну дію. При тяжких формах серцевої недостатності внаслідок зниження тонусу периферичних венозних судин препарат зменшує навантаження на серце, тиск у судинах малого кола кровообігу, задишку.

Фармакокінетика.

Біодоступність після прийому всередину становить 22 % (ефект «першого проходження» через печінку). Початок дії відзначається через 15–40 хвилин, максимальний ефект розвивається через 1,5–2 години, загальна тривалість дії – 4–6 годин та більше. Метаболізується в печінці. Період напіввиведення – 4 години, може подовжуватися при курсовому застосуванні препарату. Виводиться із сечею майже повністю у вигляді метаболітів.

Показання

 • Профілактика та лікування нападів стенокардії, у тому числі постінфарктної.
 • Лікування хронічної застійної серцевої недостатності – у комбінації із серцевими глікозидами та діуретиками.

Протипоказання Ізо-Міку

 • Гіперчутливість до ізосорбіду динітрату, інших нітратів або до будь-якого компонента препарату;
 • підвищений внутрішньочерепний тиск (у тому числі при черепно-мозковій травмі, геморагічному інсульті) – оскільки венодилатація може призвести до його подальшого підвищення;
 • виражена артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск нижче 90 мм рт. ст.), кровотечі, гіповолемія (ізосорбіду динітрат, знижуючи венозне повернення, може спровокувати синкопе);
 • гостра недостатність кровообігу (шок, судинний колапс);
 • кардіогенний шок (якщо відповідними заходами не підтримується достатній рівень кінцевого діастолічного тиску);
 • стенокардія, викликана гіпертрофічною обструктивною кардіоміопатією;
 • тампонада серця, аортальний стеноз, мітральний стеноз, констриктивний перикардит;
 • гострий інфаркт міокарда;
 • первинні легеневі захворювання (через ризик виникнення гіпоксемії, що може бути спричинена перерозподілом кровотоку у зони гіпервентиляції), токсичний набряк легень, легеневе серце;
 • тяжка анемія;
 • закритокутова глаукома;
 • тяжкі порушення функцій печінки та/або нирок, гіпертиреоз;
 • сумісне застосування з інгібіторами фосфодіестерази (наприклад силденафіл, тадалафіл, варденафіл).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Гіпотензивні препарати (наприклад β-адреноблокатори, інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту, антагоністи кальцію, вазодилататори), фенотіазини, інші нітрати/нітрити, хінідин, новокаїнамід, циклічні антидепресанти, інгібітори моноаміноксидази, наркотичні аналгетики – потенціювання гіпотензивної дії ізосорбіду динітрату, можливий розвиток ортостатичного колапсу.

Дизопірамід – можливе зменшення ефективності ізосорбіду динітрату.

Дигідроерготамін – концентрація дигідроерготаміну в крові може підвищуватися, що призводить до підсилення його гіпертензивної дії.

Норадреналін, ацетилхолін, гістамін – послаблення їх ефектів при застосуванні з нітратами, оскільки ізосорбіду динітрат може бути їх фізіологічним антагоністом.

Гепарин – можливе зниження його антикоагулянтного ефекту.

Гідралазин – поліпшується серцевий викид при серцевій недостатності, при комбінованому застосуванні з ізосорбіду динітратом.

Міотичні засоби – ізосорбіду динітрат зменшує їх ефективність.

Атропін та інші препарати, що мають М-холіноблокуючу дію (наприклад етацизин, етмозин) – можливе зменшення судинорозширювальної дії ізосорбіду динітрату та підвищення внутрішньоочного тиску.

Донатори сульфгідрильних груп (каптоприл, ацетилцистеїн, унітіол) відновлюють знижену чутливість до препарату.

Інгібітори фосфодіестерази (силденафіл, тадалафіл, варденафіл) – під час застосування ізосорбіду динітрату протипоказане лікування еректильної дисфункції цими препаратами, оскільки існує потенційна небезпека неконтрольованої артеріальної гіпотензії, небезпечних для життя серцево-судинних ускладнень. У разі потреби інгібітори фосфодіестерази слід приймати не раніше ніж через 72 години після прийому нітратів.

Алкоголь – можливі тяжкі дисульфірам-алкогольні реакції, у т. ч. тяжка гіпотензія, колапс.

Симпатоміметичні засоби (адреналін, ефедрин, норадреналін, нафтизин, мезатон, ізадрин) – можливе зниження антиангінального ефекту нітратів.

Сапроптерин (тетрагідробіоптерин, ВН4) – кофактор синтетази оксиду азоту. З обережністю застосовувати препарати, що містять сапроптерин, з будь-якими лікарськими засобами, що чинять вазодилатаційну дію за рахунок метаболізму оксиду азоту або містять у своєму складі донори оксиду азоту, у т. ч. нітрогліцерин (ГТН), ізосорбіду динітрат (ІСДН), ізосорбіду мононітрат.

Особливості застосування препарату

Препарат не застосовують для усунення нападів стенокардії. Для запобігання зниженню або втраті ефекту слід уникати тривалого прийому великих доз. У випадку «нітратної» толерантності рекомендується відмінити Ізо-Мік 20 мг на 24–48 годин або після 3–6 тижнів регулярного прийому робити перерву на 3–5 днів, замінюючи на цей час Ізо-Мік 20 мг іншими антиангінальними лікарськими засобами. Пацієнтів слід попередити, що антиангінальний ефект ізосорбіду динітрату тісно пов’язаний з його режимом дозування, тому запропонованого графіка дозування слід ретельно дотримуватися.

Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам зі схильністю до ортостатичних реакцій, з гіпотиреозом, гіпотермією, у разі недостатнього харчування, а також пацієнтам літнього віку з огляду на вікові зміни функції печінки, нирок та серця, супутні захворювання та прийом інших ліків.

Під час лікування, особливо при поступовому підвищенні дози, необхідний контроль артеріального тиску та частоти серцевих скорочень.

Відміняти Ізо-Мік 20 мг слід поступовим зниженням дози.

Для попередження артеріальної гіпотензії та «нітратного» головного болю лікування слід починати з мінімальної дози. Можливе застосування аспірину та/або ацетамінофену для зменшення головного болю, індукованого ізосорбіду динітратом, без негативного впливу на антиангінальний ефект ізосорбіду динітрату.

Лікування препаратом може викликати розвиток ортостатичних реакцій, що частіше виникають при одночасному вживанні алкоголю або інших вазодилататорів. Під час лікування Ізо-Мік 20 мг слід утриматися від вживання алкоголю.

У пацієнтів із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази можливий розвиток гострого гемолізу (фавізму) при застосуванні ізосорбіду динітрату.

Прийом ізосорбіду динітрату може вплинути на результати колориметричного визначення холестеролу.

Пацієнти, що знаходяться на підтримуючій терапії препаратом, повинні бути поінформовані, що їм не можна приймати препарати, які містять інгібітори фосфодіестерази (наприклад силденафіл, тадалафіл, варденафіл), через ризик розвитку неконтрольованої гіпотензії.

У пацієнтів із закритокутовою глаукомою можливе підвищення внутрішньоочного тиску.

Препарат містить лактозу, тому його застосування протипоказане пацієнтам з рідкісними спадковими станами, такими як непереносимість галактози, недостатність лактози, синдром глюкозо-галактозної мальабсорбції.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Даних стосовно безпеки застосування ізосорбіду динітрату у період вагітності недостатньо. У I триместрі вагітності застосування препарату протипоказане. У II–III триместрах вагітності препарат слід застосовувати тільки з урахуванням співвідношення очікувана користь для матері/ потенційний ризик для плода.

При необхідності застосування препарату годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Доки не буде з’ясована індивідуальна реакція на препарат, слід утримуватись від керування автотранспортом або роботи з іншими механізмами, враховуючи, що під час лікування можливе зниження здатності до концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій, запаморочення, порушення зору.

Спосіб застосування та дози Ізо-Мік

Дозування та тривалість терапії визначає лікар індивідуально. Препарат рекомендується приймати натщесерце, однак для зменшення виразності «нітратного» головного болю можливий прийом препарату з їжею.

Застосовувати дорослим внутрішньо по 10–20 мг 3–4 рази на добу за 30 хвилин до їди, не розжовуючи, запиваючи достатньою кількістю рідини. При недостатній ефективності лікування можливе поступове підвищення дози до максимальної – 120 мг на добу.

У пацієнтів із застійною серцевою недостатністю для визначення індивідуального дозування велике значення має моніторинг гемодинаміки.

Інтервал між прийомами препарату має становити не менше 4 годин.

Пацієнтам літнього віку: доза може бути знижена, особливо при порушенні функції нирок та/або печінки.

Діти.

Досвід застосування дітям відсутній.

Передозування

Симптоми: зниження артеріального тиску, блідість, посилене потовиділення, слабке наповнення пульсу, запаморочення, головний біль, ортостатична гіпотензія, слабкість, рефлекторна тахікардія, гіпертермія, нудота, блювання, діарея. Оскільки під час біотрансформації ізосорбіду динітрату вивільнюються нітритні іони, не можна виключити можливість розвитку метгемоглобінемії з ціанозом, подальшим тахіпное, відчуттям тривоги, втратою свідомості, зупинкою серця.

При надмірних дозах можливе підвищення внутрішньочерепного тиску з появою церебральних симптомів, у тому числі судом.

Лікування: при артеріальній гіпотензії пацієнту слід надати горизонтального положення з піднятими нижніми кінцівками. Якщо артеріальний тиск не нормалізується, провести корекцію обʼєму циркулюючої крові, у тяжких випадках показане введення допаміну та симпатоміметиків. Застосування епінефрину (адреналіну) протипоказано. При метгемоглобінемії, залежно від тяжкості стану, можна застосовувати антидоти: вітамін С (1 г перорально), метиленовий синій (до 50 мл 1 % розчину внутрішньовенно), толуїдиновий синій (спочатку 2–4 мг/кг маси тіла внутрішньовенно, потім – залежно від тяжкості стану). Також застосовують кисневу терапію, гемодіаліз, трансфузійну терапію.

Побічні реакції Ізо-Міку

З боку імунної системи:

 • алергічні реакції у вигляді гарячки, висипів на шкірі, кропив’янки, свербежу, тимчасової гіперемії обличчя та тулуба;
 • ексфоліативний дерматит/ синдром Стівенса – Джонсона, набряк Квінке;
 • розширення судин шкіри з почервонінням, відчуття жару, діафорез, припливи.

З боку шлунково-кишкового тракту:

 • нудота,
 • блювання,
 • поява відчуття легкого печіння язика,
 • сухість у роті,
 • печія.

З боку нервової системи:

 • запаморочення,
 • сонливість,
 • головний біль («нітратний головний біль» на початку лікування, який зазвичай поступово зменшується/зникає при подальшому прийомі препарату, але може бути сильним та стійким),
 • загальна слабкість,
 • сонливість,
 • нечіткість зору.

З боку серцево-судинної системи:

 • тахікардія, артеріальна гіпотензія;
 • рідко – ішемія мозку і колапс; ортостатична гіпотензія з рефлекторною тахікардією, симптоматичним серцебиттям та симптомами ішемії головного мозку (у тому числі сонливість, запаморочення, слабкість, нечіткість зору) – у більшості випадків на початку лікування та при збільшенні доз;
 • периферичні набряки – зазвичай у пацієнтів з лівошлуночковою недостатністю;
 • пов’язані зі зниженням артеріального тиску загострення/збільшення частоти нападів стенокардії, блідість шкірних покривів;
 • колапс, асоційований з брадикардією, порушеннями серцевого ритму та синкопальним станом.
 • Альвеолярна гіповентиляція з подальшою гіпоксемією і ризиком розвитку гіпоксії/ інфаркту міокарда у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

З боку крові та лімфатичної системи:

 • гематологічні побічні ефекти, включаючи метгемоглобінемію, випадок гемолітичної анемії, індукованої ізосорбіду динітратом, у пацієнтів з супутньою недостатністю глюкозо-6-фофатдегідрогенази.

З боку органів зору:

 • нечіткість зору,
 • закритокутова глаукома,
 • випадки зорових галюцинацій,
 • звуження поля зору.

Інші: були описані випадки розвитку толерантності до ізосорбіду динітрату, а також перехресної толерантності до інших нітратів. Крововилив у гіпофіз у пацієнтів з недіагностованою пухлиною гіпофіза. Тривале застосування високих доз та/або скорочення інтервалу між прийомами може призвести до зниження або навіть до втрати ефекту препарату. Закритокутова глаукома. Повідомлялось про випадки зорових галюцинацій, звуження поля зору, значного збільшення рівня реніну та альдостерону в плазмі крові, асоційованого зі зниженням швидкості гломерулярної фільтрації та кліренсу осмотично вільної води, у хворих на цироз печінки, особливо з асцитом.

Термін придатності

3 роки.

Умови зберігання

Зберігати при температурі не вище 30 °С в оригінальній упаковці.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Упаковка

По 50 таблеток у банці у пачці з картону.

Категорія відпуску з аптеки

За рецептом.

Завантажити повну інструкцію
Подібний терапевтичний ефект
 1. Ізокет 0,1% розчин для інфузій 10 мл ампули №10
  Ізокет 0,1% розчин для інфузій 10 мл ампули №10
  Aesica Pharmaceuticals (Німеччина)
  Код товару: 2132
  Упаковка В наявності
  450,50 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  45,05 ₴
 2. Ізо-мік 0,1% раствор для ін'фузій 10 мл ампули №10
  Ізо-мік 0,1% раствор для ін'фузій 10 мл ампули №10
  Фармак ВАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 57492
  Упаковка В наявності
  432,70 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  43,27 ₴
 3. Ізо-мік спрей 15 мл
  Ізо-мік спрей 15 мл
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 18263
  Упаковка В наявності
  380,90 ₴
 4. Ізокет 1,25 мг/1 доза спрей 300 доз 15 мл
  Ізокет 1,25 мг/1 доза спрей 300 доз 15 мл
  Schwarz Pharma (Німеччина)
  Код товару: 5652
  Упаковка В наявності
  277,70 ₴
 5. Дикор-Лонг 0,04 г таблетки №50
  Дикор-Лонг 0,04 г таблетки №50
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 201738
  Упаковка В наявності
  140,80 ₴
 6. Дікор-Лонг 0,02 г таблетки №50
  Дікор-Лонг 0,02 г таблетки №50
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 201737
  Упаковка В наявності
  114,90 ₴
 7. Кардикет ретард 40 мг таблетки №50
  Кардикет ретард 40 мг таблетки №50
  Aesica Pharmaceuticals (Німеччина)
  Код товару: 4441
  Упаковка В наявності
  68,60 ₴
  1/5 упаковки
  В наявності
  13,72 ₴
 8. Кардикет ретард 20 мг таблетки №50
  Кардикет ретард 20 мг таблетки №50
  Schwarz Pharma (Німеччина)
  Код товару: 4442
  Упаковка В наявності
  42,10 ₴
  1/5 упаковки
  В наявності
  8,42 ₴
 9. Нітросорбід 10 мг таблетки №50
  Нітросорбід 10 мг таблетки №50
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 74627
  Упаковка В наявності
  23,10 ₴
 10. Нітросорбід 0,01 г таблетки №40
  Нітросорбід 0,01 г таблетки №40
  Борщагівський ХФЗ ЗАТ НВЦ (Україна, Київ)
  Код товару: 1445
  Упаковка В наявності
  19,70 ₴
  1/4 упаковки
  В наявності
  4,93 ₴
 11. Ізо-мік 5 мг таблетки №50
  Ізо-мік 5 мг таблетки №50
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 57500
  Немає в наявності
 12. Дикор Лонг 60 мг таблетки №50 недорого
  Дикор Лонг 60 мг таблетки №50
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 235308
  Немає в наявності
 13. Кардикет ретард 60 мг таблетки №50
  Кардикет ретард 60 мг таблетки №50
  Aesica Pharmaceuticals (Німеччина)
  Код товару: 4333
  Немає в наявності
 14. Ізо-мік 10 мг таблетки №50
  Ізо-мік 10 мг таблетки №50
  Мікрохім ТОВ (Україна, Рубіжне)
  Код товару: 120312
  Немає в наявності

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку