Проносний засіб для швидкого очищення кишківника
Медикаментозні проносні засоби призначаються при непрохідності кишківника протягом 2 і більше діб. Також вони використовуються для очищення перед певними процедурами, обстеженнями чи пологами. До придбання проносного засобу швидкої дії важливо переконатися, що ви не можете самостійно впоратися із проблемою. У деяких випадках при запорах достатньо додати до раціону більше овочів та фруктів. Нерідко перистальтика відновлюється після масажу чи невеликих фізичних навантажень. Якщо запропоновані методи неефективні, тоді показано використання проносних препаратів.
Причини кишкової непрохідності
Кишкова непрохідність може виникнути з різних причин. Одна з них – регулярний та неконтрольований прийом проносних засобів у домашніх умовах. У такому разі не виключені застої у кишечнику хронічного характеру. Також серед причин запорів:
- Мале споживання води, їжі, рослинних волокон
- Період вагітності
- Патологічні зміни у товстому кишечнику
- Побічні дії після прийому певних препаратів (включно з перевищенням дози ліків від діареї)
Нерідко порушення перистальтики та регулярні запори спостерігаються у літньому віці. У будь-якому випадку необхідно звернутися до лікаря, щоб він виявив причини непрохідності кишківника та призначив терапію. Самостійне лікування може зашкодити.
Тільки фахівець знає, які проносні засоби при запорі підходять дорослим чи літнім пацієнтам, дітям, жінкам у період вагітності чи лактації.
Види проносних засобів залежно від принципу дії
Завдяки широкому асортименту проносних засобів завжди можна підібрати препарат, який підійде для багатьох категорій пацієнтів. Ліки випускаються у різних формах (таблетки, краплі, сиропи, свічки, фруктові пастилки). При цьому кожен з них має свій принцип дії:
- Медикаменти з подразнюючим ефектом
- Кишкові наповнювачі
- Осмотичні препарати
- Проносні пробіотики
- Змащуючі засоби
У деяких ліках поєднано кілька ефектів, що дозволять швидко досягти результату. Але підсумкове рішення про застосування проносних засобів пацієнтом залишається за лікарем.
Ефективні проносні засоби з подразнюючим ефектом
Проносні ліки містять у своєму складі речовини, які подразнюють стінки товстої кишки. Це сприяє посиленню перистальтики та просування калових мас.
Проносні препарати можуть бути синтетичними або рослинними. Бажаний ефект спостерігається через 2-6 годин після прийому.
Група препаратів відноситься до м'яких проносних засобів. За її впливу здебільшого немає болю у животі. Крім того, проносні медикаменти сприяють виведенню токсинів із організму. Але їх прийом понад 7–10 днів не рекомендовано. Це зумовлено ризиком виникнення побічних ефектів. Наприклад, зневоднення, слабкості, судом. Для тривалого очищення кишківника такі медикаменти не підходять.
До синтетичних проносних засобів відноситься «Бісакодил», до рослинних – препарати на основі сенни («Сенадексин»), свічки з гліцерином, рицинова олія.
Кишкові наповнювачі
У групі препаратів запропоновано натуральні проносні засоби, а також синтетичні медикаменти. Принцип їх дії ґрунтується на збільшенні обсягу вмісту кишечника. Набухання діючих речовин відбувається через поглинання води. У результаті має місце тиск на стінки кишечника та вдосконалення перистальтики.
М'які проносні засоби підходять для одноразових процедур очищення. Вони не рекомендуються при хронічних запорах. Ефект настає через 24 години та більше, але медикамент діє дуже м'яко. Для цього необхідно споживати рідину у великих обсягах (близько 2 літрів будь-якими порціями).
Проносні препарати, що входять до списку, не можна використовувати при вагітності та синдромі подразненого кишечника. Також вони протипоказані дітям віком до 12 років. Один із медикаментів групи – «Мукофальк».
Осмотичні засоби
До цієї групи входять проносні засоби без звикання, що дозволяє використовувати їх до трьох місяців. Принцип дії ґрунтується на утриманні рідини в кишечнику. Це створює тиск і сприяє витіснення застійних мас.
Проносні засоби осмотичної групи впливають виключно на кишкову непрохідність. Якщо вона викликана іншим захворюванням, то причина не буде усунена. Більшість препаратів діє швидко. Але в списку є й такі медикаменти, які дають ефект за кілька днів.
Максимально швидко допомагає проносний препарат "Мікролакс". Мікроклізми сприяють очищенню кишечника вже через 15 хвилин після їх введення.
Проносні пробіотики
Пробіотики – це корисні бактерії, які усувають застійні явища у кишечнику. Вони покращують перистальтику, додатково усувають зростання патогенної флори, виводять токсини, знижують рівень аміаку. До таких проносних засобів відноситься «Ентерол».
Змащуючі препарати
Сюди відносяться проносні засоби для дорослих та дітей, що випускаються у натуральному та синтетичному варіантах. При вступі до кишечника вони пом'якшують застійні маси і прискорюють їх виведення з організму. Таким чином, препарат бере на себе роль змащення. Подібні медикаменти випускаються у формі ректальних свічок, масляних складників, суспензій. Вони використовуються не тільки як проносний, але також застосовуються для профілактики геморою.
Ліки діють м'яко, але швидко. Калові маси виводяться з організму через 4-6 годин після прийому засобу. Використання допустиме до 5 тижнів.
Проносні препарати натурального складу не рекомендуються пацієнтам, схильним до алергії. Протипоказані багато олії (касторова, вазелінова) вагітним жінкам та дітям.
Недорогі проносні засоби в аптеці «Доброго дня»
Ми пропонуємо найкращі проносні засоби для літніх людей, молодих та дорослих пацієнтів, вагітних жінок та дітей. Вони представлені в широкому асортименті, що дозволяє купити потрібний медикамент. Також вам доступні ліки від печії, головного болю та багато іншого.
Оформлення замовлення здійснюється безпосередньо на сайті. Ми обробляємо заявки одразу після їх надходження, завдяки чому ваші ліки будуть зібрані максимально швидко. Інформацію про готовність надаємо за допомогою SMS-повідомлення. Замовлення можна забрати самостійно у найближчій аптеці вашого міста. Також здійснюється доставка по Україні кур'єрами та транспортними компаніями.