Метоклопрамід-Д 0,5% ампули 2 мл №10

КОД: 119868
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

  Метоклопрамід-Д 0,5% ампули 2 мл №10

  39,70 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
 2. Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних
  Доставка
  • Доставка Кур'єром
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштой
  При сумі замовлення від 100грн. доставка здійснюється безплатно
  Міста безплатной доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro


 • add.ua-Дарница ЗАО (Украина, Киев)-Метоклопрамід-Д 0,5% ампули 2 мл №10-01
39,70 грн.

Наявність: Є в наявності

Кількість
Замовити в один клік
 • Головний медикамент: Метоклопрамид
 • Виробник: Дарница ЗАО (Украина, Киев)
 • Реєстраційне посвідчення: UA/7726/01/01
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату


МЕТОКЛОПРАМІД-ДАРНИЦЯ

(METOCLOPRAMIDE-DARNITSA)


Склад:

діюча речовина: metoclopramide;

1 мл розчину містить метоклопраміду гідрохлориду 5 мг;

допоміжні речовини: натрію хлорид динатрію едетат натрію сульфіт безводний (Е 221) пропіленгліколь кислота хлористоводнева розведена вода для ін’єкцій.


Лікарська форма. Розчин для ін'єкцій.


Фармакотерапевтична група. Стимулятори перистальтики (пропульсанти).

Код АТС А03F А01.


Клінічні характеристики.

Показання.

У дорослих - для запобігання післяопераційної нудоти і блювання; нудоти і блювання викликаних радіотерапією; відстроченої (не гострої) нудоти і блювання викликаних хіміотерапією; а також для симптоматичного лікування нудоти і блювання включаючи ті що пов'язані з гострою мігренню.

У дітей - як препарат другої лінії для профілактики відстрочених нудоти і блювання викликаних хіміотерапією та для лікування наявної післяопераційної нудоти і блювання. Препарат заборонено застосовувати у дітей молодших 1 року.

   

Протипоказання.

      Пiдвищена чутливість до метоклопраміду або до будь-якої іншої складової препарату;

      шлунково-кишкова кровотеча;

      механiчна кишкова непрохідність;

      шлунково-кишкова перфорацiя;

      підтверджена або запідозрена феохромоцитома (через ризик тяжких нападів артеріальної гіпертензії);

      пізня дискінезія зумовлена нейролептиками або метоклопрамідом в анамнезі;

      епілепсія (підвищення частоти та інтенсивності приступів);

      хвороба Паркінсона;

      супутнє застосування з леводопою чи допамінергічними агоністами;

      встановлена метгемоглобінемія при застосуванні метоклопраміду або дефіциті НАДН-цитохром-b5-редуктази в анамнезі;

      пролактинзалежні пухлини;

      пiдвищена судомна готовнiсть (екстрапiрамiднi руховi розлади);

      діти віком до 1 року через ризик розвитку екстрапірамідних порушень.

У зв’язку з вмістом сульфіту натрію препарат не можна призначати хворим на бронхіальну астму з підвищеною чутливістю до сульфіту.


Спосіб застосування та дози.

Розчин для ін’єкцій застосовувати внутрішньом’язо або внутрішньовенно у вигляді повільної болюсної ін’єкції протягом щонайменше 3-х хвилин.

В якості розчинника застосовувати 0 9 % розчин натрію хлориду 5 % розчин глюкози.

Дорослим.

Препарат призначати у дозі 10 мг до 3-х разів на добу. Максимальна добова доза становить 30 мг або 0 5 мг/кг маси тіла.

Застосування ін’єкційних форм має відбуватися протягом якомога коротшого проміжку часу з якомога швидшим переходом на застосування пероральних або ректальних форм метоклопраміду.

Дітям.

При застосуванні для запобігання післяопераційної нудоти і блювання метоклопрамiд слід застосовувати після закінчення операції.

Рекомендована доза метоклопраміду становить 0 1-0 15 мг/кг маси тіла до 3 разів на добу. Максимальна добова доза становить 0 5 мг/кг маси тіла. Якщо необхідно продовжити застосування препарату слід дотримуватись не менш ніж 6-годинних інтервалів.

Схема дозування

Вік роки

Маса тіла кг

Одноразова доза мг

Частота

1-3

10-14

1

До 3 разів на добу

3-5

15-19

2

До 3 разів на добу

5-9

20-29

2 5

До 3 разів на добу

9-18

30-60

5

До 3 разів на добу

15-18

>60

10

До 3 разів на добу


Максимальна тривалість застосування метоклопраміду для лікування встановленої післяопераційної нудоти і блювання становить 48 годин.

Максимальна тривалість застосування метоклопраміду для запобігання відстроченої нудоти і блювання спричинених хіміотерапією становить 5 діб.

Пацієнтам з порушенням функції нирок

У хворих з термінальною стадією порушення функції нирок (кліренс креатиніну ≤15 мл/хв) дозу метоклопраміду необхідно зменшити на 75 %.

У хворих з помірним та тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну 15-60 мл/хв) дозу метоклопраміду необхідно зменшити на 50 %.

Пацієнтам з печінковою недостатністю унаслідок збільшення періоду напіввиведення застосовувати половинну дозу.

Пацієнти літнього віку.

Слід розглянути можливість зменшення дози у хворих літнього віку внаслідок зниження функції нирок та печінки зумовлених віком.

Тривалість лікування.

З метою зведення до мінімуму ризиків побічних реакцій з боку нервової системи та інших побічних реакцій препарат слід застосовувати тільки для короткотривалого лікування (до 5 діб).


Побічні реакції.

З боку системи крові та лімфатичної системи: метгемоглобінемія яка може бути пов’язана з дефіцитом НАДН-цитохром-b5-редуктази особливо у немовлят сульфгемоглобінемія яка пов'язана головним чином із супутнім застосуванням високих доз препаратів що вивільняють сірку.

З боку серцево-судинної системи: брадикардія особливо при внутрішньовенному застосуванні зупинка серця протягом короткого часу після ін'єкції яка може бути наслідком брадикардії атріовентрикулярна блокада блокада синусового вузла особливо при внутрішньовенному застосуванні пролонгація інтервалу QT шлуночкова тахікардія типу «пірует» артеріальна гіпотензія шок синкопе при внутрішньовенному введенні гостра артеріальна гіпертензія у пацієнтів з феохромоцитомою.

Зареєстровано окремі повідомлення щодо можливості розвитку тяжких серцево-судинних реакцій обумовлених застосуванням метоклопраміду особливо при внутрішньовенному введенні.

З боку нервової системи:

        екстрапірамідні реакції як правило дистонії (у тому числі дуже рідко випадки дискiнетичного синдрому) особливо у дітей та пацієнтів віком до 30 років ризик яких збільшуються при перевищенні добової дози 0 5 мг/кг маси тіла: спазм мускулатури обличчя тризм ритмічна протрузія язика бульбарний тип мовлення спазм екстраокулярних м’язів включаючи окулогірні кризи неприродні положення голови та плечей опістотонус м’язовий гіпертонус;

        паркiнсонiзм (тремор посмикування м’язiв брадикінезія ригідність м’язів маскоподібне обличчя) пiсля тривалого лiкування метоклопрамідом у деяких пацієнтів літнього вiку а також при нирковій недостатності;

        пізня дискінезія що може бути незворотною може виникати при тривалій терапії метоклопрамідом в основному у пацієнтів літнього віку (особливо жінок) у пацієнтів з цукровим діабетом і зазвичай розвивається після відміни препарату. Проявляється мимовільними рухами язика обличчя рота щелепи іноді мимовільними рухами тулуба і/або кінцівок;

        нейролептичний злоякісний синдром що включає гіперпірексію змінену свідомість м’язову ригідність розлад функцій вегетативної нервової системи та підвищений рівень креатинфосфокінази в сироватці крові. Цей синдром є потенційно летальним при його виникненні необхідно негайно припинити прийом метоклопраміду та терміново розпочати лікування (дантролен бромокриптин);

        головний біль; запаморочення; сонливість; почуття втоми; відчуття страху; розгубленість; шум у вухах.

Також існує ризик гострих (короткочасних) неврологічних розладів що вищий у дітей.

Психічні розлади: депресія галюцинації сплутаність свідомості тривожність неспокій.

З боку травного тракту: нудота диспепсія сухість у роті запор. При застосуваннi метоклопрамiду у дозах вищих за добову у хворих може виникати діарея.

З боку імунної системи шкіри та підшкірної клітковини: реакції гіперчутливості зокрема: шкірні висипання гіперемія та свербіж шкіри кропив’янка набряк Квінке анафілактичні реакції включаючи анафілактичний шок. Через вмiст у лікарській формі натрiю сульфiту можуть спостерігатися ізольовані випадки реакцiй пiдвищеної чутливостi особливо у хворих на бронхiальну астму у вигляді нудоти блювання свистячого дихання гострого нападу астми порушення свiдомостi aбo шоку. Цi реакцiї можуть мати iндивiдуальний перебіг.

З боку репродуктивної системи та молочних залоз: пiсля бiльш тривалої терапії препаратом у зв'язку зi стимулюванням секрецiї пролактину можуть виникати гіперпролактинемія гiнекомастiя галакторея або порушення менструального циклу аменорея; при розвитку цих явищ застосування метоклопрамiду слід припинити.

Лабораторні дослідження: підвищення рівня ензимів печінки.

Загальні розлади: астенія підвищена втомлюваність.

У пiдлiткiв i хворих із тяжкими порушеннями функцiї нирок (ниркова недостатнiсть) внаслідок яких послаблюється виведення метоклопраміду слід особливо уважно стежити за розвитком побiчних явищ. У разі їх виникнення застосування препарату одразу ж припинити.

Ризик розвитку побічних реакцій з боку нервової системи зростає при застосуванні препарату у високих дозах та при тривалому застосуванні.

Передозування.

Симптоми: сонливість зниження рівня свідомості сплутаність свідомості дратівливість неспокій та його посилення судоми екстрапірамідно-моторні розлади порушення функції серцево-судинної системи з брадикардією і підвищенням чи зниженням артеріального тиску галюцинації зупинка дихання і серцевої діяльності дистонічні реакції. Повідомлялося про поодинокі випадки метгемоглобінемії.

Лікування: екстрапірамідні розлади усувають повільним внутрішньовенним введенням антидоту біперидену. У випадку застосування великих доз метоклопраміду його необхідно видалити зі шлунково-кишкового тракту шляхом промивання шлунка або прийняти активоване вугілля та сульфат натрію. За життєво важливими функціями організму спостерігати до повного зникнення симптомів отруєння.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Вагітність.

Велика кількість даних отриманих з участю вагітних жінок (понад 1000 результатів із застосуванням препарату) вказує на відсутність жодної токсичності що призводить до мальформацій або фетотоксичності. Метоклопрамід можна застосовувати під час вагітності якщо є клінічна потреба. Через фармакологічні властивості (як у інших нейролептиків) у випадку застосування метоклопраміду на кінцевих термінах вагітності не можна виключати появу екстрапірамідного синдрому у новонародженого. Необхідно уникати застосування метоклопраміду на кінцевих термінах вагітності. При застосуванні метоклопраміду потрібно спостерігати за новонародженим.

Годування груддю.

Метоклопрамід у незначній кількості проникає у грудне молоко. Тому не рекомендується застосовувати метоклопрамід під час годування груддю. Необхідно розглянути можливість припинення застосування метоклопраміду у жінок які годують груддю.


Діти.

Метоклопрамід протипоказаний дітям віком до 1 року.


Особливості застосування.

Неврологічні порушення.

Можуть спостерігатися екстрапірамідні порушення особливо у дітей і/або при застосуванні високих доз. Ці реакції зазвичай спостерігаються на початку лікування та можуть виникати після одноразового застосування. У випадку розвитку екстрапірамідних симптомів метоклопрамід потрібно негайно відмінити. Загалом ці ефекти після припинення лікування повністю зникають але можуть вимагати симптоматичного лікування (бензодіазепіни у дітей і/або антихолінергічні протипаркінсонічні лікарські засоби у дорослих).

Між кожним введенням метоклопраміду навіть у випадку блювання і відторгнення дози щоб уникнути передозування необхідно дотримуватися щонайменше 6-годинного інтервалу.

Тривале лікування метоклопрамідом може призводити до пізньої дискінезії що потенційно є незворотною особливо в осіб літнього віку. Лікування не має тривати більше 3 місяців через ризик розвитку пізньої дискінезії. Лікування необхідно припинити якщо з’являються клінічні ознаки пізньої дискінезії.

При застосуванні метоклопраміду в комбінації з нейролептиками а також при монотерапії метоклопрамідом повідомлялося про розвиток злоякісного нейролептичного синдрому. У випадку виникнення симптомів злоякісного нейролептичного синдрому застосування метоклопраміду необхідно негайно припинити та почати відповідне лікування.

У пацієнтів із супутніми неврологічними захворюваннями та у пацієнтів які отримують лікування іншими лікарськими препаратами що діють на центральну нервову систему необхідно бути особливо обережними.

При застосуванні метоклопраміду можуть також посилюватися симптоми хвороби Паркінсона.Метгемоглобінемія.

Повідомлялося про випадки метгемоглобінемії які можуть бути пов’язані із дефіцитом NADH-цитохром-b5-редуктази. У таких випадках слід негайно остаточно припинити прийом метоклопраміду та вжити відповідні заходи (наприклад прийом метиленового синього).

Серцеві розлади.

Повідомлялося про тяжкі побічні реакції з боку серцево-судинної системи включаючи випадки гострої судинної недостатності тяжкої брадикардії зупинки серця та подовження інтервалу QT які спостерігалися після прийому метоклопраміду в формі ін'єкцій особливо після внутрішньовенного введення.

Внутрішньовенно препарат слід вводити шляхом повільної болюсної ін’єкції (мінімум протягом 3 хвилин) щоб зменшити ризик побічних реакцій (наприклад гіпотонії акатизії).

Порушення функції нирок та печінки.

Пацієнтам із порушенням функції нирок або тяжким порушенням функції печінки рекомендується зменшення дози.

Слід з особливою обережністю застосовувати препарат у пацієнтів груп ризику а саме у пацієнтів літнього віку із розладами серцевої провідності з нескоригованим дисбалансом електролітів або брадикардією та пацієнтів які приймають інші препарати що подовжують інтервал QT. Препарат не слід застосовувати для лікування хронічних захворювань таких як гастропарез диспепсія і гастроезофагеальна рефлюксна хвороба чи як додатковий засіб при проведенні хірургічних або радіологічних процедур.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

При застосуванні препарату слід утриматись від потенційно небезпечних видів діяльності що вимагають підвищеної уваги (керування автотранспортом робота з іншими механізмами).


Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Протипоказані комбінації.

Леводопа або допамінергічні агоністи та метоклопрамід характеризуються взаємним антагонізмом.

Комбінації яких слід уникати.

Алкоголь посилює седативну дію метоклопраміду.

Комбінації на які слід звернути увагу.

При одночасному застосуванні з пероральними лікарськими засобами наприклад парацетамолом метоклопрамід може впливати на їх абсорбцію внаслідок впливу на моторику шлунка.

Антихолінергічні засоби та похідні морфіну: антихолінергічні засоби та похідні морфіну характеризуються взаємним антагонізмом із метоклопрамідом стосовно впливу на моторну активність травного тракту.

Інгібітори центральної нервової системи (похідні морфіну нейролептики седативні антигістаміни-блокатори рецепторів H1 седативні антидепресанти барбітурати клонідин та споріднені препарати): потенціюють дію метоклопраміду.

Нейролептики: у разі застосування метоклопраміду в комбінації з іншими нейролептиками може виникати кумулятивний ефект та поява екстрапірамідних розладів.

Серотонінергічні препарати: використання метоклопраміду в комбінації із серотонінергічними препаратами наприклад селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС) може підвищити ризик розвитку серотонінового синдрому.

Дигоксин: метоклопрамід може зменшувати біодоступність дигоксину. Необхідно проводити ретельний моніторинг концентрації дигоксину в плазмі крові.

Циклоспорин: метоклопрамід підвищує біодоступність циклоспорину (Cmax на 46 % та вплив на 22 %). Необхідно проводити ретельний моніторинг концентрації циклоспорину в плазмі крові. Клінічні наслідки цього явища остаточно не визначені.

Мівакурій та суксаметоній: ін'єкція метоклопраміду може подовжити тривалість нервово-м’язового блоку (через пригнічення холінестерази плазми крові).

Потужні інгібітори CYP2D6: рівні експозиції метоклопраміду підвищуються при одночасному його застосуванні з сильними інгібіторами CYP2D6 наприклад флуоксетином і пароксетином. Хоча клінічна значущість цього точно невідома за пацієнтами необхідно проводити спостереження на предмет побічних реакцій.

Метоклопрамід може подовжити дію сукцинілхоліну.

У зв'язку з вмiстом в iн'єкцiйному розчинi сульфiту натрiю тiамiн (вiтамiн В1) прийнятий одночасно з метоклопрамідом може швидко розщеплюватися в органiзмi.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Метоклопрамід є центральним допаміновим антагоністом який також виявляє периферичну холінергічну активність.

Відзначають два основних ефекти препарату: протиблювальний та ефект прискорення випорожнення шлунка та проходження крізь тонку кишку.

Протиблювальний ефект викликаний дією на центральну точку стовбурової частини мозку (хеморецептори – активуюча зона блювального центру) імовірно через гальмування допамінергічних нейронів.

Посилення перистальтики також частково контролюється вищими центрами але також частково може бути задіяний механізм периферичної дії разом з активацією постгангліонарних холінергічних рецепторів і можливо пригніченням допамінергічних рецепторів шлунка та тонкої кишки. Через гіпоталамус і парасимпатичну нервову систему регулює та координує рухову активність верхнього відділу шлунково-кишкового тракту: підвищує тонус шлунка і кишечнику прискорює випорожнення шлунка зменшує гастростаз перешкоджає пілоричному та езофагеальному рефлюксу стимулює перистальтику кишечнику. Нормалізує виділення жовчі зменшує спазм сфінктера Одді не змінюючи його тонус усуває дискінезію жовчного міхура.

Небажані ефекти поширюються головним чином на екстрапірамідні симптоми в основі яких лежить механізм допамін-рецептор-блокуючої дії на центральну нервову систему.

Тривале лікування метоклопрамідом може викликати зростання концентрації пролактину в сироватці крові внаслідок відсутності допамінергічного гальмування секреції пролактину. У жінок описані випадки галактореї та порушення менструального циклу у чоловіків – гінекомастія. Однак ці симптоми зникали після припинення лікування.

Фармакокінетика.

Початок дії на шлунково-кишковий тракт відзначається через 1-3 хвилини після внутрішньовенного введення і через 10-15 хвилин після внутрішньом'язового введення. Антиеметична дія зберігається протягом 12 годин. З білками плазми крові зв’язується 13-30 % препарату. Об’єм розподілу – 3 5 л/кг. Проникає крізь гематоенцефалічний і плацентарний бар’єри виділяється у грудне молоко. Метаболізується у печінці. Період напіввиведення – 4-6 годин. Частина дози (близько 20 %) виводиться у початковій формі а решта (близько 80 %) після метаболічних перетворень печінкою виводиться нирками у сполуках із глюкуроновою або сірчаною кислотою.


Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.


Ін'єкцiйний розчин метоклопраміду не можна змішувати з лужними iнфузiйними розчинами.


Термін придатності. 4 роки.


Умови зберігання.

Зберігати у недоступному для дітей місці в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.


Упаковка.

По 2 мл в ампулі; по 5 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 1 або по 2 контурні чарункові упаковки у пачці; по 10 ампул у контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці у пачці; по 10 ампул у коробці.


Категорія відпуску. За рецептом.


Виробник.

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».


Місцезнаходження.

Україна 02093 м. Київ вул. Бориспiльська 13.

ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению препарата


МЕТОКЛОПРАМИД-ДАРНИЦА

(METOCLOPRAMIDE-Darnitsa)


Состав:

действующее вещество: metoclopramide;

1 мл раствора содержит метоклопрамида гидрохлорида 5 мг;

вспомогательные вещества: натрия хлорид динатрия эдетат натрия сульфит безводный (Е 221) пропиленгликоль кислота хлористоводородная разведенная вода для инъекций.


Лекарственная форма. Раствор для инъекций.


Фармакотерапевтическая группа. Стимуляторы перистальтики (пропульсанты).

Код АТС А03F А01.


Клинические характеристики.

Показания.

У взрослых – для предотвращения послеоперационной тошноты и рвоты тошноты и рвоты вызванных радиотерапией отсроченной (не острой) тошноты и рвоты вызванных химиотерапией а также для симптоматического лечения тошноты и рвоты включая те что  связаны с острой мигренью.

У детей – как препарат второй линии для профилактики отсроченных тошноты и рвоты вызванных химиотерапией и для лечения имеющейся послеоперационной тошноты и рвоты. Препарат запрещено применять у детей младше 1 года.


Противопоказания.

      Повышенная чувствительность к метоклопрамиду или к любой другой составляющей препарата;

      желудочно-кишечное кровотечение;

      механическая кишечная непроходимость;

      желудочно-кишечная перфорации;

      подтвержденная или заподозренная феохромоцитома (из-за риска тяжелых приступов артериальной гипертензии);

      поздняя дискинезия обусловлена нейролептиками или метоклопрамидом в анамнезе;

      эпилепсия (повышение частоты и интенсивности приступов);

      болезнь Паркинсона;

      одновременное применение с леводопой или допаминергическими агонистами;

      установленная метгемоглобинемия при применении метоклопрамида или дефиците НАДН-цитохром-b5-редуктазы в анамнезе;

      пролактинзависимые опухоли;

      повышенная судорожная готовность (экстрапирамидные двигательные расстройства);

      дети в возрасте до 1 года из-за риска развития экстрапирамидных нарушений.

В связи с содержанием сульфита натрия препарат нельзя назначать больным бронхиальной астмой с повышенной чувствительностью к сульфиту.


Способ применения и дозы.

Раствор для инъекций вводить внутримышечно или внутривенно в виде медленной болюсной инъекции на протяжении не менее 3-х минут.

В качестве растворителя использовать 0 9 % раствор натрия хлорида 5 % раствор глюкозы.

Взрослым.

Препарат назначать в дозе 10 мг до 3-х раз в сутки. Максимальная суточная доза составляет 30 мг или 0 5 мг/кг массы тела.

Применение инъекционных форм должно происходить в течение как можно более короткого промежутка времени с как можно более быстрым переходом на применение пероральных или ректальных форм метоклопрамида.

Детям.

При применении для предотвращения послеоперационной тошноты и рвоты метоклопрамид следует применять после окончания операции.

Рекомендуемая доза метоклопрамида составляет 0 1-0 15 мг/кг массы тела до 3 раз в сутки. Максимальная суточная доза составляет 0 5 мг/кг массы тела. Если необходимо продолжить применение препарата следует соблюдать не менее чем 6-часовые интервалы.

Схема дозирования.

Возраст годы

Маса тела кг

Разовая доза мг

Частота

1-3

10-14

1

До 3 раз в сутки

3-5

15-19

2

До 3 раз в сутки

5-9

20-29

2 5

До 3 раз в сутки

9-18

30-60

5

До 3 раз в сутки

15-18

>60

10

До 3 раз в сутки


Максимальная продолжительность применения метоклопрамида для лечения установленной послеоперационной тошноты и рвоты составляет 48 часов.

Максимальная продолжительность применения метоклопрамида для предотвращения отсроченной тошноты и рвоты вызванных химиотерапией составляет 5 суток.

Пациентам с нарушением функции почек

У больных с терминальной стадией нарушения функции почек (клиренс креатинина ≤ 15 мл/мин) дозу метоклопрамида необходимо уменьшить на 75%.

У больных с умеренным и тяжелым нарушением функции почек (клиренс креатинина 15-60 мл/мин) дозу метоклопрамида необходимо уменьшить на 50%.

Пациентам с печеночной недостаточностью вследствие увеличения периода полувыведения применять половинную дозу.

Пациенты пожилого возраста.

Следует рассмотреть возможность снижения дозы у больных пожилого возраста вследствие снижения функции почек и печени обусловленных возрастом.

Продолжительность лечения.

В целях сведения к минимуму рисков побочных реакций со стороны нервной системы и других побочных реакций препарат следует применять только для кратковременного лечения (до 5 суток).


Побочные реакции.

Со стороны системы крови и лимфатической системы: метгемоглобинемия которая может быть связана с дефицитом НАДН-цитохром-b5-редуктазы особенно у младенцев сульфгемоглобинемия которая связана главным образом с сопутствующим применением високих доз препаратов которые высвобождают серу.

Со стороны сердечно-сосудистой системы: брадикардия особенно при внутривенном применении остановка сердца в течение короткого времени после инъекции которая может быть следствием брадикардии артиовентрикулярная блокада блокада синусового узла особенно при внутривенном применении пролонгация интервала QT желудочковая тахикардия типа «пируэт» артериальная гипотензия шок обмороки при внутривенном введении острая артериальная гипертензия у пациентов с феохромоцитомой.

Зарегистрировано отдельные сообщения о возможности развития тяжелых сердечно-сосудистых реакций обусловленных применением метоклопрамида особенно при внутривенном введении.

Со стороны нервной системы:

        экстрапирамидные реакции как правило дистонии (в том числе очень редко случаи дискинетического синдрома) особенно у детей и пациентов в возрасте до 30 лет риск которых увеличивается при превышении суточной дозы 0 5 мг/кг массы тела: спазм мускулатуры лица тризм ритмическая протрузия языка бульбарный тип речи спазм экстраокулярных мышц включая окулогирные кризы неестественные положения головы и плеч опистотонус мышечный гипертонус;

        паркинсонизм (тремор подергивания мышц брадикинезия ригидность мышц маскообразное лицо) после длительного лечения метоклопрамидом у некоторых пациентов пожилого возраста а также при почечной недостаточности;

        поздняя дискинезия которая может быть необратимой может возникать при длительной терапии метоклопрамидом в основном у пожилых пациентов (особенно женщин) у пациентов с сахарным диабетом и обычно развивается после отмены препарата. Проявляется непроизвольными движениями языка лица рта челюсти иногда непроизвольными движениями туловища и/или конечностей;

        нейролептический злокачественный синдром включающий гиперпирексию измененное сознание мышечную ригидность расстройство функций вегетативной нервной системы и повышенный уровень креатинфосфокиназы в сыворотке крови. Этот синдром является потенциально летальным при его возникновении следует немедленно прекратить прием метоклопрамида и срочно начать лечение (дантролен бромокриптин);

        головная боль; головокружение; сонливость; чувство усталости; чувство страха; беспокойство; растерянность; шум в ушах.

Также существует риск острах (кратковременных) неврологических расстройств который вище у детей.

Психические расстройства: депрессия галлюцинации спутанность сознания тревожность беспокойство.

Со стороны пищеварительного тракта: тошнота диспепсия сухость во рту запор. При применении метоклопрамида в дозах превышающих суточную у больных может