Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Моделль пьюр таблетки №21
280,60 ₴
Pliva (Хорватия)
Код товару:
265648
У список

Моделль пьюр таблетки №21

Pliva (Хорватия)
Немає в наявності
280,60 ₴
 • ДорослимДорослим можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я дорослого населення і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДітямДітям дітям не можнадітям не можна
 • ВагітнимВагітним не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я вагітних жінок і, відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • Під час лактаціїПід час лактації не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я годуючих жінок, і відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • АлергікамАлергікам з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може чинити підвищений негативний вплив на здоров'я алергіків, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає над всілякими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • ДіабетикамДіабетикам не можна не можна ?
  Значення "Не можна" вказує на те, що вибраний препарат має максимальний ризик для здоров'я діабетиків і, відповідно, ризики від вживання даного лікарського препарату переважають над очікуваним результатом. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Pliva (Хорватия)
Форма товару Таблетки
Штрих-код 3850114236799
Головний медикамент Моделль
Кількість в упаковці 21
код моріону 308552
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення UA/14091/01/01
Температура зберiгання не вище +30°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 25.09.2022
Провірено
Інструкція

Моделль пьюр (modelle pure) інструкція по застосуванню

Склад

діючі речовини: ципротерону ацетат та етинілестрадіол;

1 таблетка містить:

 • ципротерону ацетату 2 мг: 
 • етинілестрадіолу 0,035 мг;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, тальк, магнію стеарат, сахароза, кальцію карбонат, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, гліцерин (85%), заліза оксид жовтий (Е 172), віск монтанний гліколевий.

Лікарська форма

Таблетки, вкриті оболонкою.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі двоопуклі таблетки жовтого кольору.

Фармако-терапевтична група

Гормони статевих залоз та препарати, які застосовуються при патології статевої сфери. Антиандрогени та естрогени. Код АТХ G03Н В01.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Волосяні фолікули та сальні залози чутливі до дії андрогенів. Розвиток акне і себореї зумовлений зокрема порушенням функції сальних залоз, що розвивається внаслідок збільшення периферичної чутливості до андрогенів або підвищення рівня андрогенів у плазмі крові. Обидві діючі речовини, що входять до складу Моделль пьюр, чинять позитивну терапевтичну дію. Ципротерону ацетат конкурентно заміщує андрогени в ефекторному органі і таким чином ліквідує андрогенну дію. Концентрація андрогенів у плазмі крові в подальшому знижується завдяки антигонадотропному ефекту. Такий антигонадотропний ефект посилюється етинілестрадіолом, який також активує глобулін, що зв’язує статеві стероїди (ГЗСС) у плазмі крові. Зважаючи на це, рівень незв’язаного біологічно доступного андрогена у плазмі крові знижується. При застосуванні препарату Моделль пьюр (зазвичай після 3-4-місячної терапії) зникають вугрові висипання. Надмірна жирність волосся та шкіри зникає зазвичай ще раніше. Андрогензалежне випадання волосся також зменшується.

При застосуванні препарату Моделль пьюр жінкам для лікування гірсутизму дія проявляється повільно. Клінічно значущих результатів терапії можна очікувати через кілька місяців після її початку.

Ципротерону ацетат також є потужним прогестагеном, що чинить контрацептивну дію при застосуванні в комбінації з етинілестрадіолом. Його ефект зумовлений взаємодією центральних та периферичних механізмів, із яких пригнічення овуляції та зміни цервікального секрету вважаються найважливішими. Крім цього, морфологічні та ферментативні зміни, що відбуваються в ендометрії, створюють дуже несприятливі умови для імплантації.

При застосуванні препарату згідно з інструкцією контрацептивний захист наявний з першого дня застосування.

Фармакокінетика.

Ципротерону ацетат

Абсорбція. Після перорального прийому ципротерону ацетат повністю всмоктується у широкому діапазоні доз. Його максимальна концентрація в сироватці крові становить 15 нг/мл і досягається приблизно через 1,6 години після застосування. Абсолютна біодоступність ципротерону ацетату становить приблизно 88%. Відносна біодоступність ципротерону ацетату при прийомі Моделль пьюр  становила 109% порівняно з водною мікрокристалічною суспензією.

Розподіл. Ципротерону ацетат у сироватці крові знаходиться майже повністю у протеїн-зв’язаній формі. Лише 3,5-4% загальної концентрації стероїду залишається у незв’язаному стані, а решта зв’язана з альбуміном. Оскільки зв’язування ципротерону ацетату з ГЗСС має неспецифічний характер, зміни рівня ГЗСС, спричинені етинілестрадіолом, не впливають на фармакокінетику ципротерону ацетату.

Метаболізм. Ципротерону ацетат метаболізується різними шляхами, у тому числі в процесі гідроксилювання та кон’югації. Основним метаболітом у плазмі людини є 15β‑гідроксипохідне.

Виведення з організму. Концентрація ципротерону ацетату в сироватці зменшується двофазно, з періодами напіввиведення 0,8 години та 2,3 дня. Швидкість кліренсу із сироватки становить приблизно 3,6 мл/хв/кг. Деяка частка стероїду виводиться у незміненому вигляді з жовчю. Більшість дози виводиться у формі метаболітів із сечею та жовчю у співвідношенні 3:7 з періодом напіввиведення 1,9 дня. Виведення метаболітів із плазми крові відбувається з подібною швидкістю (період напіввиведення – 1,7 дня).

Стан рівноваги. Накопичення ципротерону ацетату в організмі упродовж одного курсу лікування цілком очікуване, зважаючи на тривалий період напіввиведення із сироватки крові в процесі термінальної фази та його добове споживання. Середні показники максимальних рівнів ципротерону ацетату в сироватці крові збільшуються з 15 нг/мл
(1-й день) до 21 нг/мл та 24 нг/мл в кінці першого і третього курсів лікування відповідно. Рівноважна концентрація досягається приблизно через 10 днів. Зважаючи на довгий період напіввиведення ципротерону ацетату із сироватки крові, його кумуляція в сироватці крові може спостерігатися протягом одного циклу терапії з коефіцієнтом 2-2,5.

Паління не впливає на фармакокінетику ципротерону ацетату.

Етинілестрадіол

Абсорбція. При пероральному застосуванні етинілестрадіол швидко і повністю всмоктується. Після одноразового прийому максимальна концентрація в сироватці крові становить приблизно 80 пкг/мл та досягається через 1,7 години.

При застосуванні Моделль пьюр відносна біодоступність етинілестрадіолу, порівняно з водною мікрокристалічною суспензією, була майже повною.

Розподіл. Для етинілестрадіолу уявний об’єм розподілу був визначений на рівні близько 5 л/кг. Етинілестрадіол міцно, проте неспецифічно зв’язується із сироватковим альбуміном. 2% від загального рівня наявні у незв’язаній формі.

Біодоступність етинілестрадіолу може змінюватися в обох напрямках під впливом інших діючих речовин, однак взаємодія з високими дозами вітаміну С відсутня. Етинілестрадіол при безперервному застосуванні індукує печінковий синтез ГЗСС та глобуліну, що зв’язує кортикостероїд (ГЗК). Проте ступінь індукції ГЗСС залежить від хімічної структури та дози супутнього прогестагену. Під час лікування препаратом Моделль пьюр було відзначено зростання сироваткового рівня ГЗСС з близько 100 нмоль/л до 300 нмоль/л та сироваткового рівня ГЗК з майже 50 мкг/мл до 95 мкг/мл.

Метаболізм. Метаболізм етинілестрадіолу відбувається під час абсорбції та першого проходження через печінку, що призводить до зниження абсолютної та змінної біодоступності при пероральному застосуванні. Встановлено, що швидкість метаболічного кліренсу етинілестрадіолу із плазми крові становить приблизно 5 мл/хв/кг.

Виведення з організму. Рівень етинілестрадіолу в сироватці крові знижується за дві фази з періодами напіввиведення 1-2 години та приблизно 20 годин відповідно. З аналітичних причин ці параметри можуть бути розраховані тільки для високих доз. Речовина не виводиться з організму у незміненому вигляді, метаболіти етинілестрадіолу виводяться із сечею і жовчю у співвідношенні 4:6. Період напіввиведення метаболітів становить приблизно 1 день.

Стан рівноваги. Відповідно до періоду напіввиведення етинілестрадіолу із сироватки крові у термінальній фазі та денного споживання речовини рівноважні концентрації досягаються через 3-4 доби і на 30-40% вищі за такі при одноразовому застосуванні.

Дані доклінічних досліджень.

Етинілестрадіол

Профіль токсичності етинілестрадіолу добре вивчений. Даних доклінічних досліджень із безпеки, які б вказували на відповідні ризики для людини і доповнювали інформацію, викладену в інших розділах інструкції для медичного застосування препарату, немає.

Ципротерону ацетат

За даними доклінічних досліджень, виходячи з результатів досліджень із вивчення токсичності при багаторазовому прийомі, не виявлено особливих ризиків для людини.

Застосування ципротерону ацетату під час гормоночутливої фази диференціації статевих органів спричиняє виникнення ознак фемінізації в ембріонів чоловічої статі на тлі високих доз. Спостереження за новонародженими особами чоловічої статі, які внутрішньоутробно піддавалися дії ципротерону ацетату, не виявило жодних ознак фемінізації. Проте вагітність є протипоказанням до застосування препарату Моделль пьюр.

Після лікування протягом періоду органогенезу (лікування було завершене до повної диференціації зовнішніх статевих органів) з метою дослідження токсичного впливу на ембріофетальний розвиток із застосуванням комбінації обох діючих речовин препарату не було виявлено потенційних ознак тератогенної дії, яка б перевищувала відомий вплив на диференціацію статевих органів у осіб чоловічої статі.

У процесі тестів першої лінії дослідження генотоксичності не було виявлено жодних ознак мутагенної дії ципротерону ацетату. Проте під час подальших досліджень ципротерону ацетат виявляв здатність до продукування аддуктів із ДНК (та посилення репаративної активності ДНК) у клітинах печінки тварин та людини.

Згадане формування ДНК-аддуктів спостерігали при системній експозиції, що є очікуваною на тлі рекомендованих режимів дозування ципротерону ацетату. Після терапії ципротероном ацетатом in vivo зафіксовано підвищення частоти фокальних, можливо, передракових уражень печінки, при яких спостерігали зміну активності клітинних ферментів у тварин жіночої статі. Клінічна значущість таких результатів дотепер не визначена. Існуючі дані, отримані клінічно, не вказують на збільшення частоти розвитку пухлин печінки у людини.

У процесі досліджень із вивчення канцерогенності ципротерону ацетату у тварин не було виявлено жодних результатів, що принципово різняться від таких для інших стероїдних гормонів. Однак слід враховувати, що статеві гормони можуть провокувати ріст певних гормонозалежних тканин і пухлин.

Загалом наявні дані не дають підстав висунути будь-яке заперечення проти застосування препарату Моделль пьюр у людини згідно з інструкцією у межах вказаних терапевтичних показань та у рекомендованих дозах.

Клінічні характеристики.

Показання

Лікування андрогенозалежного акне середнього та тяжкого ступеня (що супроводжується/не супроводжується себореєю) та/або гірсутизму у жінок репродуктивного віку.

Моделль пьюр  застосовувати тільки у випадку неефективності засобів місцевої терапії або системної антибіотикотерапії для лікування акне.

Оскільки Моделль пьюр є також гормональним контрацептивом, цей препарат не слід застосовувати у комбінації з іншими гормональними засобами контрацепції (див. розділ «Протипоказання»).

Протипоказання Моделлю пьюр

Лікарські засоби, що містять комбінації естрогенів/прогестагенів, не слід застосовувати при наявності хоча б одного із захворювань, зазначених нижче. Якщо будь-яке із цих захворювань виникає вперше під час застосування згаданих лікарських засобів, їх прийом слід негайно припинити.

Одночасне застосування іншого гормонального контрацептиву (див. розділ «Показання»);

 •  венозні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад, тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії) нині або в анамнезі;
 • ідіопатична венозна тромбоемболія (ВТЕ) в особистому або сімейному анамнезі (випадок ВТЕ у батьків, братів або сестер у відносно ранньому віці);
 • артеріальні тромботичні/тромбоемболічні явища (наприклад, інфаркт міокарда) або такі розлади як стенокардія та транзиторна ішемічна атака нині або в анамнезі;
 • наявність нині або в анамнезі гострого порушення мозкового кровообігу;
 • наявність тяжких або множинних факторів ризику розвитку венозного або артеріального тромбозу (див. розділ «Особливості застосування»), а саме:

- цукровий діабет із судинними ускладненнями;
- тяжка артеріальна гіпертензія;
- тяжка дисліпопротеїнемія;

 • спадкова або набута схильність до венозного або артеріального тромбозу, наприклад резистентність до активованого протеїну С (APC), дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, гіпергомоцистеїнемія та наявність антифосфоліпідних антитіл (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт);
 • серпоподібноклітинна анемія;
 • тяжкі порушення функції печінки (у тому числі розлади жовчовидільної системи, такі як синдром Дубіна-Джонсона та синдром Ротора)/тяжкі захворювання печінки (наприклад, активний вірусний гепатит, тяжкий цироз печінки), у тому числі в анамнезі, поки показники функції печінки не повернуться в межі норми;
 • наявність нині або в анамнезі пухлин печінки (доброякісних або злоякісних);
 • панкреатит, гіпертригліцеридемія;
 • вагінальна кровотеча нез’ясованої етіології;
 • мігрень із вогнищевими неврологічними симптомами в анамнезі;
 • паління (див. розділ «Особливості застосування»);
 • відомі або підозрювані злоякісні пухлини (наприклад, статевих органів або молочних залоз), залежні від стероїдних статевих гормонів;
 • менінгіома (або менінгіома в анамнезі);
 • ідіопатична жовтяниця вагітних або тяжка форма шкірного свербежу вагітних, герпес вагітних в анамнезі, отосклероз із погіршенням стану під час попередніх вагітностей;
 • планування, відома або підозрювана вагітність;
 • період годування груддю;
 • підвищена чутливість до діючих речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Моделль пьюр не застосовувати для лікування чоловіків.

Лікарський засіб протипоказаний при одночасному застосуванні з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та даcабувір, або лікарськими засобами, що містять глекапревір/пібрентасвір (див. розділи «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій» і «Особливості застосування»).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Слід ознайомитися з інформацією щодо лікарського засобу, який застосовують одночасно, для виявлення потенційних взаємодій.

Вплив інших лікарських засобів на лікарський засіб Моделль пьюр 

Можливе виникнення взаємодії з речовинами, що індукують активність мікросомальних ферментів, і, як наслідок, – підвищення кліренсу статевих гормонів та поява проривної кровотечі та/або неефективності контрацептивного захисту.

Індукція ензимів може бути виявлена через декілька днів лікування. Максимальна індукція ферментів загалом спостерігається через декілька тижнів. Після відміни лікування індукція ферментів може тривати приблизно 4 тижні.

Жінки, які застосовують будь-які подібні лікарські засоби, повинні у цей період застосовувати бар’єрний метод контрацепції додатково до прийому Моделль пьюр  Бар’єрний метод контрацепції необхідний протягом періоду прийому супутніх лікарських засобів та впродовж 28 днів після цього. Якщо час застосування додаткового бар’єрного методу ще триває, коли вже закінчилися таблетки в упаковці Моделль пьюр , слід продовжити прийом таблеток з наступної упаковки лікарського засобу Моделль пьюр  без звичайної 7-денної перерви.

Препарати, що збільшують кліренс лікарського засобу Моделль пьюр  (зниження ефективності Моделль пьюр через ферментативну індукцію): наприклад, барбітурати, рифампіцин, протиепілептичні лікарські засоби (такі як барбексаклон, карбамазепін, фенітоїн, примідон) та, можливо, окскарбазепін, топірамат, фелбамат, гризеофульвін та лікарські засоби, що містять звіробій (Hypericum).

Не слід одночасно застосовувати рослинні препарати, що містять звіробій (Hypericum perforatum) через можливе зниження контрацептивної дії Моделль пьюр 

Речовини з різним впливом на кліренс лікарського засобу Моделль пьюр 

При одночасному застосуванні лікарського засобу Моделль пьюр з багатьма інгібіторами ВІЛ/ВГС протеази та ненуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази можливе збільшення або зменшення концентрації естрогену або прогестагену у плазмі крові. У деяких випадках такі зміни можуть мати клінічну значущість.

Вплив комбінацій естрогену/прогестагену на інші лікарські засоби

Комбінації естрогену/прогестагену, такі як лікарський засіб Моделль пьюр , можуть впливати на метаболізм інших лікарських засобів. Відповідно, можливе або збільшення (наприклад, циклоспорину), або зниження (наприклад, ламотриджину) рівня у плазмі крові та концентрації у тканинах.

Потреба у протидіабетичних лікарських засобах може змінюватися в результаті впливу на толерантність до глюкози.

Фармакодинамічні взаємодії

Одночасне застосування з лікарськими засобами, що містять омбітасвір/паритапревір/ритонавір та дасабувір з додаванням рибавірину або без такого, або глекапревір/пібрентасвір збільшує ризик підвищення рівня аланінамінотрансферази (АЛТ) (див. розділи «Протипоказання» і «Особливості застосування»). Тому жінкам, які застосовують лікарський засіб Моделль пьюр , необхідно тимчасово перейти на альтернативний метод контрацепції (наприклад, контрацептиви, що містять тільки прогестаген, або негормональні методи) перед початком терапії із застосуванням зазначеної комбінації лікарських засобів. Застосування лікарського засобу Моделль пьюр  можна відновити через 2 тижні після завершення терапії зазначеною комбінацією.

Інші види взаємодій

Лабораторні дослідження

Застосування лікарських засобів, таких як Моделль пьюр , може впливати на результати певних лабораторних досліджень. Серед них – біохімічні показники функції печінки, щитовидної залози, надниркових залоз та нирок; рівень у плазмі білків (транспортерів) (наприклад, глобуліну, що зв’язує кортикостероїди), фракції ліпідів/ліпопротеїнів, а також параметри вуглеводного обміну, коагуляції та фібринолізу. Однак такі зміни зазвичай не виходять за межі нормативних значень. Тому необхідно інформувати працівників лабораторії про застосування лікарського засобу Моделль пьюр .

Важливо: лікарський засіб Моделль пьюр  не можна застосовувати разом із додатковим гормональним контрацептивом; такі лікарські засоби необхідно відмінити до початку застосування Моделль пьюр  (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

Особливості застосування препарату

Діючими речовинами, що входять до складу препарату Моделль пьюр є прогестаген ципротерону ацетат та естроген етинілестрадіол, які застосовують протягом 21 доби щомісяця. За своїм складом лікарський засіб подібний до комбінованих пероральних контрацептивів (КПК).

Клінічний та епідеміологічний досвід застосування комбінацій естрогенів та прогестагенів переважно базується на застосуванні КПК. Тому нижченаведені застереження щодо прийому КПК також стосуються лікарського засобу Моделль пьюр .

Тривалість застосування

Покращення стану настає щонайменше через 3 місяці. Лікар повинен регулярно визначати необхідність у продовженні лікування (див. розділ «Спосіб застосування та дози»).

За наявності будь-якого із зазначених нижче станів/факторів ризику користь від застосування Моделль пьюр  потрібно зіставити з ризиком, врахувавши індивідуальні особливості кожної пацієнтки, та обговорити це з жінкою до того, як вона вирішить застосовувати лікарський засіб. При виникненні, загостренні або погіршенні будь-якого із зазначених нижче станів або факторів ризику жінці рекомендується звернутися до лікаря. Лікар повинен прийняти рішення, чи варто продовжувати застосування препарату Моделль пьюр 

Циркуляторні порушення

У жінок, які приймають лікарський засіб Моделль пьюр , ризик розвитку ВТЕ вищий, ніж у тих, хто не приймає цей лікарський засіб. Найвищий ризик ВТЕ проявляється у жінок протягом першого року застосування Моделль пьюр  або при відновленні лікування цим лікарським засобом чи переходу на нього після перерви в прийомі таблеток, яка становила принаймні 1 місяць. ВТЕ може призводити до летального наслідку у 1-2% випадків.

Епідеміологічні дослідження показали, що кількість випадків ВТЕ у 1,5-2 рази вища у пацієнтів, які застосовують ципротерону ацетат+етинілестрадіол, ніж у осіб, які застосовують КПК із вмістом левоноргестрелу і може бути такою ж, як і при застосуванні КПК, що містять дезогестрел/гестоден/дроспіренон.

Серед пацієнток, які застосовують Моделль пьюр , можуть бути жінки із вродженим підвищеним ризиком розвитку серцево-судинних захворювань, наприклад при синдромі полікістозних яєчників.

На підставі результатів епідеміологічних досліджень виявлено зв’язок між застосуванням КПК та підвищенням ризику виникнення артеріальних тромботичних і тромбоемболічних захворювань (інфаркт міокарда, транзиторна ішемічна атака).

У рідкісних випадках повідомляли про виникнення тромбозу в інших кровоносних судинах, наприклад артеріях і венах печінки, нирок, мезентеріальних судинах, судинах головного мозку або сітківки, у жінок, які застосовують гормональні контрацептиви.

Симптомами венозних або артеріальних тромботичних явищ або інсульту можуть бути: незвичний однобічний біль та/або набряк нижніх кінцівок; раптовий сильний біль у грудній клітці, що може віддавати в ліву руку; раптова задишка; кашель, що почався раптово; будь-який незвичний, сильний, тривалий головний біль; раптове зниження або повна втрата зору; диплопія; порушення мовлення або афазія; вертиго; втрата свідомості з парціальним епілептичним нападом або без нього; слабкість або виражене раптове оніміння половини або однієї з частин тіла; порушення моторики; «гострий» живіт.

Фактори, що підвищують ризик виникнення венозних тромбоемболічних явищ:

 • Вік (ризик збільшується з віком).
 • Паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком, особливо у жінок віком від 35 років. Жінкам віком від 35 років рекомендується утримуватися від паління, якщо вони бажають застосовувати лікарський засіб Моделль пьюр ).
 • Ускладнений сімейний анамнез (наприклад, випадки ВТЕ у братів або сестер у будь-якому віці або батьків у відносно молодому віці). Якщо існує спадкова схильність або є підозра на неї, рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого гормонального контрацептиву.
 • Тривала іммобілізація, радикальні хірургічні втручання, будь-які хірургічні операції на нижніх кінцівках, значні травми. У цих випадках рекомендується припинити застосування лікарського засобу (при плановій операції – щонайменше за 4 тижні до її проведення) і не починати знову його прийом раніше 2 тижнів після повного відновлення рухливості. Якщо застосування Моделль пьюр  не було припинене завчасно, слід розглянути питання про призначення антитромботичної терапії.
 • Ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2).

Фактори, що підвищують ризик виникнення артеріальних тромбоемболічних явищ або цереброваскулярного розладу:

 • Вік (ризик збільшується з віком).
 • Паління (при інтенсивному палінні ризик зростає з віком, особливо у жінок віком від 35 років. Жінкам віком від 35 років рекомендується утримуватися від паління, якщо вони бажають застосовувати лікарський засіб Моделль пьюр).
 • Дисліпопротеїнемія.
 • Ожиріння (індекс маси тіла більше 30 кг/м2).
 • Артеріальна гіпертензія.
 •  Мігрень.
 • Захворювання клапанів серця.
 • Фібриляція передсердь.
 • Ускладнений сімейний анамнез (наприклад, випадки артеріальної тромбоемболії у братів або сестер у будь-якому віці або батьків у відносно молодому віці). Якщо існує підозра на спадкову схильність, рекомендується звернутися за консультацією до лікаря перед початком застосування будь-якого гормонального контрацептиву.

До інших захворювань, які можуть бути асоційовані з циркуляторними розладами, належать: цукровий діабет; синдром полікістозних яєчників, системний червоний вовчак; гемолітичний уремічний синдром; хронічні запальні захворювання кишечнику (хвороба Крона або виразковий коліт) та серпоподібноклітинна анемія.

Немає єдиної думки про можливий зв’язок між варикозним розширенням вен або спонтанним тромбофлебітом поверхневих вен і тромбозом вен.

Біохімічні показники, що можуть свідчити про спадкову або набуту схильність до венозних або артеріальних тромбозів, включають: резистентність до активованого протеїну С (АРС), гіпергомоцистеїнемію, дефіцит антитромбіну ІІІ, дефіцит протеїну С, дефіцит протеїну S, антифосфоліпідні антитіла (антикардіоліпінові антитіла, вовчаковий антикоагулянт).

Необхідно враховувати підвищення ризику розвитку тромбоемболії у післяпологовому періоді (див. розділ «Застосування у період вагітності або годування груддю»).

Підвищення частоти виникнення мігрені або її загострення протягом застосування Моделль пьюр  (що може бути продромальним симптомом порушення мозкового кровообігу) є однією з причин для можливої негайної відміни лікарського засобу Моделль пьюр .

Особливого медичного контролю потребують жінки віком від 40 років та жінки із запаленням вен в анамнезі або схильністю до діабету.

Захворювання/фактори ризику, які потребують особливого медичного контролю:

цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, варикозне розширення вен, флебіт, отосклероз, хорея Сиденгама, епілепсія, порфірія, доброякісні пухлини матки.

Жінок, які приймають лікарський засіб Моделль пьюр , слід попередити про необхідність звернення до свого лікаря при появі можливих симптомів тромбозу. У разі підозри або підтвердження факту тромбозу застосування Моделль пьюр  необхідно припинити. З огляду на тератогенну дію антикоагулянтів (кумаринів) слід застосовувати належні методи контрацепції.

Причини для негайного припинення застосування препарату Моделль пьюр :

 • Мігренеподібний головний біль, який з’явився вперше або загострився, незвично часті або незвично сильні напади головного болю.
 • Раптові порушення зору або слуху або інші порушення сприйняття.
 • Порушення моторики, особливо параліч (можливі перші ознаки апоплексії), перші ознаки тромбофлебітів або тромбоемболічних явищ (наприклад, незвичний біль у нижніх кінцівках, набряк однієї або обох нижніх кінцівок, колючий біль при диханні або кашель нез’ясованої етіології), біль або відчуття стиснення у грудях.
 • Велике оперативне втручання (наприклад, на органах черевної порожнини, ортопедичні втручання), хірургічні операції на нижніх кінцівках, лікування розширених вен або тривала іммобілізація, наприклад після нещасного випадку або операції. Припинити прийом препарату потрібно за 6 тижнів до запланованої операції. Не можна відновлювати прийом препарату раніше ніж через 2 тижні після повної мобілізації. У разі проведення екстрених оперативних втручань показані заходи профілактики тромбозу, наприклад підшкірне введення гепарину.
 • Поява жовтяниці, гепатиту або генералізованого свербежу.
 • Збільшення частоти епілептичних нападів.
 • Значне підвищення артеріального тиску.
 • Поява тяжких депресій.
 • Сильний біль в епігастральній ділянці або збільшення печінки.
 • Значне загострення захворювань, які, як відомо, загострюються при застосуванні гормональних протизаплідних засобів або під час вагітності.
 • Вагітність.

Артеріальні тромбоемболічні ускладнення можуть становити загрозу для життя або мати летальні наслідки.

Слід враховувати, що ризик тромбозу може підвищуватися внаслідок синергічної дії окремих факторів ризику, якщо існує декілька таких факторів, або при наявності у пацієнта будь-якого вираженого фактора ризику.

Лікарський засіб Моделль пьюр не призначати у випадку негативних результатів оцінки співвідношення користь/ризик (див. розділ «Протипоказання»).

Пухлини

Найважливіший фактор ризику розвитку раку шийки матки – це персистенція папіломавірусної інфекції (HPV). Деякі епідеміологічні дослідження показали, що довготривале застосування КПК може підвищити цей ризик, проте це твердження все ще має суперечливий характер, оскільки остаточно не з’ясовано, наскільки результати досліджень враховували супутні фактори, наприклад регулярність скринінгу шийки матки та статеву поведінку, включаючи застосування бар’єрних методів контрацепції.

Метааналіз результатів 54 епідеміологічних досліджень вказує на незначне підвищення відносного ризику (ВР=1,24) розвитку раку молочної залози у жінок, які застосовують КПК. Цей ризик поступово зменшується протягом 10 років після закінчення застосування КПК. Оскільки рак молочної залози у жінок віком до 40 років зустрічається рідко, збільшення кількості випадків діагностики раку молочної залози у жінок, які

Завантажити повну інструкцію

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Розшифрувати рецепт
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку