Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Мутафлор суспензія оральна 1 мл ампули №5
574,30 ₴
Ardeypharm (Німеччина)
Код товару:
204844
У список

Мутафлор суспензія оральна 1 мл ампули №5

Ardeypharm (Німеччина)
Упаковка В наявності
574,30 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно від 500 грн
до 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
УкрПошта
від 55 грн
2-3 днi
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
 • ДорослимДорослим можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я дорослого населення і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДітямДітям можнаможна
 • ВагітнимВагітним можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я вагітних жінок і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • Під час лактаціїПід час лактації можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я годуючих жінок і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • АлергікамАлергікам з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може чинити підвищений негативний вплив на здоров'я алергіків, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає над всілякими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • ДіабетикамДіабетикам можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я діабетиків і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Ardeypharm (Німеччина)
Головний медикамент Escherichia coli
Форма товару Ампули
Маса 0,5 г
Спосіб застосування Оральний
Признак Імпортний
Штрих-код 4250104002509
Взаємодія з їжею Після їди
Кількість в упаковці 5
Об'єм 1 мл
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення UA/10280/02/01
Температура зберiгання від +2°С до +8°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 18.09.2023
Провірено
Інструкція

Мутафлор (Mutaflor) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина (біомаса)*: Escherichia coli штам NISSLE 1917;

1 мл суспензії містить:

 • бактеріальну культуру з Escherichia coli штаму NISSLE 1917 108 КУО;

допоміжні речовини*: натрію хлорид, калію хлорид, магнію сульфат гептагідрат, кальцію хлорид, магнію хлорид гексагідрат, натрію гідроксид, 32 % розчин для доведення рН 7.0, вода очищена.

*Примітка. Кількість біомаси і сольового розчину залежить від кількості КУО в біомасі.

Лікарська форма

Суспензія оральна.

Основні фізико-хімічні властивості: злегка бежева, молочного відтінку, водяниста рідина з ледь солонуватим присмаком і характерним запахом.

Фармакотерапевтична група

Антидіарейні мікробні препарати. Код АТХ A07F А.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка. 

Активною діючою речовиною є штам непатогенних бактерій, які належать до Escherichia coli штам NISSLE 1917, у живій і здатній до розмноження формі: E. Coli штам NISSLE 1917. Ефекти препарату Мутафлор (E. coli штам NISSLE 1917) було визначено в експериментах in vitro та in vivo, а також у клінічних дослідженнях. Були визначені такі ефекти та механізми дії.

Антагонізм проти патогенних та потенційно патогенних мікроорганізмів та зміцнення кишкового бар'єру:

 • E. coli штам NISSLE 1917 виробляє антимікробні речовини, які відповідають за антагоністичну активність проти патогенних мікроорганізмів.
 • За допомогою спеціальних адгезійних органел (фімбрій) штам здатний кріпитися до муцинового шару, який покриває стінку товстої кишки. Штам є добре рухливим завдяки джгутикам, що є перевагою для колонізації товстої кишки.
 • E. coli штам NISSLE 1917 стимулює в клітинах кишечнику синтез індуцибельних антимікробних діючих дефензинів (HBD-2, HBD-3).
 • В експериментах на тваринах E. coli штам NISSLE 1917 збільшує концентрацію кальпротектину на стінках кишечнику і, таким чином, запобігає прямій адгезії бактерій до епітеліальних клітин слизової кишечнику.
 • E. coli штам NISSLE 1917 запобігає потраплянню ентероінвазивних патогенних мікроорганізмів до епітеліальних клітин кишечнику.

E. coli штам NISSLE 1917 має імуномодулюючі властивості:

Експерименти in vitro та in vivo продемонстрували, що імуномодулюючі властивості штаму E. coli штам NISSLE 1917 діють як на гуморальну, так і на клітинну імунну систему новонароджених. In vivo ці імуномодулюючі способи дії чітко визначаються лише у стерильних піддослідних тварин, новонароджених чи хворих тварин або людей.

У здорових тварин і людей імуномодулюючі властивості можна спостерігати лише досить слабо.

 • Вплив на специфічну імунну систему:

У недоношених та доношених дітей після колонізації (заселення) кишечнику бактеріями 

E. coli штам NISSLE 1917 виявляли раннє підвищення імунокомпетенції, на що вказувало суттєве зростання рівнів IgA та IgM у фільтратах випорожнень та в сироватці. У протилежність цьому, зростання рівня IgG у сироватці не відбувається. Окремі дослідження підтверджують зростання рівня IgA у слині. Було встановлено, що пероральний прийом 

E. coli штам NISSLE 1917 є також стимулятором клітинно-опосередкованої імунної відповіді у недоношених дітей.

 • Вплив на неспецифічну імунну систему:

Досліди іn vitro та ex vivo виявили суттєве підвищення секреторної та цитотоксичної активності макрофагів. Окрім того, ex vivo було продемонстровано підвищення цитотоксичних властивостей макрофагів, спрямованих проти внутрішньоклітинних паразитів, а отже, і сильніший захист проти внутрішньоклітинних інфекційних агентів. 

In vivo продемонстровано профілактичну дію при системних інфекціях.

У недоношених новонароджених завдяки пероральному прийому E. coli штам NISSLE 1917 також спостерігалось стимулювання неспецифічного природного імунітету.

Прокінетичні властивості. E. coli штам NISSLE 1917 у ході метаболізму синтезує коротколанцюгові жирні кислоти, які необхідні для оптимального енергетичного балансу слизової оболонки товстої кишки. Вони стимулюють моторику кишки і кровотік у її слизовій і посилюють всмоктування іонів натрію та хлору. Стимуляція моторики, яка, ймовірно, відбувається під дією оцтової кислоти бактеріального походження, відіграє важливу роль у лікуванні хронічних запорів.

Вплив на метаболізм. Штам, який міститься у препараті Мутафлор, бере участь у численних метаболічних процесах і здатен катаболізувати різні вуглеводи, цукрові спирти, амінокислоти та інші субстрати, споживаючи при цьому кисень. Анаеробне середовище у просвіті товстої кишки, створюване у такий спосіб, підтримується тривалий час, що є надзвичайно важливим для стабільності екосистеми кишечнику.

Фармакокінетика. 

Оскільки активна діюча субстанція (E. coli штам NISSLE 1917) – коменсал, вона здатна заселяти кишечник як фізіологічна бактерія, не всмоктується, не метаболізується і виходить із кишечнику разом із випорожненнями.

Клінічні характеристики.

Показання

 • Для профілактики патологічних колонізацій у кишечнику в новонароджених (у т.ч. недоношених);
 • для підвищення імунітету новонароджених (у т.ч. недоношених);
 • діарея у дітей грудного та дошкільного віку, в тому числі при годуванні через зонд.

Протипоказання Мутафлору

Гіперчутливість до інгредієнтів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

Антибіотики, які призначаються з метою впливу на грамнегативні бактерії, а також сульфаніламіди можуть знижувати ефективність препарату Мутафлор.

Особливості застосування препарату

При лікуванні тяжких форм діареї суспензією Мутафлор необхідно забезпечити достатнє надходження води та електролітів з метою профілактики та попередження ексикозу (зневоднення).

Цей лікарський засіб містить 0,042–0,043 ммоль (або 0,93–0,97 мг)/дозу натрію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам, які застосовують дієту з контрольованим вмістом натрію.

Цей лікарський засіб містить 0,033–0,034 ммоль (або 1,25–1,31 мг)/дозу калію. Слід бути обережним при застосуванні пацієнтам зі зниженою функцією нирок або тим, хто застосовує дієту з контрольованим вмістом калію.

Застосування у період вагітності або годування груддю

Escherichia coli штам NISSLE 1917 – це бактерія-коменсал, яка є у кишечнику людини та не всмоктується, не впливає на перебіг вагітності і період годування груддю, тому застережень щодо застосування у ці періоди немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами

Не виявлена.

Спосіб застосування та дози Мутафлор

Перед застосуванням збовтати! Суспензію можна накапати безпосередньо в рот із ампули, дітям грудного віку – перед питтям, дітям дошкільного віку – після прийому їжі.

Суспензію можна також вводити через назогастральний зонд.

Для профілактики колонізації: новонароджені (у т.ч. недоношені) – 1 мл на добу не менше 5 днів.

Для підвищення імунітету новонароджених:

 • 1-й тиждень життя – 1 раз на добу по 1 мл; 
 • 2 – 3-й тиждень – 3 рази на тиждень по 1 мл на добу.

Діарея: діти грудного та дошкільного віку – по 1 мл на добу протягом 1 – 3 днів.

 • При гострій діареї – по 1 мл на добу протягом 5 днів;
 • при затяжній діареї – по 1 мл на добу до 15 днів.

Діарея при годуванні через зонд: діти грудного та дошкільного віку – 1 раз на добу по 1 – 5 мл.

У разі успішного лікування застосування препарату слід продовжувати протягом декількох днів.

Діти

Суспензію Мутафлор застосовувати дітям грудного та дошкільного віку.

Передозування

Даних про передозування препарату немає.

Побічні реакції Мутафлору

Оцінка частоти побічних реакцій базувалася на таких критеріях:

 • Дуже часто (³ 1/10)
 • Часто (³ 1/100 до <1/10)
 • Нечасто (³1/1000 до <1/100)
 • Рідко (³ 1/10 000 до 1/1000)
 • Дуже рідко (<1/10 000), включаючи поодинокі випадки.

Препарат добре переноситься. Можливі випадки виникнення небажаних ефектів.

 • З боку травного тракту: на початку терапії часто спостерігається здуття живота, що завжди вказує на надмірну дозу (проходить відразу після зниження дози). Вкрай рідко спостерігався біль у животі, діарея, нудота або блювання.
 • З боку шкіри: можливі алергічні реакції, включаючи кропив’янку, еритему, лущення шкіри.
 • Інфекції: описані поодинокі випадки розвитку сепсису у дітей (маса тіла при народженні <1000 г), які народилися в дуже ранні терміни.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції, що виникли після реєстрації лікарського засобу, є надзвичайно важливими. Це дає змогу постійно спостерігати за балансом користь/ризик застосування лікарського засобу. Працівників системи охорони здоров’я просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції через національну систему повідомлень.

Термін придатності

10 місяців.

Умови зберігання

Зберігати при температурі 2–8 °С в місцях, недоступних для дітей.

Упаковка

Поліетиленові ампули по 1 мл, по 5 ампул вкладають у саше. Саше з  5 ампулами вкладають в упаковці.

По 25 ампул по 1 мл в упаковці.

Категорія відпуску з аптеки

За рецептом.

Завантажити повну інструкцію

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку