Ацетилсаліцилова кислота Д 0,5 г таблетки №10

КОД: 3277
 1. Наявність товару в аптеках
  Наявність товару в аптеці

  Ацетилсаліцилова кислота Д 0,5 г таблетки №10

  6,50 грн.

  Доступность: Есть в наличии

  Увага! Ціни актуальні тільки при замовленні, бронюванні на сайті!
 2. Доставка
  • Доставка Кур'єром
  • Самовивіз
  • Доставка Новою поштою
  При сумі замовлення від 300 грн. доставка здійснюється безкоштовно
  Міста безкоштовної доставки
  • Київ
  • Одеса
  • Харків
  • Дніпро
  • Львів
  • Івано-Франківськ
  • Вінниця
  • Запоріжжя
  • Кременчук
  • Кривий Ріг
  • Тернопіль
  Оплата
  Готівкою, Visa, MasterCard, Maestro
  Нам довіряють
  • Більше ніж 15 000 ліків і товарів для здоров'я
  • 100% товарів сертифіковані
  • Термінова доставка по Україні за 24 години
  • Працюємо без вихідних • add.ua-Дарница ЗАО (Украина, Киев)-Ацетилсаліцилова кислота Д 0,5 г таблетки №10-02
6,50 грн.

Наявність: Є в наявності

Повтор замовлення
Замовлення кожний(і):
Кількість
Замовити в один клік
Ціна дійсна при замовленні на сайті
 • Виробник: Дарница ЗАО (Украина, Киев)
 • Форма товару: Таблетки
 • Температура зберігання: не вище +25°С
 • Реєстраційне посвідчення: UA/2992/01/02
Інструкція

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування лікарського засобу


АЦЕТИЛСАЛІЦИЛОВА КИСЛОТА-ДАРНИЦЯ

(АCETYLSALICYLIC ACID-DARNITSA)Склад:

діюча речовина: acetylsalicylic acid;

1 таблетка містить: ацетилсаліцилової кислоти - 500 мг;

допоміжні речовини: кислота лимонна моногідрат крохмаль картопляний.


Лікарська форма. Таблетки.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору плоскоциліндричної форми з фаскою та рискою.


Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Код АТХ N02B A01.


Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Ацетилсаліцилова кислота – нестероїдний протизапальний засіб похідне саліцилату. Головним механізмом дії ацетилсаліцилової кислоти є інактивація ферменту ЦОГ (циклооксигенази) внаслідок чого зменшується продукція медіаторів запалення: простагландинів простациклинів і тромбоксану. Зниження синтезу простагландинів призводить до зменшення їх впливу на центри терморегуляції що призводить до зниження температури підвищеної внаслідок запалення. Зменшує сенсибілізуючий вплив простагландинів на чутливі до болю нервові закінчення що зменшує їх чутливість до медіаторів болю. Необоротне пригнічення синтезу тромбоксану А2 у тромбоцитах зумовлює антиагрегантну дію ацетилсаліцилової кислоти.

Фармакодинаміка ацетилсаліцилової кислоти залежить від добової дози:

малі дози – 30-325 мг – спричиняють гальмування агрегації тромбоцитів;

середні дози – 1 5-2 г – чинять аналгетичну та жарознижувальну дію;

великі дози – 4 г – чинять протизапальний ефект.

У дозі менше 4 г ацетилсаліцилова кислота затримує екскрецію сечової кислоти.

Фармакокінетика.

При прийомі внутрішньо майже повністю абсорбується із шлунково-кишкового тракту. Час досягнення максимальної концентрації у плазмі крові (Тmax) становить 10-20 хвилин Тmax загального саліцилату що утворюється внаслідок метаболізму становить                0 3-2 години. Ступінь зв’язування з білками плазми крові становить 49-70 %. На 50 % метаболізується при первинному проходженні через печінку. Утворюється гліцилкон’югат саліцилової кислоти. Виводиться з організму через нирки у вигляді метаболітів. Період напіввиведення (Т1/2) становить 20 хвилин. Т1/2 для саліцилової кислоти – приблизно              2 години. Проникає у грудне молоко синовіальну рідину ліквор.

Клінічні характеристики.

Показання.

Для симптоматичного лікування головного болю зубного болю; болю у горлі зумовленого застудою; альгодисменореї; болю у м’язах та суглобах; болю у спині; помірного болю зумовленого артритом.

При застуді або гострих респіраторних захворюваннях для симптоматичного полегшення болю та гарячки.


Протипоказання.

 • Підвищена чутливість до ацетилсаліцилової кислоти інших саліцилатів або до будь-якого допоміжного компонента препарату;
 • бронхіальна астма спричинена застосуванням саліцилатів або інших НПЗЗ в анамнезі;
 • гострі шлунково-кишкові виразки;
 • геморагічний діатез;
 • виражена ниркова недостатність;
 • виражена печінкова недостатність;
 • виражена серцева недостатність;
 • комбіноване застосування з метотрексатом у дозуванні 15 мг на тиждень або більше (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»);

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Протипоказання для одночасного застосування.

Застосування ацетилсаліцилової кислоти та метотрексату у дозах 15 мг/тиждень і більше підвищує гематологічну токсичність (зниження ниркового кліренсу метотрексату протизапальними агентами і витіснення саліцилатами метотрексату зі зв’язку з протеїнами плазми).

Комбінації які потрібно застосовувати з обережністю.

При застосуванні ацетилсаліцилової кислоти та метотрексату в дозах менше ніж               15 мг/тиждень підвищується гематологічна токсичність метотрексату (зниження ниркового кліренсу метотрексату протизапальними агентами і витіснення саліцилатами метотрексату зі зв’язку з протеїнами плазми).

Одночасне застосування ацетилсаліцилової кислоти з ібупрофеном перешкоджає незворотному інгібуванню тромбоцитів ацетилсаліциловою кислотою. Лікування ібупрофеном пацієнтів з ризиком кардіоваскулярних захворювань може обмежувати кардіопротекторну дію ацетилсаліцилової кислоти.

При одночасному застосуванні ацетилсаліцилової кислоти та антикоагулянтів тромболітиків/інших інгібіторів агрегації тромбоцитів/гемостазу підвищується ризик кровотечі.

При одночасному застосуванні високих доз саліцилатів із НПЗЗ (через взаємопосилювальний ефект) підвищується ризик виникнення виразок і шлунково-кишкових кровотеч.

При застосуванні із селективними інгібіторами зворотного захоплення серотоніну підвищується ризик розвитку шлунково-кишкової кровотечі внаслідок можливого ефекту синергізму.

При одночасному застосуванні з дигоксином концентрація останнього в плазмі підвищується внаслідок зниження ниркової екскреції.

При одночасному застосуванні високих доз ацетилсаліцилової кислоти та антидіабетичних препаратів із групи похідних сульфонілсечовини посилюється гіпоглікемічний ефект останніх за рахунок витіснення сульфонілсечовини зв’язаної з протеїнами плазми ацетилсаліциловою кислотою.

Діуретичні засоби в комбінації з високими дозами ацетилсаліцилової кислоти знижують клубочкову фільтрацію завдяки зниженню синтезу простагландинів у нирках.

Системні глюкокортикостероїди (включаючи гідрокортизон який застосовується для замісної терапії при хворобі Адисона) знижують рівень саліцилатів у крові та підвищують ризик передозування після закінчення лікування.

Ангіотензинперетворюючі ферменти (АПФ) у комбінації з високими дозами ацетилсаліцилової кислоти спричиняють зниження фільтрації в клубочках внаслідок інгібування вазодилататорного ефекту простагландинів та зниження антигіпертензивного ефекту.

При одночасному застосуванні з вальпроєвою кислотою ацетилсаліцилова кислота витісняє її із зв’язку з протеїнами плазми підвищуючи токсичність останньої.

Алкоголь сприяє пошкодженню слизової оболонки шлунково-кишкового тракту і пролонгує час кровотечі внаслідок синергізму ацетилсаліцилової кислоти і алкоголю.

Одночасне застосування з урикозуричними засобами такими як бензобромарон пробенецид знижує ефект виведення сечової кислоти (внаслідок конкуренції виведення сечової кислоти нирковими канальцями).


Особливості застосування.

Ацетилсаліцилову кислоту-Дарниця необхідно застосовувати з особливою обережністю у наступних випадках:

 • індивідуальна підвищена чутливість до аналгетичних протизапальних протиревматичних засобів та наявністю інших видів алергії;
 • шлунково-кишкові виразки в анамнезі а також хронічна або рецидивуюча виразкова хвороба або шлунково-кишкові кровотечі в анамнезі;
 • при супутньому лікуванні антикоагулянтами;
 • порушення функцій печінки.

Препарат також слід застосовувати з обережністю пацієнтам із порушеннями функції нирок або хворим з порушеннями кровообігу (наприклад патологія судин нирок застійна серцева недостатність гіповолемія обширні операції сепсис або сильні кровотечі) оскільки ацетилсаліцилова кислота може також збільшити ризик порушення функції нирок та гострої ниркової недостатності. У пацієнтів з тяжкою недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази ацетилсаліцилова кислота може викликати гемоліз або гемолітичну анемію особливо за наявності факторів які можуть збільшити ризик гемолізу наприклад високі дози препарату гарячка або гострий інфекційний процес.

У пацієнтів із алергічними ускладненнями у тому числі з бронхіальною астмою алергічним ринітом кропив’янкою шкірним свербежем набряком слизової оболонки та поліпозом носа а також при їх поєднанні з хронічними інфекціями дихальних шляхів та у хворих із гіперчутливістю до НПЗЗ на тлі лікування препаратом можливий розвиток бронхоспазму або нападу бронхіальної астми.

При хірургічних операціях (у тому числі стоматологічних) застосування препаратів які містять ацетилсаліцилову кислоту може підвищити ймовірність появи/посилення кровотечі що зумовлено пригніченням агрегації тромбоцитів впродовж деякого часу після застосування ацетилсаліцилової кислоти.

У низьких дозах ацетилсаліцилова кислота може знижувати виведення сечової кислоти. Це може призвести до виникнення подагри у пацієнтів зі зниженим виведенням сечової кислоти.

У разі застосування перед початком прийому ібупрофену як знеболювального засобу пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем.


Застосування у період вагітності або годування груддю.

Пригнічення синтезу простагландинів може негативно вплинути на вагітність та/або ембріональний/внутрішньоутробний розвиток. Наявні дані епідеміологічних досліджень вказують на ризик викидня та вад розвитку плода після застосування інгібіторів синтезу простагландинів на початку вагітності. Ризик підвищується залежно від збільшення дози та тривалості терапії. Згідно з наявними даними зв’язок між прийомом ацетилсаліцилової кислоти і підвищенням ризику викидня не підтверджено.

Наявні епідеміологічні дані щодо виникнення вад розвитку не є послідовними проте підвищений ризик гастрошизісу не може бути виключений при застосуванні ацетилсаліцилової кислоти. Результати проспективного дослідження впливу на ранній термін вагітності (1-4-й місяць) за участі приблизно 14800 пар жінка-дитина не вказують на будь-який зв’язок із підвищеним ризиком розвитку мальформацій.

Дослідження на твариних вказують на репродуктивну токсичність.

Під час першого і другого триместрів вагітності препарати що містять ацетилсаліцилову кислоту не слід призначати без чіткої клінічної необхідності. У жінок які ймовірно можуть бути вагітними або під час першого і другого триместрів вагітності доза препаратів які містять ацетилсаліцилову кислоту повинна бути якомога нижчою а тривалість лікування якомога коротшою.

Під час третього триместру вагітності всі інгібітори синтезу простагландинів можуть впливати на плід наступним чином:

·         серцево-легенева токсичність (із передчасним закриттям артеріальної протоки і легеневою гіпертензією);

·         порушення функції нирок з можливим наступним розвитком ниркової недостатності з олігогідроамніозом;

На жінку і дитину в кінці вагітності інгібітори синтезу простагландинів можуть впливати наступним чином:

·         можливість подовження часу кровотечі антиагрегантний ефект який може виникнути навіть після дуже низьких доз;

·         гальмування скорочень матки що може призвести до затримки або подовження тривалості пологів.

Зважаючи на це ацетилсаліцилова кислота протипоказана під час третього триместру вагітності.

Саліцилати та їх метаболіти потрапляють у грудне молоко в невеликих кількостях.

Оскільки не було виявлено шкідливого впливу препарату на дитину після прийому жінками у період лактації переривати годування груддю як правило не потрібно. Однак у випадках регулярного застосування або при застосуванні високих доз годуваня груддю необхідно припинити на ранніх етапах.


Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Впливу на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами не відзначалося.


Спосіб застосування та дози.

Ацетилсаліцилову кислоту-Дарниця приймати внутрішньо після їди запиваючи достатньою кількістю рідини.

Ацетилсаліцилову кислоту-Дарниця не можна застосовувати довше 3-5 діб без консультації лікаря.

Дорослі та діти віком від 15 років.

500-1000 мг як одноразова доза. Повторне застосування можливе через 4-8 годин. Максимальна добова доза не повинна перевищувати 4 г.

Попередження.

Для хворих із супутніми порушеннями функцій печінки або нирок необхідно знизити дозу препарату або збільшити інтервал між застосуваннями.Діти.

Препарат застосовувати дітям віком від 15 років.

Не слід застосовувати препарати які містять ацетилсаліцилову кислоту дітям із гострою респіраторною вірусною інфекцією (ГРВІ) яка супроводжується або не супроводжується підвищенням температури тіла. При деяких вірусних захворюваннях особливо ґрипі А ґрипі В та вітряній віспі існує ризик розвитку синдрому Рея який є дуже рідкісною але небезпечною для життя хворобою що потребує невідкладного медичного втручання. Ризик може бути підвищеним якщо ацетилсаліцилова кислота застосовується як супутній лікарський засіб проте причинно-наслідковий зв’язок у цьому випадку недоведений. Якщо вказані стани супроводжуються тривалим блюванням це може бути ознакою синдрому Рея.


Передозування.

Передозування саліцилатів можливе через хронічну інтоксикацію що виникла внаслідок тривалої терапії (застосування понад 100 мг/кг/добу більше 2 днів може спричинити токсичні ефекти) а також через гостру інтоксикацію що потенційно загрожує життю (передозування) причинами якого можуть бути наприклад випадкове застосування дітьми або непередбачене передозування.

Хронічне отруєння саліцилатами може мати прихований характер оскільки його ознаки неспецифічні. Помірна хронічна інтоксикація спричинена саліцилатами або саліцилізм зустрічається як правило тільки після повторного застосування великих доз.

Симптоми: порушення рівноваги запаморочення дзвін у вухах глухота посилене потовиділення нудота блювання головний біль сплутаність свідомості. Зазначені симптоми можна контролювати шляхом зниження дози. Дзвін у вухах може виникати при плазмовій концентрації від 150 до 300 мкг/мл. Серйозніші побічні реакції виникають при концентрації понад 300 мкг/мл.

Про гостру інтоксикацію свідчить виражена зміна кислотно-лужного балансу який може відрізнятися залежно від віку та тяжкості інтоксикації. Найрозповсюдженішою ознакою у дітей є метаболічний ацидоз. Тяжкість стану не може бути оцінена лише на підставі концентрації саліцилатів у плазмі крові. Абсорбція ацетилсаліцилової кислоти може уповільнюватись у зв’язку із затримкою спорожнення шлунка формуванням конкрементів у шлунку або внаслідок застосування препаратів вкритих кишково-розчинною оболонкою.

Лікування інтоксикації спричиненої передозуванням ацетилсаліцилової кислоти визначається ступенем тяжкості клінічними симптомами та забезпечується стандартними методами які застосовують при отруєнні. Усі застосовані заходи мають бути спрямовані на прискорення виведення препарату та відновлення електролітного і кислотно-лужного балансу. Застосовувати активоване вугілля форсований лужний діурез. Залежно від стану кислотно-лужної рівноваги та електролітного балансу проводити інфузійне введення розчинів електролітів. При серйозних отруєннях показаний гемодіаліз.

Прояви і симптоми/результати аналізів внаслідок комплексних патофізіологічних ефектів отруєння саліцилатами та необхідні терапевтичні заходи:

Прояви і симптоми

Результати аналізів

Терапевтичні заходи

Інтоксикація легкого або середнього ступеня


Промивання шлунка введення активованого вугілля форсований лужний діурез

Тахіпное гіпервентиляція респіраторний алкалоз

Алкалемія алкалурія

Відновлення електролітного і кислотно-лужного балансу

Діафорез (посилене потовиділення)Нудота блюванняІнтоксикація середнього або тяжкого ступеня


Промивання шлунка введення активованого вугілля форсований лужний діурез гемодіаліз у тяжких випадках

Респіраторний алкалоз із компенсаторним метаболічним ацидозом

Ацидемія ацидурія

Відновлення електролітного і кислотно-лужного балансу

Гіперпірексія


Відновлення електролітного і кислотно-лужного балансу

Респіраторні: гіпервентиляція некардіогенний набряк легенів  дихальна недостатність асфіксіяСерцево-судинні: дизаритмії

артеріальна гіпотензія серцево-судинна недостатність

Зміни артеріального тиску ЕКГ


Втрата рідини та електролітів: дегідратація олігурія  ниркова недостатність

Гіпокаліємія гіпернатріємія гіпонатріємія зміни ниркової функції


Відновлення електролітного і кислотно-лужного балансу

Порушення метаболізму глюкози кетоацидоз

Гіперглікемія гіпоглікемія (особливо у дітей); підвищений рівень кетонових тіл


Дзвін у вухах глухотаШлунково-кишкові:

кровотеча у ШКТГематологічні: інгібування тромбоцитів коагулопатія

Пролонгація часу кровотечі гіпопротромбінемія


Неврологічні: токсична енцефалопатія та пригнічення ЦНС з такими проявами як летаргія сплутаність свідомості кома і судоми
Побічні реакції.

З боку центральної нервової системи: запаморочення дзвін у вухах головний біль асептичний менінгіт.

З боку органів чуття: шум у вухах втрата слуху.

З боку шлунково-кишкового тракту: диспепсія блювання нудота біль в епігастральній ділянці діарея ульцерогенна дія ерозивні та виразкові ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки шлунково-кишкові кровотечі шлунково-кишкові перфорації мікрогеморагії мелена.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: порушення функцій печінки гепатогенна енцефалопатія транзиторна печінкова недостатність із підвищенням рівня трансаміназ печінки.

Метаболічні порушення: гіпоглікемія.

З боку системи крові: тромбоцитопенія анемія лейкопенія еозинофілія геморагічний синдром гіпопротромбінемія.

Внаслідок антиагрегантної дії на тромбоцити ацетилсаліцилова кислота може підвищувати ризик розвитку кровотеч. Спостерігалися такі кровотечі як інтраопераційні геморагії гематоми кровотечі з органів сечостатевої системи носові кровотечі кровотечі з ясен; рідко або дуже рідко – серйозні кровотечі такі як шлунково-кишкові кровотечі та мозкові геморагії (особливо у пацієнтів із неконтрольованою артеріальною гіпертензією та/або при одночасному застосуванні антигемостатичних засобів) які у поодиноких випадках могли потенційно загрожувати життю.

Кровотечі можуть призвести до гострої та хронічної постгеморагічної анемії/залізодефіцитної анемії (внаслідок так званої прихованої мікрокровотечі) з відповідними лабораторними проявами і клінічними симптомами такими як астенія блідість шкірного покриву гіпоперфузія.

У хворих із дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази тяжкого ступеня повідомлялося про гемоліз та розвиток гемолітичної анемії.

З боку органів дихання: риніт астма тріада (еозинофільний риніт рецидивуючий поліпоз носа гіперпластичний синусит) некардіогенний набряк легень.

З боку сечовивідної системи: повідомлялося про ушкодження нирок та розвиток гострої ниркової недостатності.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості включаючи кропив’янку різноманітні екзантеми шкірні висипання закладеність носа свербіж ангіоневротичний набряк астма анафілактичний шок бронхоспазм; у хворих на бронхіальну астму спостерігається почастішання та посилення нападів.


Термін придатності. 4 роки.


Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.


Упаковка.

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 1 контурній чарунковій упаковці в пачці; по 10 таблеток у контурних чарункових упаковках.


Категорія відпуску. Без рецепта.


Виробник.

ПрАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця».


Місцезнаходження виробника та його адреса місця провадження діяльності.

Україна 02093 м. Київ вул. Бориспільська 13.

Додаткова інформація
Додаткова інформація
Кратність 1
Количество в упаковке 10
Форма товару Таблетки
Виробник Дарница ЗАО (Украина, Киев)
Реєстраційне посвідчення UA/2992/01/02
Умови відпуску без рецепта
Температура зберiгання не вище +25°С
Головний медикамент Ацетилсалициловая кислота
код моріону 5558
Відгуки
Напишіть власний відгук
Як мені оцінити цей продукт? *
Загальна оцінка :
Как заказать

КАК СДЕЛАТЬ ЗАКАЗ?

 • 1. Что бы найти препарат достаточно ввести в строке поиска первые 3-4 буквы названия товара.
 • 2. Выберите количество упаковок и нажмите на кнопку «Добавить в корзину».
 • 3. После наполнения корзины нужными товарами, нажмите на кнопку «Оформить заказ».
 • 4. Для завершения заказа необходимо заполнить небольшую форму.
 • 5. После заполнения обязательных пунктов, нажмите кнопку «Оформить заказ».
 • 6. Ожидайте Sms - уведомление с номером электронного чека или звонка от оператора.
 
Продукция (косметические и гигиенических средства, БАДы, товары для детей) нашей интернет-аптеки доставляется покупателю из аптек сети «Аптека Доброго Дня», где она хранится согласно требованиям Госслужбы Украины.

 

– Когда можно забирать заказ? (самовывоз из аптеки)

 

После получения смс - подтверждения с номером заказа, Вы можете приходить в аптеку, на которую был оформлен заказ.

Если же Вы пришли в аптеку и заказ не был готов или не был собран – просьба сообщить нам об этом по телефону

 0 (800) 500-129, (044) 538-07-37.

 

САМОВЫВОЗ

Если Вы желаете забрать свой заказ из аптеки самостоятельно, для удобства Вы можете предварительно забронировать его по телефону, либо через сайт. 

После подтверждения заказа оператором – сразу можно ехать в аптеку.

Позвонив по телефону горячей линии 0 (800) 500-129 (звонки со стационарных телефонов бесплатные).

Вы также получите информацию о том, в какой ближайшей аптеке необходимый Вам товар есть в наличии.

 

 

Завантажити повну інструкцію
УВАГА! ЦІНИ ДІЙСНІ ПРИ ЗАМОВЛЕННІ НА САЙТІ!
Переглянуті ліки
 1. Синорм бальзам 100 мл

  Нутримед ООО (Украина, Киев)
 2. Аурідексан 0,05% вушні краплі 5 мл

  ОЗ ГНЦЛС ООО (Украина, Харьков)
 3. Ферезол 15 г

  Лубнифарм ОАО (Украина, Лубни)
 4. Амитриптилин 25 мг таблетки №25

  Здоровье ООО (Украина, Харьков)
Продукт {{var product.name}} был удален из Вашей корзины

Продовжити покупки
Оформити замовлення