Пробіотики: визначення, користь для організму, форми випуску
Здуття кишечника, біль у животі, запори та діарея — проблеми, знайомі багатьом дорослим та дітям. Найчастіше їх винуватцем є дисбактеріоз - захворювання, що виникає внаслідок порушення кишкової мікрофлори. Для боротьби з ним у сучасній фармакології активно застосовуються пробіотики. В Україні їх найпростіше купити в аптеці "Доброго Дня", замовивши онлайн на її сайті.
Що таке пробіотики
Пробіотики (еубіотики) - це живі мікроорганізми, які підтримують баланс кишкової мікрофлори, позитивно впливаючи на систему травлення та весь організм в цілому. Іншими словами, це корисні бактерії для кишечника які відповідають за його нормальну роботу.
Пробіотики не слід плутати з пребіотиками - харчовими волокнами, які не перетравлюються кишечником і служать їжею для корисних мікроорганізмів, сприяючи їх росту та активності. Вони допомагають підтримувати здорову мікрофлору, але не належать до бактерій, як еубіотики.
При порушенні кишкової мікрофлори фахівці рекомендують приймати пробіотики для кишечника, що продаються в аптеках. Препарати цієї групи заселяють травний тракт хворого на корисні дріжджі та бактерії, швидко відновлюючи порушену мікрофлору.
Кишкові пробіотики купити не складає труднощів, оскільки вони видаються без рецепта. Але перш ніж приступати до їхнього прийому, хворому потрібно проконсультуватися з фахівцем. Лікар підкаже, який препарат і в якому дозуванні краще приймати, щоб позбавитися проблем зі здоров'ям.
Користь та сфера застосування пробіотика
В організмі людини еубіотики виконують різні функції:
-
підтримують баланс мікрофлори в травному тракті, сприяючи ефективному травленню і засвоєнню корисних речовин, що надходять з їжею;
-
зміцнюють імунітет;
-
покращують стан шкіри;
-
пригнічують зростання патогенних мікроорганізмів, що призводять до порушення травлення;
Еубіотики активно застосовуються в харчовій промисловості, де їх додають до йогуртів, напоїв та інших продуктів. Знайшли вони також застосування у медицині. Тут лікарські засоби з пробіотиками використовуються як ефективні добавки для органів травлення, призначені для терапії та профілактики захворювань, пов'язаних з порушенням кишкової мікрофлори.
Якщо ви шукаєте дешеві пробіотики в Україні. Вам варто відвідати сайт аптеки “Доброго Дня”. Тут представлені препарати для відновлення мікрофлори кишечника за доступними цінами, які гарантовано допоможуть і збережуть сімейний бюджет.
Для чого потрібні пробіотики
Добавки для органів травлення та ШКТ, у складі яких присутні еубіотики, рекомендовані до застосування у таких випадках:
-
Травні розлади. Корисні бактерії знімають симптоми діареї, запорів, синдром подразненого кишечника.
-
Антибіотикотерапія. Лікування антибіотиками призводить до зміни кишкової мікрофлори. Пробіотики заселяють слизову оболонку кишечника біологічно активними речовинами, які відновлюють порушений баланс.
-
Зміцнення імунітету. Еубіотики сприяють кращому засвоєнню вітамінів та мікроелементів, що надходять у кишечник з їжею. Це позитивно впливає на загальний стан організму, підвищує його опірність вірусам та інфекціям.
-
Боротьба з алергією та дерматологічними захворюваннями. Пробіотичні і пребіотичні препарати знижують ризик розвитку алергічних реакцій, атопічного дерматиту та екземи.
-
Дитяче здоров'я. Застосування еубіотиків у дітей зменшує прояв кишкових колік. Це сприяє покращенню настрою, апетиту та сну малюків.
Які продукти містять пробіотики
Для підтримання нормальної кишкової мікрофлори необов'язково пити лікарські препарати. Натомість достатньо включити в раціон продукти, які містять корисні бактерії. До них належать:
-
Кисломолочні напої (йогурт, кефір). Вони містять біфідобактерії, які заселяють кишечник корисною мікрофлорою. Щоб отримати від продукту максимум користі, краще відмовитися від покупних напоїв та готувати їх у домашніх умовах за допомогою спеціальних заквасок.
-
Квашені та мариновані овочі. Капуста, огірки та інші овочі, що зазнали молочнокислого бродіння, підтримують здорову мікрофлору в кишечнику.
-
Темпі. Цей продукт одержують із ферментованих соєвих бобів. При правильному приготуванні він стає добрим джерелом корисних бактерій.
-
Місо. Являє собою ферментований соус, отриманий із сої.
-
Кімчі. Цю корейську страву готують із ферментованої капусти та інших овочів з додаванням спецій.
-
Сири. Сорт Гауда, Моцарелла, Чеддер містять живі пробіотичні культури, які позитивно впливають на травлення.
-
Квас. Цей напій отримують шляхом бродіння житнього хліба чи хлібного сусла. В результаті в ньому утворюються дріжджі та молочнокислі бактерії - живі пробіотичні культури, необхідні для нормальної роботи ШКТ.
За допомогою пробіотиків у харчових продуктах можна підтримувати здоров'я кишківника. Але якщо діагностовано дисбактеріоз, корекції харчування буде недостатньо. У цьому випадку слід звернутися до лікаря та пройти призначене лікування. А купити пробіотики для кишечника можна в аптеці "Доброго Дня". На її сайті представлений великий вибір еубіотиків, а також ліки від різних хвороб, вітаміни та добавки. Вам залишиться тільки вибрати потрібні препарати онлайн і оформити замовлення з доставкою.
До речі, АДД належить до аптек, які не завищують вартість ліків. Ціна дешевих пробіотиків тут стартує із 73 грн. Важко знайти вигіднішу пропозицію.
Форми випуску пробіотиків, назви та ціни
Недорогі пробіотики в Україні представлені у різних формах випуску. Вони продаються у формі капсул, суспензій, крапель, паст, порошку, таблеток тощо. Дорослим зазвичай призначають капсули та таблетки (Плантарум, Лактіалє, Неофлорум, Пробімакс), дітям – рідкі форми препарату (Мамалак, Біо Гая Протексіс, Сімбіозіс Бебікол).
Остаточне рішення, яка форма випуску еубіотика підійде пацієнту, приймає лікар. Тому перш ніж купувати засіб та приступати до його прийому, обов'язково відвідайте лікаря. Фахівець складе схему лікування, до якої окрім еубіотиків включить вітаміни, імуномодулятори, кишкові селективні антибіотики Також непогано себе зарекомендували препарати для покращення травлення, які дозволяють позбавитися тяжкості в шлунку, нудоти та інших неприємних супутників дисбактеріозу. Комплексний підхід до лікування дозволить швидко відновити порушену мікрофлору та знову відчути себе здоровим.
Список використаної літератури
-
2023, А. П. Чаркова, М. В. Рибалкін. Перспективи використання пробіотиків у інноваційних лікарських та косметичних засобах.
-
2022, А. В. Арендаренко. Вплив пробіотиків на організм людини / Фармацевтичний форум-2022.
-
2022, Є. А. Воронов, О. І. Сідашенко. Дослідження властивостей штамів роду Lactobacillus, виділених з різних джерел.
Популярні питання
Який найкращий пробіотик?
Найбільш ефективними вважаються пробіотики, що включають кілька штамів лактобацил і біфідобактерій. До них належать такі препарати, як Хілак Форте, Лінекс, Біфіформ, Лактімак, Лактіалє і т.д.
Коли рекомендується вживати пробіотики?
Пробіотики в Україні фахівці радять приймати в період і після антибіотикотерапії, при синдромі подразненого кишечника, для підтримки здоров'я травної системи, зниження імунітету. Також препарати цієї групи використовують у комплексній терапії шлунково-кишкових інфекцій.
Які пробіотики підходять для здоров'я кишечника?
З цією метою рекомендується приймати засоби, що містять Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium longum, Saccharomyces boulardii. Купити недорогі пробіотики із цими штамами можна в аптеці “Доброго Дня”.
Який вплив мають пробіотики?
Основна дія еубіотиків – відновлення мікрофлори кишечника. Паралельно з цим вони підтримують роботу шлунково-кишкового тракту, зміцнюють імунітет, пом'якшують симптоми синдрому подразненого кишечника.