Засоби для нормалізації вагінальної мікрофлори
Вагінальна мікрофлора – сукупність мікроорганізмів, що мешкають у піхві. Вони тісно взаємодіють із організмом жінки. У нормальній мікрофлорі піхви переважають представники лактобактерій: L. crispatus, L. gasseri, L. iners та L. jensenii. Якщо мікробіом піхви порушено, виникає дисбактеріоз. Цей стан може виявлятися такими ознаками:
-
збільшенням обсягу виділень, зміною їхнього запаху, густоти;
-
свербінням та печінням;
-
набряклістю статевих органів;
-
дискомфорт під час статевого акту;
-
печінням та іншими неприємними відчуттями під час сечовипускання.
Виправити ситуацію можуть допомогти препарати для відновлення мікрофлори піхви. Пробіотики та інші лікарські засоби сприяють нормалізації мікробіоми, усунення неприємного запаху та інших симптомів стану.
Кому показано використовувати
Препарати для сечостатевої системи, що нормалізують вагінальну мікрофлору, показані жінкам з проявом дисбактеріозу піхви. Цей стан може виникнути з таких причин:
-
носіння синтетичної спідньої білизни;
-
зловживання спринцюванням;
-
регулярні переохолодження;
-
шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю);
-
дисбактеріоз кишківника;
-
глистні інвазії;
-
недотримання правил особистої гігієни;
-
постійне використання щоденних прокладок;
-
використання неправильно підібраних контрацептивів;
-
часте використання антибактеріального мила в інтимній зоні;
-
зниження імунітету через різні захворювання.
Пам'ятайте, що займатися самодіагностикою та призначати препарати для відновлення вагінальної мікрофлори спонтанно категорично заборонено. Підбирати та призначати препарати необхідно з кваліфікованим лікарем-гінекологом.
Активні речовини
Гінекологічні препарати відновлення мікрофлори можуть містити різні компоненти, необхідні для нормалізації мікробіоми піхви. Найважливіші активні речовини, за допомогою яких можна усунути неприємний стан:
-
Штами лактобактерій. У нормі населяють мікрофлору піхви.
-
Глікоген. Це поживний субстрат для лактобактерій, який стимулює їх розмноження у піхву, може пригнічувати умовно-патогенні мікроорганізми.
-
Молочна кислота. Стимулює розмноження корисної мікрофлори.
Також для усунення цього стану важливими є пробіотики, а також антимікробні, антигістамінні, противірусні, протигрибкові компоненти. До допоміжних інгредієнтів у препаратах для відновлення вагінальної мікрофлори належать такі:
-
декспантенол;
-
октенідину дигідрохлорид;
-
хлоргексидину біглюконат;
-
екстракти лікарських рослин (ромашки, календули, центели азіатської).
Форми випуску
Форми випуску препаратів для відновлення мікрофлори піхви можуть бути різними. Найчастіше це засоби для зовнішнього застосування, які необхідно наносити в піхву. Їх важлива перевага – усунення відчуття дискомфорту, сверблячки та печіння. До таких засобів належать такі:
-
Вагінальні гелі (Гінодек, Гідрофемін, Климона, Лактагель);
-
Глобули (Лактогіаль, Інтіваг);
-
Капсули (РепроКандид, Лактокен, Лактожиналь, Вагібіотик);
-
Саші (Гравінорм та інші);
-
Свічки для відновлення мікрофлори та супозиторії (Біфлай, Продексин, Лактокен, Камоджин, Ревітакса, Лактожиналь, Вагібіотик).
Способи застосування
Пігулки для відновлення мікрофлори у гінекології та інші препарати для перорального прийому важливо приймати відповідно до інструкції, не перевищувати рекомендоване лікарем та виробником дозування. Що стосується свічок та супозиторіїв, важливо їх правильно ввести. Рекомендовано дотримуватись наступного алгоритму:
-
Перед використанням ретельно вимити руки та підмити область піхви теплою водою.
-
Прийняти лежаче положення та зігнути коліна.
-
Розпакувати супозиторії та взяти його великим та вказівним пальцями, а потім повільно ввести у піхву конічним кінцем вперед на 2-3 сантиметри. Зверніть увагу, що болючих відчуттів виникати не повинно!
-
Не рухайтеся 10-15 хвилин, щоб свічки розчинилися.
-
Щоб частина препарату, яка може витекти, коли ви встанете, не забруднила білизну, скористайтеся щоденною прокладкою.
Зауважте, що препарати для відновлення мікрофлори піхви можуть мати протипоказання до використання. До них належать такі:
-
Алергічна реакція на діючу речовину чи допоміжний компонент лікарського засобу.
-
Вагінальні кровотечі.
-
Онкологічні захворювання ендометрію чи молочних залоз.
-
Гіперплазія ендометрію.
-
Тромбофілічні зміни, зокрема, нестача протеїну С, протеїну S або антитромбіну.
-
Схильність до тромбозу.
Взаємодія з алкоголем
Етиловий спирт впливає на весь організм загалом і швидко вбирається в кров. Діючі компоненти свічок та інших препаратів для відновлення вагінальної мікрофлори припиняються з алкоголем завдяки кровоносній системі. Вони вступають у взаємодію з алкоголем, тому можуть спровокувати різноманітні побічні ефекти: алергії, кровотечі, інтоксикації, загострення хронічних захворювань. Тому якщо вам призначені препарати для відновлення мікрофлори піхви та інші лікарські засоби, у жодному разі не поєднуйте їх прийом із розпиванням алкогольних напоїв.
FAQ
Які свічки використовувати для відновлення флори?
Для відновлення піхвової мікрофлори можна застосовувати свічки Гіаваль, Алактель Фемі, Флорексія, Дефібра, Гінклор та інші.
Які ціни на свічки для вагінальної мікрофлори?
Ціни на свічки для відновлення мікробіоми піхви залежать від виробника, дозування речовини, що діє, кількості супозиторіїв в упаковці. В онлайн аптеці Доброго Дня вони розпочинаються від 285,6 грн.