Налаштування
Шрифт:
 • А
 • А
 • А
Колір:
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
 • Ц
Фото
 • ЧБ
 • Колір
 • Вимк.
Повна версія
Салофальк 1000 мг супозиторії №10
1 034,50 ₴
Dr. Falk (Німеччина)
Код товару:
262567
У список

Салофальк 1000 мг супозиторії №10

Dr. Falk (Німеччина)
Упаковка В наявності
1 034,50 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно від 500 грн
до 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
УкрПошта
від 55 грн
2-3 днi
Нова Пошта
від 70 грн
2-3 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
 • ДорослимДорослим можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я дорослого населення і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
 • ДітямДітям не можнане можна
 • ВагітнимВагітним з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може надавати підвищений негативний вплив на здоров'я вагітних жінок, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає над всілякіими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • Під час лактаціїПід час лактації з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може чинити підвищений негативний вплив на здоров'я годуючих жінок, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування даного лікарського препарату переважає над всілякими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • АлергікамАлергікам з обережністю з обережністю ?
  Значення "З обережністю" вказує на те, що вибраний препарат може чинити підвищений негативний вплив на здоров'я алергіків, такі лікарські засоби рекомендується вживати, якщо очікуваний результат від застосування цього лікарського препарату переважає над всілякими ризиками. Щоб уникнути несприятливих наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід вживати після консультації з провідним фахівцем.
 • ДіабетикамДіабетикам можна можна ?
  Значення "Можна" вказує на те, що вибраний препарат має мінімальний ризик для здоров'я діабетиків і результат, очікуваний від вживання лікарського засобу, переважає над можливими ризиками. Щоб уникнути негативних наслідків, будь-який медикаментозний препарат слід застосовувати після консультації з лікарем.
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Dr. Falk (Німеччина)
Дозування 1000 мг
Головний медикамент Месалазин
Форма товару Супозиторії
Спосіб застосування Оральний
Признак Імпортний
Штрих-код 4032717000246
Взаємодія з їжею Не має значення
Кількість в упаковці 10
Бренд Салофальк
Кратність 2
Умови відпуску без рецепта
Призначення Знеболюючі
Реєстраційне посвідчення UA/3745/03/03
Температура зберiгання не вище +30°С
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України
Кортунова Юлія
Перевірено: Кортунова Юлія
Оновлено: 18.09.2023
Провірено
Інструкція

Салофальк (Salofalk) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина: месалазин;

1 супозиторій містить:

 • 1000 мг месалазину (5-аміносаліцилової кислоти);

допоміжна речовина: твердий жир.

Лікарська форма

Супозиторії ректальні.

Основні фізико-хімічні властивості:

супозиторії світло-бежевого кольору, торпедоподібної форми, з рівною гладкою та непошкодженою поверхнею. Під час зберігання на поверхні може утворюватися білий наліт внаслідок перекристалізації твердих жирів.

Фармакотерапевтична група

Кишково-шлунковий тракт та обмін речовин. Протидіарейні, кишкові протизапальні/протимікробні препарати. Кишкові протизапальні препарати. Аміносаліцилова кислота та подібні засоби. Месалазин.

Код АТХ А07ЕС02.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Механізм протизапальної дії невідомий. Результати досліджень in vitro свідчать, що певну роль може відігравати інгібування ліпооксигенази.

Було також продемонстровано вплив на концентрацію простагландинів у слизовій оболонці кишечнику. Месалазин (5-аміносаліцилова кислота/5-АСК) може також діяти як поглинач радикалів реактивних сполук кисню.

Фармакодинамічний ефект

Месалазин при ректальному введенні діє переважним чином локально на слизову оболонку і підслизовий прошарок кишок. Клінічна ефективність і безпека супозиторіїв препарату Салофальк 1000 мг були перевірені на фазі III мультицентричних клінічних досліджень за участю 403 пацієнтів з підтвердженим за даними ендоскопії і гістології виразковим проктитом низької чи помірної активності. Середній індекс активності захворювання (ІАЗ) на початку досліджень становив 6,2 ± 1,5 (діапазон: 3–10). Пацієнти були рандомізовані на лікування із застосуванням одного супозиторія препарату Салофальк 1000 мг (група «1000×1») чи 3 супозиторіїв препарату Салофальк 500 мг щодобово (група «500×3») протягом 6 тижнів. Як первинний критерій ефективності було встановлено досягнення клінічної ремісії, визначеної як ІАЗ < 4, під час останнього візиту чи відміни препарату. За даними заключного аналітичного протоколу, 87,9 % пацієнтів із групи «1000×1»і 90,7 % із групи «500×3» знаходилися у стані клінічної ремісії (за результатами аналізу «intention-to-treat»: група «1000×1»: 84,0 %; група «500×3»: 84,7 %). Середній показник зміни ІАЗ порівняно з початковим рівнем становив -4,7 в обох групах. Ніяких серйозних, зумовлених лікувальними засобами побічних ефектів не спостерігалось.

Фармакокінетика.

Загальні властивості месалазину

Поглинання

Поглинання месалазину є найвищим у проксимальній частині кишечнику і найнижчим – у дистальній його частині.

Біотрансформація

Месалазин метаболізується як досистемно у слизовій оболонці кишечнику, так і в печінці у фармакологічно неактивну N-ацетил-5-аміносаліцилову кислоту (N-Aц-5-АСК). Очевидно, що ацетилювання не залежить від фенотипу ацетилювання у пацієнта. Деяке ацетилювання також відбувається завдяки дії бактерій у товстому кишечнику. Зв’язування месалазину і N-Aц-5-АСК з білками становить відповідно 43 % і 78 %.

Виведення/екскреція

Месалазин і його метаболіт N-Aц-5-АСК виводяться з фекаліями (основна частина), нирками (варіює між 20 % і 50 %, залежно від типу застосування, фармацевтичної форми і шляху вивільнення месалазину) і з жовчю (незначна частина). Ниркова екскреція відбувається переважно у вигляді N-Aц-5-АСК. Близько 1 % від загальної введеної перорально дози месалазину екскретується у грудне молоко, головним чином у вигляді N-Aц-5-АСК.
Особливості препарату Салофальк, супозиторії ректальні по 1000 мг
Розподіл
Сцинтиграфічне дослідження з міченими технецієм супозиторіями препарату Салофальк 500 мг показало пік поширення супозиторія, що розтанув при температурі тіла, через 2–3 години. Поширення обмежене перш за все прямою кишкою і ректосигмоідним відділом. Отже, супозиторії препарату Салофальк 1000 мг особливо придатні для лікування проктиту (виразкового коліту прямої кишки).
Поглинання

У здорових суб'єктів середня концентрація 5-АСК в плазмі крові після одноразового ректального застосування 1000 мг месалазину (супозиторій препарату Салофальк 1000 мг) становила 192±125 нг/мл (діапазон 19–557 нг/мл); при цьому концентрація головного метаболіту, N-ацетил-5-АСК, становила 402±211 нг/мл (діапазон 57–1070 нг/мл). Максимальна концентрація 5-АСК в плазмі крові досягалась через 7,1±4,9 год (діапазон 0,3–24 год).

Виведення

У здорових суб’єктів приблизно 14 % від введеної дози 5-АСК виводиться з сечею протягом 48 годин після одноразового ректального застосування 1000 мг месалазину (один супозиторій препарату Салофальк 1000 мг).

Показання

Лікування загострень виразкового коліту, обмеженого прямою кишкою (виразковий проктит).

Протипоказання Салофальку

Гіперчутливість до месалазину, до будь-якого з компонентів препарату або до саліцилатів, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в стадії загострення, тяжка печінкова та/або ниркова недостатність, геморагічний діатез.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Спеціальних досліджень взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводилось.

У разі одночасного лікування препаратом Салофальк та азатіоприном, 6-меркаптопурином або тіогуаніном слід брати до уваги можливе підвищення мієлосупресивного ефекту азатіоприну, 6-меркаптопурину або тіогуаніну.

Є дані про те, що месалазин може знизити антикоагуляційну дію варфарину.

Особливості застосування препарату

На розсуд лікаря потрібно під час та після лікування робити аналізи крові (розгорнутий аналіз крові; параметри функції печінки, такі як АЛТ або АСТ; креатинін сироватки) та сечі (тестові смужки, осад). Орієнтовно аналізи рекомендується робити через 14 днів від початку лікування і потім ще 2–3 рази з інтервалами 4 тижні.

Якщо результати досліджень нормальні, рутинні перевірки можна проводити кожні 3 місяці, але при появі інших додаткових симптомів аналізи необхідно зробити терміново.

З обережністю слід застосовувати хворим з порушенням функції печінки.

Не слід застосовувати супозиторії препарату Салофальк 1000 мг при порушенні функції нирок. При погіршенні функції нирок упродовж лікування слід мати на увазі індуковану месалазином токсичність відносно нирок.

При застосуванні месалазину повідомлялося про випадки нефролітіазу, в тому числі утворення каменів зі 100 % вмістом месалазину. Під час лікування рекомендується забезпечувати достатнє споживання рідини.

Пацієнтам з легеневими захворюваннями, зокрема з астмою, слід знаходитись під наглядом лікаря протягом курсу лікування супозиторіями препарату Салофальк 1000 мг.

Пацієнтам, які мають реакції гіперчутливості на препарати, що містять сульфасалазин, слід перебувати під наглядом лікаря з самого початку лікувального курсу із застосуванням супозиторіїв препарату Салофальк1000 мг. При появі гострих симптомів непереносимості, таких як судоми, гострий біль у животі, гарячка, сильний головний біль та висипання, терапію слід негайно припинити.

Застосування під час вагітності або годування груддю.

Вагітність

Адекватних даних про застосування супозиторіїв Салофальк 1000 мг вагітним жінкам немає. Проте дані про застосування обмеженій кількості вагітних вказують на відсутність небажаних впливів месалазину на перебіг вагітності або на здоров’я плода та (або) новонародженого. На сьогодні немає ніяких інших епідеміологічних даних стосовно цього препарату. Тільки в одному випадку після тривалого застосування месалазину у високій дозі (2–4 г перорально) впродовж вагітності повідомлялось про ниркову недостатність у новонародженого.

Дослідження на тваринах при пероральному прийомі месалазину не засвідчило прямого або опосередкованого несприятливого впливу на вагітність, розвиток ембріона/плода, пологи або постнатальний розвиток.

Супозиторії препарату Салофальк 1000 мг необхідно застосовувати протягом вагітності лише тоді, коли очікувана користь від застосування переважатиме можливий ризик.

Лактація

N-ацетил-5-аміносаліцилова кислота і меншою мірою месалазин екскретуються у грудне молоко. На сьогодні є лише обмежений досвід застосування жінкам у період годування груддю. Не можна виключити реакцій гіперчутливості у грудної дитини, таких як діарея. Отже, супозиторії препарату Салофальк 1000 мг мають застосовуватись у період годування груддю лише тоді, коли очікувана користь для матері переважатиме можливий ризик для дитини. Якщо у грудної дитини розвинеться діарея, годування груддю слід припинити.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Застосування препарату Салофальк, супозиторіїв ректальних по 1000 мг, не впливає чи має лише незначний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з іншими механізмами.

Спосіб застосування та дози Салофальк

Цей лікарський засіб призначений тільки для ректального застосування.

Застосовувати супозиторії Салофальк 1000 мг бажано увечері перед сном.

Бажаного лікувального результату можна досягти лише при регулярному і постійному застосуванні препарату Салофальк, супозиторіїв ректальних по 1000 мг.

Тривалість застосування визначає лікар.

Дорослі та пацієнти літнього віку

Один супозиторій Салофальк 1000 мг вводять у пряму кишку 1 раз на добу (еквівалентно 1000 мг месалазину на добу).

Діти.

Немає достатніх даних про застосування цього лікарського засобу дітям.

Передозування

Є дані про рідкісні випадки передозування (наприклад, навмисне самогубство шляхом прийому високої пероральної дози месалазину), які не вказують на ниркову або печінкову токсичність. Специфічного антидоту не існує, лікування повинно бути симптоматичним та підтримувальним.

Побічні реакції Салофальку

У клінічних дослідженнях, що включали 248 учасників, приблизно у 3 % спостерігалися побічні реакції при застосуванні препарату Салофальк, супозиторіїв ректальних по 1000 мг. Найчастішими побічними реакціями були головний біль, близько 0,8 %, та реакції збоку шлунково-кишкового тракту (запори приблизно у 0,8 % випадків; нудота, блювання і абдомінальний біль у 0,4 % випадків для кожної реакції).

При прийомі месалазину спостерігались такі побічні реакції:

Система органів

Частота відповідно до MedDRA

 

 

рідкісні (³ 1/10 000; < 1/1 000)

дуже рідкісні (< 1/10 000)

Частота невідома

 (неможливо оцінити на основі доступних даних)

Система крові і лімфатична система

 

Зміни у складі крові (апластична анемія, агранулоцитоз, панцитопенія, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія)

 

 

Нервова система

Головний біль, запаморочення

Периферична нейропатія

 

Серцево-судинна система

Міокардит, перикардит

 

 

Органи дихання, грудної клітки та середостіння

 

Алергічні та фіброзні реакції легенів (включаючи диспное, кашель, бронхоспазм, альвеоліт, легеневу еозинофілію, інфільтрацію легенів, пневмоніт)

 

Шлунково-кишковий тракт

Абдомінальний біль, діарея, метеоризм, нудота і блювання

Гострий панкреатит

 

Нирки і органи сечовиділення

 

Порушення функції нирок, включаючи гострий і хронічний інтестинальний нефрит і ниркову недостатність

Нефролітіаз*

Шкіра і її похідні

Підвищена чутливість шкіри до сонячних і ультрафіолетових променів (фоточутливість).

Алопеція

 

Скелетно-м’язова система та сполучні тканини

 

Міалгія, артралгія, судоми

 

Імунна система

 

Реакції гіперчутливості, включаючи алергічні висипання, медикаментозну гарячку, синдром червоного вовчака, панколіт, набряк Квінке

 

Печінка і жовчний міхур

 

Зміни показників функції печінки (підвищення рівня трансаміназ і параметрів застою жовчі), гепатит, холестатичний гепатит, печінкова недостатність

 

Репродуктивна система

 

Олігоспермія (оборотна)

 

*Більш детальну інформацію наведено в розділі «Особливості застосування».

Фоточутливість

Були повідомлення про тяжкі реакції у пацієнтів із захворюваннями шкіри, наприклад з атопічним дерматитом і атопічною екземою.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після отримання дозволу на реалізацію лікарського засобу є дуже важливим. Це дає змогу постійно контролювати баланс користі/ризику застосування лікарського засобу. Медичні працівники просять повідомляти про будь-які підозри на побічні реакції через

Bundesinstitut für Arzneimittel und Medizinprodukte

(Федеральний інститут лікарських засобів та медичних виробів)

Відділ Фармаконагляду

Курт-Георг-Кізінгер-Аллі 3

53175 Бонн

www.bfarm.de

Термін придатності

3 роки.

Не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 30 °С. Зберігати в оригінальній упаковці для захисту від світла.

Упаковка

По 5 супозиторіїв у стрипі, по 2 або 6 стрипів в коробці з картону.

Категорія відпуску з аптеки

За рецептом.

Завантажити повну інструкцію

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.
Повідомлення
Зворотний дзвінок
Онлайн чат
Як вам зручніше з нами звʹязатися?
Скасувати
Кнопка зв'язку