Вітамін С 500 мг з апельсиновим смаком таблетки жувальні №10
15,00 ₴
При замовленні від 600 грн. - Персен Форте у ПОДАРУНОК (діє тільки для Нової пошти та Укрпошти)
Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
Код товару:
202895
У список

Вітамін С 500 мг з апельсиновим смаком таблетки жувальні №10

Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
Упаковка В наявності
15,00 ₴
Увага! Ціни дійсні тільки при покупці онлайн
Купити в 1 клік
Кур'єром
Безкоштовно
від 48 годин
Самовивіз
Безкоштовно
за 15 хвилин
Нова Пошта
від 60 грн
2-3 днi
УкрПошта
від 40 грн
2-3 днi
Доставка
На сайті
При отриманні
Оплата
Залишилися питання?
Ми раді допомогти
Ціни дійсні тільки при покупці онлайн, ціни в роздрібній мережі можуть відрізнятися від вказаних на сайті Задати питання фармацевту
Характеристики товара
Виробник Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
Форма товару Таблетки
шт. 1
Штрих-код 4820011182900
Головний медикамент Вітаміни С
Кількість в упаковці 10
Бренд Витамін С
код моріону 130251
Умови відпуску без рецепта
Реєстраційне посвідчення UA/5623/01/01
Температура зберiгання не вище +25°С
Інструкція

Вітамін с 500 (vitamin c 500) інструкція по застосуванню

Склад

діюча речовина: аскорбінова кислота;

 • 1 таблетка містить кислоти аскорбінової (вітаміну C) 200 мг, натрію аскорбату 337 мг (що відповідає 300 мг кислоти аскорбінової);

допоміжні речовини:

 • таблетки з персиковим смаком

сорбіт (E 420), аспартам (E 951), калію ацесульфам, целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат, ароматизатор персик, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник куркумин (Е 100);

 • таблетки з апельсиновим смаком

сорбіт (E 420), аспартам (E 951), калію ацесульфам, целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат, ароматизатор апельсин, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник жовтий захід FCF (Е 110);

 • таблетки з лимонним смаком

сорбіт (E 420), аспартам (E 951), калію ацесульфам, целюлоза мікрокристалічна, кальцію стеарат, ароматизатор лимон, кремнію діоксид колоїдний безводний, барвник хіноліновий жовтий (Е 104).

Лікарська форма

Таблетки жувальні.

Основні фізико-хімічні властивості:

 • таблетки з персиковим смаком

таблетки світлого коричнево-жовтого кольору з включеннями жовтого і/або жовто-оранжевого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою. На поверхні допускаються вкраплення білого кольору;

 • таблетки з апельсиновим смаком

таблетки рожево-оранжевого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою або круглої форми, з плоскою поверхнею, на одній із сторін нанесено фігурний рисунок у вигляді розрізу цитруса. На поверхні допускаються вкраплення білого кольору;

 • таблетки з лимонним смаком

таблетки світло-жовтого кольору, круглої форми, з плоскою поверхнею, рискою та фаскою або круглої форми, з плоскою поверхнею, на одній із сторін нанесено фігурний рисунок у вигляді розрізу цитруса. На поверхні допускаються вкраплення білого кольору.

Фармако-терапевтична група

Вітаміни. Прості препарати аскорбінової кислоти (вітаміну С). Код АТХ А11G A01.

Вітамін С (аскорбінова кислота) належить до групи водорозчинних вітамінів.

Фармакологічні властивості

Фармакодинаміка.

Аскорбінова кислота є необхідною для належного функціонування та формування сполучних тканин, зокрема міжклітинної речовини та колагену. При синтезі колагену вона бере участь у гідроксилюванні проліну та лізину у пептидному ланцюжку. Аскорбінова кислота є частиною багатьох окисно-відновних реакцій в організмі та бере участь, наприклад, у метаболізмі фенілаланіну, тирозину, фолієвої кислоти, норепінефрину, гістаміну та деяких ферментних систем, які беруть участь у синтезі ліпідів, протеїнів та у гідроксилюванні карнітину або серотоніну. Аскорбінова кислота стабілізує стінку капілярів та підвищує абсорбцію заліза.

Фармакокінетика.

Аскорбінова кислота легко всмоктується у шлунково-кишковому тракті та проникає у тканини. Найвища концентрація виявляється у надниркових залозах, гіпофізі та у кишковій стінці. Біотрансформується у печінці. Основним метаболітом аскорбінової кислоти є щавлева кислота, яка виводиться із сечею. Виділення із сечею є ознакою насичення організму вітаміном С. Аскорбінова кислота проникає крізь плаценту та у грудне молоко. Її можна вивести з організму за допомогою гемодіалізу.

Клінічні характеристики.

Показання

Для лікування гіпо- та авітамінозу С.

Забезпечення підвищеної потреби організму у вітаміні С:

 • у період гострих респіраторних та інфекційних захворювань;
 • у період реконвалесценції після тяжких захворювань, оперативних втручань;
 • при різних інтоксикаціях, геморагічних діатезах, захворюваннях сполучної тканини (ревматоїдний артрит), кровотечах (носові, легеневі, маткові);
 • при променевій хворобі, гепатиті, холециститі, хворобі Аддісона, при пораненнях м’яких тканин, які в’яло загоюються, інфікованих ранах та переломах кісток.

Протипоказання Вітаміну С

 • Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та до інших компонентів лікарського засобу;
 • схильність до тромбозів;
 • тромбофлебіт;
 • цукровий діабет;
 • сечокам’яна хвороба;
 • дитячий вік до 14 років;
 • непереносимість фруктози; синдром мальабсорбції глюкози/галактози;
 • тяжкі захворювання нирок. Фенілкетонурія (оскільки препарат містить аспартам).

З особливою обережністю слід призначати пацієнтам із порушенням метаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз, таласемія).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює абсорбцію заліза, пеніциліну, етинілестрадіолу зі шлунково-кишкового тракту. Подібний ефект стосується і алюмінію, тому це необхідно враховувати при одночасному лікуванні антацидами, що містять алюміній.

Аскорбінова кислота при одночасному застосуванні знижує ефективність гепарину, антикоагулянтів.

Абсорбція аскорбінової кислоти знижується при одночасному застосуванні пероральних контрацептивних засобів, вживанні фруктових або овочевих соків, лужного пиття. Одночасний прийом вітаміну С і дефероксаміну підвищує тканинну токсичність заліза, особливо у серцевому м’язі, що може призвести до декомпенсації системи кровообігу. Вітамін С можна приймати лише через 2 години після ін’єкції дефероксаміну. Тривалий прийом великих доз аскорбінової кислоти знижує ефективність лікування дисульфірамом.

Великі дози препарату зменшують ефективність трициклічних антидепресантів, нейролептиків – похідних фенотіазину, канальцеву реабсорбцію амфетаміну, порушують виведення мексилетину нирками.

Аскорбінова кислота підвищує загальний кліренс етилового спирту. Препарати хінолонового ряду, кальцію хлорид, саліцилати, тетрацикліни, кортикостероїди при тривалому застосуванні зменшують запаси аскорбінової кислоти в організмі.

При високих дозах аскорбінова кислота впливає на резорбцію вітаміну В12.

Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування у сечі оксалатних каменів. Вітамін С збільшує ризик кристалурії при лікуванні саліцилатами.

Особливості застосування препарату

Оскільки вітамін С має легку стимулювальну дію, не рекомендується приймати цей лікарський засіб наприкінці дня.

У зв’язку зі стимулювальним впливом аскорбінової кислоти на утворення кортикостероїдних гормонів, при застосуванні її у великих дозах потрібен контроль функції нирок та артеріального тиску.

Лікарський засіб застосовувати з обережністю при підвищеному згортанні крові.

Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам:

 •  із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дози кислоти аскорбінової можуть спровокувати гемолітичну анемію);
 • із нефролітіазом в анамнезі (ризик гіпероксалурії та осаду оксалатів у сечовому тракті після прийому великих доз кислоти аскорбінової).

Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, через що після відміни лікування може виникнути парадоксальний гіповітаміноз. Не слід перевищувати рекомендовану дозу.

Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.

З обережністю слід застосовувати лікарський засіб при поліцитемії, лейкемії.

Всмоктування аскорбінової кислоти може змінюватися при порушенні моторики кишечнику, ентериті або ахілії (пригніченні шлункової секреції).

Слід брати до уваги, що застосування вітаміну С у високих дозах може змінювати деякі показники лабораторних аналізів (глюкози у крові, білірубіну, трансаміназ, сечової кислоти, креатиніну, неорганічних фосфатів). Може бути негативним результат дослідження наявності прихованої крові у калі.

Лікарський засіб містить аспартам (Е 951) – джерело фенілаланіну, що становить небезпеку для хворих на фенілкетонурію. Лікарський засіб містить барвник жовтий захід FCF (E110), який може спричинити алергічні реакції.

При встановленій непереносимості деяких цукрів слід проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати цей лікарський засіб. Лікарський засіб містить сорбіт (Е 420), тому пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей лікарський засіб.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Тривале застосування вітаміну С у підвищених дозах у період вагітності може негативно вплинути на розвиток плода, тому слід дотримуватись рекомендованого дозування.

При годуванні груддю від прийому лікарського засобу слід утриматись, оскільки аскорбінова кислота проникає у грудне молоко.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.

Не впливає.

Спосіб застосування та дози Вітамін С

Лікарський засіб приймати внутрішньо після їди, розжовуючи таблетку.

Дорослим та дітям віком від 14 років з лікувальною метою необхідно приймати по 1 таблетці (500 мг) на добу. Термін лікування – 10–15 діб.

При гострих респіраторних та інфекційних захворюваннях для дорослих рекомендується приймати по 1–2 таблетки (500–1000 мг) на добу (за 2 прийоми) протягом 7–10 діб.

Далі – по ½ таблетки (250 мг) на добу. Для отримання потрібного дозування слід застосовувати таблетки з відповідним вмістом діючої речовини.

Термін лікування визначає лікар залежно від стану пацієнта, а також перебігу хвороби.

Діти. Дітям віком до 14 років лікарський засіб рекомендовано застосовувати в іншій лікарській формі.

Передозування

Вітамін С добре переноситься. Аскорбінова кислота є водорозчинним вітаміном, її надмірна кількість виводиться із сечею. Однак при тривалому застосуванні вітаміну С у великих дозах можливе пригнічення функції інсулярного апарату підшлункової залози, що вимагає контролю стану останньої.

Передозування може призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот під час ацетилювання сечі з ризиком випадання в осад оксалатних конкрементів.

Застосування великих доз лікарського засобу може призвести до блювання, нудоти або діареї, які зникають після його відміни.

Лікування симптоматичне.

Побічні реакції Вітамін С

Вітамін С добре переноситься у рекомендованих дозах, проте можуть виникнути такі побічні реакції:

 • з боку травного тракту: при застосуванні у дозі понад 1000 мг на добу – подразнення слизової оболонки травного тракту, печія, нудота, блювання, діарея, спазми шлунка;
 • з боку сечовидільної системи: ушкодження гломерулярного апарату нирок, ниркова недостатність, кристалурія, утворення уратних, цистинових та оксалатних каменів у нирках та сечовивідних шляхах;
 • алергічні реакції: іноді – екзема, кропив’янка, свербіж, шкірні висипи, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок при наявності сенсибілізації;
 • з боку ендокринної системи: ушкодження інсулярного апарату підшлункової залози (гіперглікемія, глюкозурія) та порушення синтезу глікогену аж до появи цукрового діабету;
 • з боку серцево-судинної системи: артеріальна гіпертензія, дистрофія міокарда;
 • з боку кровотворної системи: тромбоцитоз, тромбоз, гемолітична анемія, гіперпротромбінемія, еритроцитопенія, нейтрофільний лейкоцитоз; у хворих із недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази кров’яних тілець можливий гемоліз еритроцитів;
 • з боку нервової системи: підвищена збудливість, стомлюваність, порушення сну, головний біль;
 • з боку обміну речовин: порушення обміну цинку, міді;
 • інші: відчуття жару.

Термін придатності

2 роки.

Умови зберігання

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Упаковка

 • По 10 таблеток у блістерах.
 • По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у пачці.
 • По 10 таблеток у блістері; по 6 блістерів у пачці.
 • По 30 таблеток у контейнерах (баночках).
 • По 30 таблеток у контейнері (баночці); по 1 контейнеру (баночці) у пачці.

Категорія відпуску з аптеки

Без рецепта.

Подібний терапевтичний ефект
 1. Вітамін С 500 мг таблетки жувальні з апельсиновим смаком №60
  Вітамін С 500 мг таблетки жувальні з апельсиновим смаком №60
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 761908
  Упаковка В наявності
  82,10 ₴
 2. Аскорбінова кислота 100 мг/мл розчин для ін'єкцій 2 мл ампули №10
  Упаковка В наявності
  53,60 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  5,36 ₴
 3. Аскорбінова кислота 50 мг/мл розчин для ін'єкцій 2 мл ампули №10
  Упаковка В наявності
  47,60 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  4,76 ₴
 4. Аскорбінова кислота 10% раствор 2 мл ампули №10
  Аскорбінова кислота 10% раствор 2 мл ампули №10
  Лекхім-Харків ЗАТ (Україна, Харків)
  Код товару: 236132
  Упаковка В наявності
  43,40 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  4,34 ₴
 5. Вітамін С 500 мг з персиковим смаком таблетки жувальні №30
  Вітамін С 500 мг з персиковим смаком таблетки жувальні №30
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 185291
  Упаковка В наявності
  40,90 ₴
 6. Вітамін С 500 мг таблетки жувальні з апельсиновим смаком №30
  Вітамін С 500 мг таблетки жувальні з апельсиновим смаком №30
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 202183
  Упаковка В наявності
  39,00 ₴
 7. Вітамін С 500 мг таблетки жувальні №30
  Вітамін С 500 мг таблетки жувальні №30
  Здоров'я ТОВ (Україна, Харків)
  Код товару: 28480
  Упаковка В наявності
  37,60 ₴
 8. Аскорбінова кислота 100 мг/мл розчин для ін’єкцій ампули 2 мл №10
  Упаковка В наявності
  35,40 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  3,54 ₴
 9. Аскорбінова кислота 50 мг драже №160
  Аскорбінова кислота 50 мг драже №160
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 6528
  Упаковка В наявності
  29,70 ₴
 10. Аскорбінова кислота 5% розчин 1 мл ампули №10
  Аскорбінова кислота 5% розчин 1 мл ампули №10
  ОЗ ДНЦЛЗ ТОВ (Україна, Харків)
  Код товару: 6434
  Упаковка В наявності
  17,40 ₴
  1/10 упаковки
  В наявності
  1,74 ₴
 11. Вит.C жев. таблетки 0.5г N10 персик фото
  Вітамін С 500 мг персик жувальні таблетки №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 33865
  Упаковка В наявності
  15,40 ₴
 12. Вітамін C 500 мг таблетки жувальні №10  фото
  Вітамін C 500 мг таблетки жувальні №10
  Здоров'я ТОВ (Україна, Харків)
  Код товару: 244323
  Упаковка В наявності
  14,40 ₴
 13. Аскорбінова кислота 50 мг драже №50
  Аскорбінова кислота 50 мг драже №50
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 215
  Упаковка В наявності
  12,10 ₴
 14. Аскорбінова кислота 0,025 г таблетки №10
  Аскорбінова кислота 0,025 г таблетки №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 2315
  Упаковка В наявності
  7,11 ₴
 15. Аскорбінова кислота 0.025 г апельсин з цукром таблетки 3 г №10
  Аскорбінова кислота 0.025 г апельсин з цукром таблетки 3 г №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 117564
  Упаковка В наявності
  6,80 ₴
 16. Аскорбінова кислота 0,025 г м'ята з цукром таблетки 3 г №10
  Аскорбінова кислота 0,025 г м'ята з цукром таблетки 3 г №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 33863
  Немає в наявності
 17. Аскорбінова кислота 0.025 г полуниця з цукром таблетки 3г №10
  Аскорбінова кислота 0.025 г полуниця з цукром таблетки 3г №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 33862
  Упаковка В наявності
  6,60 ₴
 18. Аскорбінова кислота 0.025 г лимон з цукром таблетки 3 г №10
  Аскорбінова кислота 0.025 г лимон з цукром таблетки 3 г №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 33864
  Упаковка В наявності
  6,60 ₴
 19. Аскорбінова кислота з глюкозою 100 мг таблетки №10
  Аскорбінова кислота з глюкозою 100 мг таблетки №10
  Київський вітамінний завод ПАТ (Україна, Київ)
  Код товару: 6214
  Упаковка В наявності
  3,22 ₴
 20. Аскорбінова кислота 5% розчин по 2 мл ампули №10
  Аскорбінова кислота 5% розчин по 2 мл ампули №10
  Лекхім-Харків ЗАТ (Україна, Харків)
  Код товару: 235893
  Немає в наявності

Відгуки користувачів

Цей продукт ще не має відгуків.
Залишити відгук
Моя оцінка
Зверніть увагу
Інформація / інструкція до препарату призначена тільки в інформаційних цілях і призначена виключно в інформаційних цілях.